Logo
16. mai 2018
19 (1100)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tallinna Televisioon näitab täna õhtul uut dokumentaalfilmi „Linna hall“

mälestused  2017-03-20 13:57:10
Mäletan linnahalli juba sellest ajast kui seal toimusid lillepeod ja rahvast oli saalid täis. Olin ise seal tegev nende pidide organiseerimisel ja sel ajal oli ka võimalus seal rohkem ringi liikuda kui tavalisel külastajal. Oli ikka uhke ehitus koos jäähalliga. Eks oli ka neid kohti mis olid lohakalt ehitatud või ei leidnud kasutamist. See oli tingitud kindlasti sellest, et nõuka jal tehti kõik ülepeakaela ja kiiresti valmis. Igatahes arhitekt Karp oli teinud kõik selleks, et see kena hoone oleks.
Praegu linnahalli vaadaters tuleb tõeline masendus peale. Igaltpool laguneb ja roostetab, täis joonistatud, ...

Kalluta aga  2017-03-20 14:05:55
See linnahall on mõttetu ja ajale jalgu jäänud kivihunnik. Sinna maksumaksja raha sisse tampida on täielik laristamine.

mõtlemiseks  2017-03-20 14:13:35
arihtektuuriliselt on ta muinsuskaitse all, olemuselt amortiseerunud ja rusuhunnikuks muutunud. Kui arvestada kui käest ära on see hoone lastud, siis selle hoone renoveerimine ja korda tegemine läheb mitu korda kallimaks kui uus ehitada kvaliteetsest kaasaegstest materjalides. Minge käige juures, siis näete kui lagunenud ja murenenud on see hoone.
Ma saan aru, et preguse keskerakondliku linnavalitsuse auasi on see hoone taastada, et hiljem öelda, et teised ei suutnud, meie suutsime pärast 10 aastat selle hoonega kemplemist, müüki jne.
ega linnal ei ole täit ettekujutust kui palju see uuesti projekteerimine ja renoveerimine maksab tegelikult. Seda ütles ka linnavalitsuse infotunnis linnapea kt. Aas.

  2017-03-20 14:15:11
Tulvil vastikustunnet pean siin lugema 'Kalluta aga' lammutussonimist.

Tegelikult on Tallinna linnahall, mille avamisnimi oli V.I.Lenini nim. Tallinna Kultuuri- ja Spordipalee, geniaalne arhitektuuriteos, mille haldamisega pole taasvabas Eestis hakkama saadud. Eks "arendajad" ihuvad hambaid paljudele silmapaistvatele ehitistele Tallinnas. Muuseas, Süürias käib äge ettevalmistus "arendustegevuseks" - kõigi maade "arendajad", ühinege!

maali maalt  2017-03-20 18:07:21
Linnahalli maha lõhkuda ei tohi. See ehitis sarnaneb mingil määral Helsingis mäe sisse ehitatud kirikuga. See kirik näitab Soome maalähedust ja ka seda, milline kivine maapind on Soomes.
Meil ei ole mägesid, meil on meri, rabad, sood ja paekaldad. Raine Karp oma loominguga ongi näidanud seda, kuidas meie oleme läbi ehituste seotud oma maaga. Lihtsam oleks tal muidugi olnud luua üks kõrge monstrum, mis oleks sulgenud vaate meie merele. Linnahall on üks unikaalsemaid hooneid, mille on 17 aastat valitsenud valitsus täiesti käest lasknud. Linnavalitsus oleks seda ammugi teinud, ainult, et riigi rahakott oli valitsuse käes.

  2017-03-21 08:36:41
kummaline, et maali on hakkanud võrdlema linnahaloli Helsingi kirikuga !!!!!!! Ega maali pole üldse So9omes rohkem käinud, kui turismi seltskonnaga, kui tutvustati kivi sisse ehitatud kirikut, olümpia staadioni, loomaaeda ja Sibeliuse mälestussammast. Mitte väga ammu Raine Karp rääkis oma linnahalli ehitusest, projekti tegemisest ja võimalustes.
See, et maali metsast sõimab valitsust ja kiidab linnavalitsust on igati loomulik. Unustab aga rääkida, miks linnavalitsus 10 aastat ei leia võimalust linnahalli investorit leida, koda teha linnahali ümbrust ja peatada lagunemist väljast poolt. leida neid kes on meie linnahalli täis sodinud ja ära püüdnud lõhkuda.
Valitsus ei saa enne midagi teha kui linn pole alustanud paljude eelnevate töödega. Alles siis kui need tehtud on, saab riik oma osaluse anda.
See, et maali metsast Eesti Vabariiki vihkab ja samuti eestlasi, teame juba aastaid. teame ka seda, et maali oli Eesti Projektis pidanud koristaja ametit ja joonistanud kalka peale plaane. Teda ei saanud muus osas usaldada.

