Logo
16. mai 2018
19 (1100)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Heimar Lenk: Kagu Ühistranspordikeskus lähtus kohalike inimeste huvist

10. mai 2018

Riigikogu liige Heimar Lenk tunnustas Võru- ja Põlvamaal ühistransporti korraldava Kagu Ühistranspordikeskuse otsust kehtestada alates 1. juulist tasuta ühistranspordi maakondlikel bussiliinidel. „Kagu Ühistranspordikeskus seisis kõrgemal poliitilistest mängudest ning arvestas kohalike inimeste vajadustega,“ ütles Lenk.

 „Tasuta ühistransport parandab maapiirkondades ligipääsu töökohtadele ning tagab parema liikumisvabaduse.“ Lengi sõnul on transport muutunud pidevalt kallimaks ning muutnud nii maal elamise üha kulukamaks. “Tasuta maakondlik ühistransport on üks meede, mis soodustab inimeste maapiirkondadesse elama jäämist,“ märkis Lenk. Lenk avaldas lootust, et ka kõik teised Eesti ühistranspordikeskused võtavad Kagu ühistranspordikeskusest eeskuju. „Eestis elamise hüved on koondunud suurematesse linnadesse ning toetust tasuta sõidu näol vajavad teisedki maapiirkonnad,“ sõnas Lenk.

Lisaks tasuta sõidu rakendamiseks mõeldud vahenditele eraldab riik kohalikele keskustele raha ka liinide tihendamiseks ja see raha on ette nähtud kõigile, sõltumata sellest, kas piirkond rakendab tasuta sõitu või mitte. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda.Viimati muudetud: 10.05.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail