Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Jüri Ratas: toetus Keskerakonnale näitab toetust solidaarsemale ühiskonnale

07. detsember 2017

Täna avaldatud Turu-Uuringute küsitlus näitab, et Keskerakonna toetus on kasvanud 29%-ni, mis on võrreldes novembrikuuga kaheprotsendine tõus. Erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas näeb populaarsuse kasvu taga nii tulumaksureformi kui ka keskendumist sotsiaalküsimustele.

Ratas sõnas, et on tänulik Eesti inimestele, kes Keskerakonda peaministrierakonnana usaldavad. Olulisima põhjusena toetuse kasvuks tõi Ratas välja tulumaksuvaba miinimumi tõusu 180-lt eurolt 500 euroni. „Usun, et Eesti elanikud hindavad seda, et Keskerakonna juhitud valitsus töötab tugevama, solidaarsema ja sidusama ühiskonna nimel. Uuest aastast käivituv maksuvaba tulu reform tõstab sissetulekuid enam kui kolmveerandil Eestimaa inimestest. Seejuures võidab enamus neist igas kuus koguni 64 lisaeurot,“ rõhutas Ratas.

Keskerakonna esimees lisas, et küsitlustulemused näitavad selgelt ka seda, et rahvas hindab tänast valitsuskoalitsiooni. Valitsuserakondade toetus ületab opositsiooni juba ligi kümne protsendipunkti võrra. „Reformierakonna rünnakud ning püüd maksureformi osas segadust külvata pole neile edu toonud. Olen kindel, et suurem osa Eesti inimestest peavad sidusamat ja õiglasemat Eestit hoopis olulisemaks kui vaid maksusüsteemi näilist lihtsust või 36 euro maksmist enam kui 2100eurosest palgast,“ tõdes Ratas.

Ta lisas, et tulumaksureform on vaid osa muutunud poliitikast, mille märksõnaks on kaasav majanduskasv. „Loomulikult on Eesti majanduse areng sel aastal vägagi rõõmustav, kuid on oluline, et majandusedu tunnetaksid kõik Eesti inimesed. Lisarahastus haigekassale, põllumajandusele, haridusele, toetused lastega peredele, aga ka näiteks ravimitoetus või matusetoetus, on kõik olulised otsused, mis Eesti inimesi mõjutavad. Sidusam ühiskond tagab omakorda pikaajalise ja stabiilse majanduskasvu,“ ütles Ratas.Viimati muudetud: 07.12.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail