Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ratas: Soovin tänada sadu tuhandeid naisi ja mehi, kes Rahvarindes oma panuse andsid

13. aprill 2018

"Soovin tänada sadu tuhandeid naisi ja mehi, kes andsid oma panuse Rahvarinde liikme või toetajana. Eesti iseseisvuse taastamise protsessis kandvat rolli mänginud Rahvarindest kasvas hiljem välja Eesti Keskerakond," kirjutab peaminister Jüri Ratas.

Kell 15 meenutavad asjaosalised Poska majas toonaseid aegu. "Täna on Rahvarinde idee algatamise 30. aastapäev. 13. aprillil 1988 arutati Eesti Televisiooni õhtuses saates "Mõtleme veel" kodanikualgatuse teemasid," kirjutab peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias. "Edgar Savisaar tuli sealsamas saates välja mõttega luua perestroika toetuseks legaalne opositsioon ehk demokraatlik Rahvarinde liikumine." "Samal ööl loodi Rahvarinde initsiatiivgrupp ning asutamiskongressini jõuti sama aasta 1.-2. oktoobril Tallinna Linnahallis," kirjutab ta.

"Soovin tänada sadu tuhandeid naisi ja mehi, kes andsid oma panuse Rahvarinde liikme või toetajana. Eesti iseseisvuse taastamise protsessis kandvat rolli mänginud Rahvarindest kasvas hiljem välja Eesti Keskerakond." Täna kell 15 kogunevad asjaosalised, kes Rahvarinde sünnile aluse panid, Jaan Poska majja, et toonaseid aegu meenutada. Pealinn teeb üritusest ka otseülekande!Viimati muudetud: 13.04.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail