Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

7. aprillil algas Kolmas maailmasõda?

kõik ikke endine, hää Jüri  2017-04-19 08:08:47
Äärmiselt südamlik kirjatükk kuid ei mingit ajaloolõppu kõik on ikke endine. Peremees kergelt sakutas, suurtes raamatutes seda kutsutakse nn kahuripaatide diplomaatiaks, tegelt klassika. Mingid laevad muideks saadeti kusagile Nipponimaale sadamaid avama kahurid ikke abiks, mingid inglismannid va demokraadid Hiina oopiumi tarima kõik ikke klassika. Seega kui Peremees on sama siis kõik läheb nii nagu ennegi tümitab vahest nuiaga kui vaja. Kui Peremees vahetub olukord muidugist ka muutub näituseks eraldab valgele mehele teat ala nn reservaadi ja siis asub kepiga tümitama okastraadi vahelt igati hää, miskil ajal vist japsid veidi praktiseerisid...Las usakas ja inglismann vingub korralikult... Seega momendil veel ajaloo lõppu paraku põle.

Ajaloolised arengud  2017-04-19 08:28:32
Juba ammu ennustas Undisilma boyaar , et Lenin tõuseb tuhast ja põletab maha Lasnamäe hiidkiriku. Nii ka läheb...Ajaloo lõpplahing antakse Undisilma ruumis.

maali maalt  2017-04-19 09:48:08
To ajaloolised arengud. Nägite vist halba und seal Paldiski mnt. koikus.
Jürilt päris hea jutt. Trump tahab parandada oma kehva seisu sisepoliitikas välispoliitikaga kahuripaukude abil. Ainult, et tema poliitilistel nõunikel jääb ka väheks ettenägemise võimeid. Äkki need kahuripaugud teevad pauku vales suunas.
Põhja-Koreas on veel inimesi, kes mäletavad USA sõda, mis on ajalukku läinud ühe metsikumana. Mäletatakse Vietnami sõda, kus vietnamlased põlesid nagu küünlad USA poolt kasutatud napalmiga.
Praegu värisevad nii Lõuna-Korea, kui ka Jaapani rahvas. Kui ikka tuleb pauk Põhja-Koreast, siis muutub nii Jaapan, kui ka Lõuna-Korea sajanditeks elamiskõlbmatuks maaks, sest nendes maades on iga mõnesaja km. kaugusel üksteisest tuumaelektrijaamad.
Nii nagu Trump ütles, et tema ei hakka kelleltki luba küsima (ÜRO-lt) ja ka ette ütlema, kui tahab paugu ära panna.
Ainult ma kardan, et ega inimkond ei hakka vaikselt ootama, millal Peremees ka neile paugu paneb.

  2017-04-19 10:51:54
Mõelgem ikka ka sellele, kui rumalasti alustati mõlemat senist maailmasõda. Kõik võib olla võimalik. Lõpuks on sõjavõitja(d) SÜÜST VABA, et saaks järgmist hakatada.

kust otsast  2017-04-19 11:20:23
Järsku mõni siiski veidi võtab ette I ja II ilmasõja ajaloo ja teeb selgeks kui ettenägelkult lausa stiilselt algatati mõlemad ilmasõjad. Näituseks too ekskurss Sarajevosse, vaid paar tuttuut NF Browningit muretseda Belgiast. Vaieldamatult parimad relvad ja annab alaealisele...Klassika tegelt. Iga kui viimase üksikasja eest hoolitsetud. Sõda on tõsine ettevõtmine ja kõige eest saab hoolitsetud. Sõjaks ettevalmistus käis ju pikalt-pikalt võtab või Tallinna ette tollal siis loomulikult Revel või Reval. Tuhanded töhe enamus Sise-Venest kuid ka Eestimaalt.

nemo  2017-04-19 11:29:39
luulu-maali väljutatud järjekordne möga; on küll üks aktsepteeritav mõte, see et „Trump tahab parandada oma kehva seisu sisepoliitikas välispoliitikaga kahuripaukude abil“, aga see on laenatud (varastatud) ja ilma viiteta autorile;

