Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Riigikogu arutab täna Ida-Virumaa tulevikuperspektiivide üle

12. oktoober 2017

Keskerakonna fraktsiooni algatusel arutatakse täna kella 10st Riigikogus oluliselt tähtsa küsimusena Ida-Virumaa tulevikuperspektiive. Ettekanded esitavad Lembit Kaljuvee, Jaak Aab ja Mihhail Stalnuhhin.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et aastaid on räägitud suuremast riigi panusest Ida-Virumaale ning Keskerakonnal on hea meel, et valitsus on pööramas maakonnale enam tähelepanu. „Leiame, et meil tulebki rohkem rääkida maakonnast, kus elab enam kui 143000 inimest, kuid kus on kõrge töötusemäär ja erinevad sotsiaalsed ning majanduslikud probleemid, millele tuleb meil sügavalt otsa vaadata ja need lahendada,“ sõnas Sarapuu.

 

Riigikogule peab esimese ettekande ettevõtja, AS Kunda Trans nõukogu esimees ja AS Lajos nõukogu esimees Lembit Kaljuvee. Ida-Virumaa tulevikuperspektiivi ja valitsuse tegevust avab seejärel lähemalt riigihalduse minister Jaak Aab, kes on töötamas välja Ida-Virumaa programmi, mis sisaldab vajalikke investeeringuid taristusse ning elanike paremasse elukvaliteeti.  Samuti peab ettekande Ida-Virumaalt Riigikogusse valitud saadik Mihhail Stalnuhhin.

 

Keskerakonna fraktsiooni juht lisas, et ta loodab Ida-Virumaa temaatika arutamisel aktiivset osavõttu nii koalitsiooni kui ka opositsiooni saadikutelt, sest Eesti terviklik areng puudutab igaüht. Sarapuu tõdes ka, et kuigi olulise tähtsusega küsimust on ka püütud siduda kooseluseaduse arutamisega, pole need omavahel seotud. „Olulise tähtsusega küsimuse arutamise Riigikogus otsustas ja rääkis keskfraktsioon läbi kantseleiga läbi enne kui õiguskomisjon kooseluseaduse eelnõu 12. oktoobri istungi päevakorda määras,“ kinnitas Sarapuu.

 Viimati muudetud: 12.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail