Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Enn Eesmaa: rahvusvähemuste sirbi ja vasaraga märgistamine on piinlik hetk

19. märts 2018

Riigikogu asespiiker Enn Eesmaa sõnas, et tänane Postimehe infograafika, mis sildistab Eestis elavad muu rahvuse esindajad totalitaarse riigi sümboolikaga on piinlik hetk Eesti juubeliaastal.

Eesmaa sõnas, et tal on Riigikogu aseesimehena ja endise ajakirjanikuna kahju, et pika ja väärika ajalooga ajaleht Postimees on otsustanud Eestis elavad inimesed jagada viisil, mis ei ole sobilik demokraatlikus riigis. „Kui oluline ajakirjandusväljaanne märgistab ligi 200 rahvusvähemust Eestis sajad tuhanded inimesed sirbi ja vasaraga ning kõige sellega, mis meile ajaloost sellega seondub, tuleb meil väga tõsiselt hinnata, kui kaugele oleme vabas riigis pea kolmekümne aastaga jõudnud,“ tõdes Eesmaa.

 

Ta rõhutas, et Eesti on kodu väga paljudele rahvustele üle maailma, kellele nõukogude võim on võõras või teinud liiga. „Isiklike kogemuste põhjal võin öelda, et näiteks Eesti Leedu kogukond on sellise sildistamise tõttu arusaadavalt solvunud ja seda täiesti põhjendatult,“ sõnas Eesmaa.

 

Asespiiker lisas, et Eesti sajandal juubeliaastal on tegemist piinliku hetkega, millele on raske leida vabandust või põhjendust. „Jääb arusaamatuks, miks Postimees nii tegi. Võimalik, et soov oli anda poliitilist hinnangut kas või tuhandete inimeste solvamise hinnaga. Paraku on see väga ohtlik tee nii Eesti ühiskonna kui ka ajakirjanduse jaoks ning loodan siiralt, et see rada kasvab kiirelt rohtu,“ tõdes Eesmaa.Viimati muudetud: 19.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail