Logo
16. mai 2018
19 (1100)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Omandireformist põhjustatud haavad ootavad parandamist

Praktiliselt Tallinna probleem,  2017-03-15 09:44:28
mida pole vaja kogu riigi peale laiali laotada. Kes on keelanud keskerakondlikul Tallinna linnavalitsusel asi lahendada?

Ott  2017-03-15 10:28:11
Loomulikult on IRL vastu igasugustele õiglastele valikutele. Tallinnas on antud paljudele sundüürnikele tasuta korterid ja kompenseeritud sellega ebaõiglus. Aga mis puutub IRL-i, siis on kurb mõelda, et nende ministrid on taas valitsuses. IRL pole ju mitte midagi head teinud meie inimeste jaoks. Võimule on nad saanud tänu keskerkondlaste laimule ja sõjategevuse propageerimisele. Kodutud tekkisid ju ka Laari valitsuse ajal. Lihtsalt aeti inimesed kodudest välja andmata vastu elamispinda. Tema ajal tekkisid kodutud ja prügikastiinimesed. Nii et Tsahkna võiks parem oma arvamusi väga ausa ja õiglase inimese vastu, kelleks on Lenk, omateada jätma.

Rein Mark, endine sundüürnik  2017-03-15 11:30:46
Eriti agarad oma ütlemistes on IRL tänased poliitikud, sest tunnetavad oma eellase, Isamaaliidu, pattusid Omandireformi läbiviimisel, mis tegelikult osutusid suureks korruptsiooni avapauguks ja mis lõhestas lõplikult Eesti ühiskonna.44 reformi parandust on muljet avaldav oma eesmärkide saavutamisel ,sealhulgas pärijate ringi laiendamine, mis võimaldas veelgi rohkem, ka meedias avaldatud, fiktiivseid kinnisvara tehinguid.Teatavasti on vara tagastamise saagas omaette peatükk Saksamaale ümberasunutele vara tagastamine , mida Omandireform välistas , kuid tehti maffialikult ära valitsejate vaikival nõusolekul, kus kasulõikajaid võib vaid oletada ja seda ka olukorras, kus arvukad arhiivimaterjalid tõestavad väärika hüvitise saamist 60.aastate Saksamaal. Reeglina müüdi saadud maja kiiresti edasi, sest tajuti oma finantsroima ja pettust ning raha pisteti teiskordselt tasku. Hoopiski huvitavaks läks olukord mõni aasta tagasi, kui taheti võtta viimast olukorras , kus 0,05% ümberasujate omandist oli jäänud veel ripakile ja seda mõnede sundüürnike vastupanu tõttu. Asi üritati läbi viia Valitsuse tasemel poliitilise otsusena ,et anda võimalus Saksamaal saadud kompensatsioon tagasi maksta ning siinne vara uuesti omandada . Õnneks see manööver läbi ei läinud ja oleks lõplikult päädinud kohtuga rahvusvahelisel tasemel ,sest oli räigelt rikutud meie riigi Põhiseadust . Tuntuks sai üks kohtukaaslus , kus 1998.a. tehtud Riigikohtu otsus ümberasujale vara mittetagastamise kohta osutus 2012.aastal õigustühiseks, sest alustati otsast peale uut kohtuprotsessi samas küsimuses alates esimese astme kohtust . Riigikohus teadagi sellisele provokatsioonile ei allunud ja sisuliselt kinnitas 2014.a. oma varasema otsuse. Eeltoodu kinnitab kartelliparteide osavate meeste mängusid, kes jätkavad karistamatuse vaimus ka täna, siin ja praegu- lavastades oma poliitiliste oponentide kohtuprotsesse ja sundides unustama enda mineviku suurtehingud

KÜSIMUS  2017-03-15 11:41:34
Esimeses kommentaaris siiavaldaja kõneleb , justkui peaks TLV tollase Valitsuse poolt sooritatud kuriteo oma kodanike vastu kinni maksma .Asjaosalised oleks kohustatud oma rahakotirauad avama,teades millised hiigelsummad laekusid neile korterite asustamisõiguste müügist, korterid mis lahkunud armeest oleks pidanud minema sundüürnikele.Lisaks oli mitmesuguseid fonde, sealhulgas EVP -ga korterite erastamise rahad , millega oleks saanud hüvitada kodukaotuse .Kus need rahad on??

Kalluta aga  2017-03-15 13:48:01
tegelikult tuleks kõik sellised kahjud sisse nõuda Venemaalt kui NLiidu õigusjärglaselt ja ebaõigluse algpõhjuse tekitajalt!

n.77  2017-03-15 13:57:15
"Kalluta aga",olen ka 3-da "küüditamise-ohver",seda tegid ikka Meie-omad,mitte N-liit.

Kalluta aga  2017-03-15 15:44:02
n.77 2017-03-15 13:57:15

Ja kogu draama ajaloolisi põhjuseid sa muidugi näha ei suuda.

Et mõlemat pidi toimides oleks asi ebaõiglaseks jäänud. Ühtpidi ebaõiglaseks NLiidu poolt röövitud vara omanike suhtes, teistpidi jälle nende suhtes kes ei saanud oma kortereid erastada kuna need kuulusid siiski teistele.

Seega on kogu ebaõiglusele aluse panija siiski NLiit, kelle õigusjärglane on tänapäeva Venemaa. Sealt peaks ka hüvitus tulema.


Okupeeritu  2017-03-17 12:55:31
Õige on,Venemaa maksku kinni! Savisaar ikka sai Jakussa kaudu nutsu nii sulas kui ülekandega Venemaalt,nüüd võiks Lenki volitada,las läheb VVputini jutule,saaks niipaljugi esialgu et Reindele ja Lengile saaks ülekohus heastatud.Oli venest pikk telesaade balti "heastamisnõuete" kohta,arvati et tegu on nõudjate terviseprobleemiga.Siit tulenevalt ainult Lenk oleks mees ,kes saaks Kremlis edukas olla.

uskmatu  2017-03-17 14:50:54
Kanged mehed,nõuame sisse venemaalt !Kui meie nõuded ja venemaa nõuded ausalt kõrvutada siis arvatavasti pole meil saada midagi-hea kui veel peale maksma ei pea.
Paljud said oma majad,talud tagasi mida oli kõik need aastad korras hoitud aga need kelle majad,majapidamised olid mahapõletatud-mida said need?
Nägu tuleb pöörata esimeks ikka Laari,Hänni,Kelami,Velliste jne.jne.poole
kes suures pugemise hoos müüsid maha kohalikud inimesed !!

Kaalikas  2017-03-17 22:36:59
Äkki räägiks sellest ka,kui palju kortereid kesikud maha ärisid omadele?Ikka nn."sundüürnike" sildi all...Üks selline "tubli" keskerakondlane on lausa trellide taga istunud sellise varastamise eest.

vaagija  2017-03-18 11:09:23
Okupeeritu – tegelikult Venemaa juba maksiski kinni ja hüvitas sellega, et vene vägede lahkudes vabanesid ju nende endi ehitatud tuhanded korralikud korterid siin, mis sobinuks hästi meil sundüürnike probleemi rahumeelseks lahendamiseks. Aga kuhu jäid need tuhanded korterid, kes parseldas need maha??

eńne valimisi  2017-03-18 15:25:42
ORASe menetlemise algfaasis räägiti sellest täiesti avalikult, et endised sõjaväelaste korterid antakse sundüürnikele. noh ajaloolased, meenutage kelle eestvõttel ja mitu korda seda va orast muudeti? sellest pole ju eriti kaua aega möödas, kõik peaks tõstatav olema. kellest saab poliitiline laip?

*  2017-03-18 15:29:01
*tõestatav

vaagija  2017-03-18 15:42:15
Jah, mäletame neid 30 Betlema tädi lehmalellepoegade seaduseparandust, mis väljakuulutatud omandireformi nullisid ja maatasa tegid...

to okupeeritu   2017-03-19 11:16:52
okupeerib psühhomõrvarile kohaselt ohvrite ajusid.Nii võimekas sensitiiv , et teab kes ja palju raha sai.Oma võimeid võiksite rakendada uurimisorganites

  2017-03-19 12:12:52

http://arvamus.postimees.ee/4048363/jaak-uibu-kui-paets-soovitas-eesti-maha-jaetta-ehk-ligi-sajandi-vanused-raendeprobleemid-on-taas-aktuaalsed?_ga=1.181560101.306378047.1409497078

