Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Üksinda elavate eakate olukord paraneb

Ele  2017-10-11 09:48:22
Keskerakond on parim. Lühikese aja jooksul on nii palju ära tehtud, hoolitsetakse ka kõige vaesema inimese eest. Ega keskerakondlikul valitsusel kerge pole, sest siiani on kõik valesti tehtud.

vaike  2017-10-11 14:27:35
OLEN 69.TOETUST EI SAANUD,SEST ARVAN ,ET OLEKSIN PIDANUD OMA ÜLALPEETAVA GÜMNAASIUMI ÕPILASE VISKAMA MAJAST VÄLJA JA KIRJUTAMA TA PÕÕSA ALLA SISSE.SIIS OLEKS NAGU NAKSTI 115 EUROT TULNUD.KUS ON ÕIGUS,TÖÖTAV PENSIONÄR SAAB TOETUST,AGA KOOLIEALIST ÜKSIK MITTETÖÖTAV PENSIONÄR EI SAA...VÄGA IMELIK SEADUS

  2017-10-12 10:18:03
Toetus toetuse otsa,makske normaalset pensioni et poleks vaja inimesi alandada oma marginaalsete ühekordsete toetustega.Võtke parem ette põhjalik kontroll hinnakujunduse üle linnale kuuluvates äriühingutes.

maali maalt  2017-10-12 15:18:20
Olen eelmise kommenteerijaga täiesti nõus. Tuleb täielikult ümber teha pensionireform, et mitte tilgutada natuke siia, natuke tänna ja ehk jääb siis penskar seekord veel elama.
Meie valitsuse kõige hullem osa on maksureform, mis tuleks täielikult üle vaadata. See maksureform sööb ära ka ettevõtted. Meil on kohutavalt palju nn ,,ettevõtjaid,, mustalt, omal käel, kes maksusid ei maksa. Kuigi meie õigusorganid ja politsei ning KAPO teavad kõiki nii nägupidi ja nimepidi, aga midagi ette ei võeta, ainult karjutakse, et raha pole. Tundub, et nad maksavad valedesse taskutesse.
Kokkuvõttes, nii nagu ütlevad väliseksperdid -Poisid, mis te jamate, teil pole ju riikigi, te olete kõik maha müünud. Isegi see Malaisias pidutsemas käinud Rõivas on näide, nagu kõik pidutseks meeletult veel enne lõppu.

Sanitar Zinotska  2017-10-12 17:42:19
Kui II Ilmasõja aegu eestlased Inglismaale pagesid,siis pandi nende vanainimestele tasuta hambad suhu ja prillid ette ja küsiti, kas sel aastal uut palitut või kingi ka vaja läheb...
See oli 70 aastat tagasi...
KUI Eesti on Euroopa riik ja majanduslikult nii kenal järjel nagu väidetakse, siis oleks aeg ammugi vanainimeste hambad korda teha või proteesid,ikka tasuta nagu inglismannidel ja NSVL. Võib ka tasu eest ,aga olgu siis pension ikka inimese vääriline.
On ju selge, et jagamine ei ole toimunud õigesti - kui ikka nii suur vahe on sissetulekutes.Elustandardis. Eluspüsimise võimalustes.
Kui õigesti jagatud pole - tähendab - neist on rulliga üle sõidetud ja neilt VÕETUD,mitte nii,nagu tihti seletatakse, kui suureks koormaks nad ühiskonnale on.Lihtsalt andke nende osa neile tagasi.
Ja ma ei leia, et õpetaja peab rohkem palka saama kui vanadekodu sanitar.Inimlikkust õpetada muidugi ei saa, aga ehk on neil sanitaridel siis parem tuju ja ehk saab neid valida ja äkki satubki mõni südamlik hulka.Õpetaja aga paremini tööle ei hakka,sest see mis ta peas ja südames,sewda raha ei muuda.
Mis ei tähenda,et neilegi ei peaks paremat tuju soovima raha abiga.
Aga vaat kui jõuliselt nemad seisavad oma palgatõusu eest,sanitarid aga üldse mitte...
Mida teeb õpetaja siis kui sanitari käe alla satub ükskord?

  2017-10-14 13:15:20
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/lugejad-115-eurosest-pensionilisast-moni-tellib-rohkem-kuttepuid-teine-ei-saa-lisasisekirjutiste-tottu-midagi?id=79730520

kaasomanik  2017-10-14 13:17:28
http://digileht.maaleht.delfi.ee/uudised/uksik-pensionar-miks-vale-aadress-votab-toetuse?id=78003904

Aga kuidas on siis, kui ei ole tegemist korteriomandi, vaid kaasomandiga, kus on tegemist mõtteliste osadega elamispinnast.
Valiku teeb arvutiprogramm rahvastikuregistri andmetel. Rahvastikuregistris on andmed korterite, mitte aga kaasomandi mõtteliste osade järgi. Kaasomandis elavatel võõrastel inimestel võib olla kõigil üks aadress.

piir elu ja elu vahel  2017-10-16 14:34:54
Aga kuda on siis kui tuleb renoveerimiste eest maksta,mis ühistu otsustab? 115 eurist ei maksa aastaläbi seda.Ega ka 6% pensitõusust.Need vähema pensioniga jäävad siis ju allapoole piiri !
Ja mispärast ei seisa keegi sanitaride palkade eest? Õpetajad peaksid seisma esimestena,sest mida nad muidu lastele õpetavad ?Hoolivust?
Ja kas ikka neid vanadekodusid ja hooldushaiglaid vaja on ja sel määral - neid kontserne. Raha raiskamaks hoonetele ja mittehoolduspersonalile.
Ja kui sa pead ikka 4 a olema piukali liikumis ja kõnevõimetu,paranemist ei ole lootagi, peaks ikka küsima,kas tahetakse sedasi vegeteerida,küsima asjaosaliselt endalt.Notariu ja advokaadi jne.juuresolekul.

Tuleb odavamgi  2017-10-16 14:37:30

KODUTEENINDUST JA KODUPÕETUST ON VAJA - VAJADUSPÕHIST.Ja ma ei mõtle,et seda omaksed peavad tegema.Ikka vastav teenistus sisse seada piirkonniti- võrgustik selline tekitada. Abivajajad on siis ju lähestikku,kui asi mikrorajh. ette võtta.

Üürnik  2017-11-05 22:58:05
Minu probleem selles, et mul ei ole mingit isiklikku korterit, olen üüriline. Toetust ei saanud, sest korteri omanik on sisse kirjutatud, kuigi ei ela siin. Sots. ministeeriumist sain vastuse, et registreerige ennast õigele aadressile, siis saate järgmine aasta toetust. Linnavalitsusest öeldi, et kuskilgi ei kajastu, et sa elad üürikorteris. Juhtub ju nii, et sul äkki ei ole midagi ja oled sunnitud kasutama sellist varianti. Seadused on seadused ja üksipulgi ei hakka keegi sinu eest seisma.

Nimi 
E-mail