maali maalt  2017-03-21 17:13:32
To 08:36:41. Peale Ehitustehnikumi lõpetamist läksin tööle ,,Eesti Projekti,, I osakonda suurde saali, kus istus 40-50 töötajat. Ees istusid konstruktorid, keskel kalkeerijad ja tagapool arhitektid. Meie osakonna arhitektid olid kõik auväärsed ja tuntud: Laasi, Sepmann, Vulp, Koido, Kontšajeva jt ning mõned noored, kes kõik õppisid Kunstiinstituudis õhtuses osakonnas ja nende hulgas ka Raine Karp. Kuna ka mina ja veel teised konstruktorid õppisime TPI-s õhtuses osakonnas, siis harilikult laupäeval ja pühapäeval oli saal alati rahvast täis. Kui oli hirmus kiire töödega, siis tegime alati ületunde ja ka koolitöid sai tehtud.
Muide nimetu kommija, harilikult need suured Eesti Vabariigi vihkajad armastavadki süüdistada teisi, selleks et enda pealt tähelepanu kõrvale juhtida. Riigireeturid tegutsevad alati nii. Neid suuri Eesti armastajaid, rahva raha koorijaid oleme siin valitsustes juba paarkümmend aastat näinud. IRL karjub, kuidas nemad kaitsevad õiglasemat pagulaspoliitikat. Ainult, et nad unustasid ära, kuidas nad venelastele elamislubasid kirjutasid ja ostsid omale mõisaid ja kortereid. Ei KAPO ega Proku ei teinud sellest suurest rahapesust välja.

eelmisele  2017-03-21 17:28:44
Maalike- kas linnale kuuluvate ehitiste osas otsustab valitsus ?

Sa olid ju plaanikomitee koristaja- kas isegi seal sul midagi pähe ei hakanud ?

Jeeses milline debiil- äkki maalike ka põud ja vihm ja muud loodusnähtused on olnud meie valitsuse süü ? Edgar oleks need kõik ära hoidnud.

Aina rohkem see perfokaart maali ennast näitab meile- kui debiilne troll Kutseri kambas võib olla.

IRW

Oleks  2017-03-22 07:36:16
aeg aru saada, et linnahalli aeg on läbi. Selle võib küll uute värvidega klantsima lüüa aga sisu see ei muuda.
Kogu see kupatus tuleb maha lammutada ja mitte kõrgem (et ei rikuks vaadet vanalinnale) kaasaegne rajatis ehitada. Praegu on teised ehitusmaterjalid ja ehitajad, tulemus tuleb võrratult parem. Sinna saab paigutada, kinnise staadioni, ujula, liuvälja, mitu saali, puhkekeskuse, väikesööklad jm.

karm  2017-03-22 10:31:31
ma ei ole see inimene, kes oskaks sõna võtta linnahalli poolt või vastu. Selge on see, et selleaegseid materjale ja võimalusi ei olgi võimalik võrrelda. Kallis on renoveerimine, kallis on uue projekteerimine ja ehitamine. Oluline- mis otstarbeks. Selge on see, et see linnahall mahutab palju. Tehke kalkulatsioonid ja otsustage siis. Tegelikult tahtsin ütelda kiidusõna Tallinna televisiooni kiituseks. Ehkki pole ise Tallinnas, vaatan teie kanalit igal õhtul.Ei saa sugugi ütelda, et saated on keskerakonna propaganda. Kaugel sellest- on väga huvitavaid vestlussaateid jms. Ainus, mis mulle ei istu on dr. Vassiljevi arstinõuanded, või on tal labane huumor.... Muus osas- jõudu jätkamiseks ,oleks kahju, kui kanal TLN TV suletaks.

Aivar  2017-03-22 19:38:22
Väga kahju on sellest, et seoses linnahalliga on koheselt esilekerkinud saamamehed- juba virutamise suurmeister Pai platsis(tuletame meelde Nukuteatrit, penoplastist ülikallist monstrumit). te muutkui räuskate siin reformarite pikast valitsemisajast, mis Eesti viinud vaesuse kuristikku, kuid Tallinnas toimuvad vargused? Isegi ei häbene! Sarapuu pläägutab "vaese töörahva"aitamisest, aga kõige väiksemat palka saavad tema enda bussijuhid! Pidevalt võtab siin lehes sõna keegi "ärimees" Õmblus-iseloomustuseks palgata vallandatud töölised. Kas jätkan?
Isegi kui pommitada refinärakaid, siis kahjuks on keskerakonnas igasuguseid petiseid, vargaid ja muud sitta poole rohkem.
Igasugu jalanartsupooldajad ja sivkanärijad võivad võivad siin bõliinasid sirgeldada, Eesti jääb Eestiks, närige oma "vastupanuliikumise liidriga" koos krovi seinalt või mitte.

Punaväelane Prohhor  2017-03-22 22:10:28
Kas Maali teadlikult unustab ära korterisahkerdaja Elmar Sepa?
No ja kui IRL sahkerdaski elamislubadega, siis Maali iidol ja praegune õpilane tahavad venelastele suisa kodakondsust ja passe jagada. Mida sa jalanartsudega Maali sellepeale kostad?

Ravia  2017-03-23 09:02:39
Meil on moes,kõik sotsialismi aegne ära hävitada,mida saab üks ühele võrrelda ISISe hävitustöödega,näiteks Alepo kultuuri pärandite lammutamistega.Nagu ütleb kehtiv kõnekäänd.Kõik on korduv kui siis ainult erinevatel moodustel.Teise näitena inkvisitsioon.Toimus ta nagu ajaloost teame keskajal.Toimus ta kahekümnendal sajandil ja toimub meie silme all nüüd kahekümne esimesel sajandil.Kõik kordub ja kordub aina uuesti.

Nimi 
E-mail