X  2017-03-19 14:36:30
LÖÖTE JU UUSI HAAVU!!!
Olen pensionär oma 290.eur pensiga st.vanaduspensionär
Hiljuti müüsin ära oma korteri väikelinnas kortermajas,Tapal ja sain sellest 5000.-eur(loe viis tuhat=niipalju maksab tänapäeval korralik ahi).Hinnad nii väikesed seepärast,et NATO baas sealsamas.Mina seda ei kartnud,küll aga kartsin,et hakatakse maja renoveerima jms.mida vaja küll polnud,aga tahetakse ju oma "kinnisvara vääristada" nagu nüüd moes.Kredex teeb head lobby enese kasuks ja vallavanemad jm.muidugi toetavad.Hoolimata sellest et teavad hästi kuivõrd erinevad sissetulekud on.Üks prouake kargas mulle lausa ninasse,et tema tahab oma lastele "vääristada" ja mina mingu hooldekodusse kui toime ei tule ja andku korter ära.Ka oli ülejõu maksta kommun.arveid talvel koguni 150.-euri mõnikord.Elasin seega koguaeg toimet.piiril ja tervis ütles üles.Olen mitmed haigused külge või hullemaks saanud kui norm.eluviisidega oleks.
Õnneks? oli mul maal veel üks korter,mida võin elektriga kütta ja kolisin sinna.Võlad maksin enne ära .Rahast jagub veel veetorude parandamiseks,dusi ja boileri tekitamiseks.Ehk arvutiks ka.Vaja on Tartu arsti juurde sõita (ööb8ida 2 päeva vähewmalt hotellis).Eks muid vajadusi on ju ka...Võta näpust.Vaevalt jõudsin jaöla ukse vahele kui juba teatati,et tahetakse uut katust panna,seinu soojustada või parandada jms.Sama jama hakkab siin otsast peale.
Soov oli mul seegi maha müüa ja selle rahaga väike suvila soetada.Aga selge,et enam ei jaksaks vist suvilas elada.KUS PEAN ELAMA,ET MIND OMETI ÜKSKORD RAHULE JÄETAKSE???!!!
VALITSUS,TEHKE OMETI MIDAGI!!!JÄTKE MEID PENSIONÄRE OMETI ÜKSKORD RAHULE,VÕI MÄÄRAKE PENSION,MILLEGA MAKSTA JAKSAKS KÕIKIDE PRETENSIOONID VÕI LASKE KUURI TAGA MAHA NEED SAAMNATIUD!!!KAS MA ÜLDSE RAHU EI SAA?EI JAKSA SELLE PINGE ALL OLLA ENAM!!!
Vaatasin toas ringi-vana koli mööbli asemel,ei ühtki majap.masinat.remontimata disainimata ruumid,puhuvad aknad.Mitte midagi pole ,mitte mingit rõõmu,sellestki jäetakse ilma.

?  2017-03-19 14:42:05
Mul jälle parandati korstnaots ära.Krooni ajal veel.Maksis 9000.-krooni see on vist 700.-euri.
Ridamajas.Samas maksid need boksid,mis müüki tulid,80000.-eruri maximaalselt,tegelikult alla selle ja ostis neid ainsana kohalik tööandja farmer.Kuidas siis nii-korstnaots maksab kümnendiku eluasemest,mille peal ta istub?

to eelmine  2017-03-19 14:51:49

Kommunaalkorterid on ka barakid,eestiaegsed.Jube-sajad surnud sääl surnud tõbedesse.
Kemps koridoris.Mõnel vesi sees teisel mitte.
Aga need komm.korterid mis kivimajades,nende üür(omanikutulu)+kommunaalid kallimad kui tavaliselt,kui omanikele.
Ja kommun.või munitsip.,korterist on kerge sind tõsta kuhu tahetakse,iga kvartal või poolaasta ju vald otsustab kas jätab sulle selle alles lubab seal elada.Ka hooldekodusse sealt lihtsam pista.Ole siis pai ja poe p...sse valllaametnikele-nii sõltuv oled ju.kui koer.
Valitsus võiks ja PEAKS ikka midagi välja mõtlema,et pensionärid ,eriti üksikud,sedasi hätta ei jääks.Eriti kui nad peavad oma PENSIONIST ÜKSI KATMA RENOVEERIMISKULUD.See on ju lõpuks nende KODU.
Ja kes jälgib ja kontrollib neid remonte ja nende tõelisi maksumusi.Kohalik tegija on ju see kes ehitajad tellib,nii avbaneb tal võimalus oma valdused odavamalt lasta teha ja hinnavahe maksavad kinni teised,eriti pensionärid,kel napib jaksu neid kontrollida,nendega vaielda ja kes fakti ette seatakse =SUNDVÕLGNIKEKS tehakse.
Kui keegi ühe elukoha müünud,nagu eelnevast loen,ega siis saa ilma tulumaksuta 24% teist 2 aasta jooksul müüa ka-kuigi see maksis vaid 5000.-euri.
Ja kohalikud ehitajad saavad tööd,on siis ju selle farmeri poolt ja räägivad nagu tema tahab.

Kalluta aga  2017-03-20 09:46:26
X 2017-03-19 14:36:30

Tüüpiline! Nõukaaegset paneelmonstrumit reoveerida pole jumalapärast tarvis, aga siis imestan, et miks korter nii vähe maksab. Ja mõtlen sinna igasuguseid NATO baase külge, et mitte enesele tõde tunnistada - mingi helesinise renoveerimata paneelika korter asukohaga Tapa ei saagi normaalset hinda maksma.

"Vaene" pensionär jutustab: "Müüsin ühe korteri maha ja läksin oma teise korterisse elama".

Tõepoolest, mis sa kostad, vaene kui kirikurott!

1 | 2 | Järgmine

Nimi 
E-mail