Korea ja Vietnami sõjad olid lokaalsed ega olnud neil lootustki maailmasõjaks ümber kasvada; ennemini olid just ventiilid, kus osapoolte suurtoetajad USA ja N Liit ning Hiina üksteisega kembeldes auru välja lasid

nemo  2017-04-19 11:31:24
Trump pole segane, et oma liitlasi Jaapanit ja L-Koread nii hullusti kahjustama hakkaks kui siin maalitud;
P-Korea nullimiseks ei piisa 59 tomahoogist; ühe löögiga tuleks kohe hävitada nii Korea kommunistide mitusada taktitaklist raketti kui ka kahe Korea tugevalt kindlustatud piiril punkerdatud raskekahurvägi, vältimaks vastutuld strateegiliselt tähtsate objektide (tuumajaamad, sõjaväebaasid) pihta nii L-Koreas kui Jaapanis; pealegi, saastatust, ja mitte ainult lokaalset võivad tabamuse saamisel põhjustada ka P-Korea enda tuumalõhkepead;

seega, Põhja-Korea efektiivseks (kiireks) nullimiseks vajatakse mitte kümneid vaid sadu tomahooke koos lennuväe koordineeritud kasutamisega; põhimõtteliselt võimalik kuid kas see ka teostatakse?

P-Korea teema oli üleval Trumpi ja Hiina liidri hiljutisel kohtumisel; just tordi serveerimise ajal ütles Trump vestlustkaaslasele, et tead, mul on sulle üks uudis, just äsja lasin parve lendu, suundub Süüria poole; hiinlane olla 10 sekundit vaikinud ning siis palunud kuuldut (tõlgil) korrata;

Hiina on P-Koread seni küll vaikselt toetanud kuid naabri tuumariigiks saamine ei meeldi ka neile (nagu USAlegi); pärast kohtumist Trumpiga on Hiina keeldunud ostmast P-Korea sütt (viimaste üks väheseid müügiartikleid) ning viinud piirile 10 diviisi (150 000 meest); milleks?

nemo  2017-04-19 12:35:14
mis lugupeetud autori jutus häirib on Süüria pooltühja lennuväebaasi pihta tomahookide lennutamisest peaaegu et kolmanda maailmasõja algust tähistava sündmuse tegemine;

isegi asjassepühendamatule ju silmaga nähtav, et 59 tomahooki (ca 100 000 000 miljonit dollari väärtuses) ja vähem kui 10 hävitatud vana MIGi romu (no ehitisi muidugi lisaks ka) ei ole omavahel proportsioonis; tähendab, löögi eesmärgiks polnud mitte Süüria sõjaline kahjustamine (lennuvälja kasutati jätkuvalt edasi juba järgmisel päeval) vaid miski muu; nii ei mingit USA – Süüria sõda, ärge ajage naerma!; ja eks saanudki Trumpist kohe kodumaal tehtud mees, isegi vana pistrik McCain avaldas tunnustust; ning uudist lendulastud parvest sai mõjusalt serveerida ka Hiina kolleegile nii et too 10 sekundiks lausa sõnatuks jäi; misjärel tehtigi juttu Põhja-Korea tuumapotentsiaalist ja selle seiskamiseks vajalikust Hiina abist; nii et vähid, kui nad on, on selle kivi all

nemo  2017-04-19 12:36:58
Fukuyama jutt ajaloo lõpust tuli siis, kui N Liit lagunes ja see „ajaloo lõpp“ ei tähendanud sisult muud kui unipolaarset maailma Ameerika liiderdamisel; mis selles siis ebareaalset oli? Jeltsini Venemaast Ameerika juhirolli vastu ju küll võitlejat polnud; alles see va Putin rikkus mängu mistõttu ta pihta nüüd tuld ja tõrva sülitataksegi;

võib muidugi küsida, et aga Hiina? no Hiinaga loodeti ka toime tulla, sidemete arendamist nendega oli alustanud juba Nixon oma äkkvisiidiga (1972); edasi toetati Hiina majanduslikku arengut, seisti hea Hiina WTOsse vastuvõtmise eest; loodeti, et nõnda integreeritakse Hiina globalistlikku võrgustikku; aga see, et Hiina läheb siiski oma teed, no tähendab ei tulnud välja, kuigi lootus ju oli!


  2017-04-19 13:04:33
Nende asjuade kohta olen ma resümeerivalt ikka öelnud, et kui Teise ilmasõja võitsid venelased (kommunistid) siis sellest sõjast võitsid (sõjast) eelkõige ameeriklased, USA. Ameeriklased, eesotsas oma halvatud, kuid mitte ajust halvatud presidendiga olid kainemõistuslikult nutikad - Suurbritanniale abi andmise eelduseks surusid läbi Atlandi harta millega Churchill oli sunnitud nõustuma sisima lootusega, et see ei saa toimima, jääbki vaid tühjaks deklaratsiooniks aga lõpptulemuseks oli see, et Britannia kaotas maailma esinumbri koha mille võttis üle USA kui "maailma esidemokraatia"

nemo  2017-04-19 13:18:56
Teise maailmasõja võitsid liitlased, täpsemalt – nende esinumbrid USA ja N Liit;
USA uut positsiooni ei hakka üle kordama aga ka N Liit tegi suure hüppe – tekkis sotsialistlik maailmasüsteem, sisuliselt inspireeriti kauaoodatud maailmarevolutsioon piiratud (põhiliselt Euroopas) kujul

maali maalt  2017-04-19 17:11:15
Nemo, ei ole veel lugenud viiteid nendele venekeelsetele protokollidele, mida te siin hoogsalt kopeerite, või sellele generalissimuse auastet väärivatele näpunäidetele, kuidas üks suveräänne riik järjekordselt purustada. Siin pole midagi või millelegi viidata, kui Trump nagu Obamagi ei suutnud oma sisepoliitikat korras hoida ja neeger sõdis terve oma presidendiks olemise aja.
Siin võiks ka meie Ansipi näite tuua, kuidas geneetilisest kommunistist Tallinna segipeksmise abil sai korraga suur rahvuslane. On ka lolle, kes usuvad.

nemo  2017-04-19 17:17:55
Oskar röhkis jälle tõrusid tuhnides

nemo  2017-04-19 17:23:23
P. S. sa, niru, ütlesid alles äsja, et sa minu kommentaare ei loe; aga ometi teed seda vägagi hoolikalt; miks sa kogu aeg valetad, luulu-maali?

korrektsust  2017-04-19 17:34:44
Obama sunniidist isa poolt Ida-Aafrika päritolu, olgu ka kasuisa poolt sunni. Kuid ema poolt Kesk-Läänest, kansaslane. Kuid päritolu päritoluks Barack tegelt püüdis sõdu vältida seda eitada ei saa kuid asi selles, et välispoliitikat Obama ehtsa usakana ei jaganud, sama siis seis noore Bushiga rangeriga Teksasest. Siit siis üleskutse Change Araabia maailmas ja mõttetu semmimine sunniitidest monarhidega. Süürias oleks Obama pidanud arvestama kõigi Süüria konfessioonide ja rahvuste huvidega, mitte sunnidega pelgalt. Kuid nii Iraagi kui Afgaani sõdu Obama tõmbas tagasi ja seda eitada ei saa. Afgaanis siis suuresti tänu sedelitele kardulakottides kuid tänu sellele jäi mõnigi usakas ellu.

nemo  2017-04-19 17:54:11
nõus eelkõnelejaga; isegi osa venelasi leidis sedasama (et Obama oli veel vaoshoitud president), ilmselt võrreldes siis tulevikustsenaariumitega, kuid valituks osutunuks Clinton; luulu-maali räuskab laias kaares muidugi kõigi ja kõige pihta, tüüpiline alaarengu tunnus

raudmees  2017-04-19 20:01:35
Mina pole oma silmaga vanaisa näinud aga ema jutu järgi olevat ta ütelnud Ärge uskuge ameeriklasi nemad on valged juudid Tundub et oli elutark mees Viimased sada aastat pole ameeriklasedmuud teinudki kui sõdinud ikka miljonite ohvritega Ja lõpuks kõik oma sõjakäigud kaotanud Trump võttis klaasikese sampust ja pauk läks lahti Mehel tunduvad olevat mälulüngad Unustas Merkelil kättsuruda ja arvas Iraani pihta tomahoogid saatnud Ettearvamatu tüüp Meie nähvidel üks kõik kelle järgi klähvida Clinton või Trump

maakas  2017-04-20 08:24:53
kui ütlete sellele vene tiblale "maali maalt" debiilik- siis teete talle komplimendi

IRW

Kalluta aga  2017-04-20 10:34:14
raudmees 2017-04-19 20:01:35

Kuidas nii targal vanaisal nii oinas lapselaps on?

ants  2017-04-20 19:04:09
Kallutajal õigus selline "raudmees" on täielik oinas

1 | 2 | 3 | 4 | Järgmine

Nimi 
E-mail