Logo
16. mai 2018
19 (1100)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tsensuur peegeldab ühiskonna ebakindlust iseenda suhtes

Glavlit  2017-12-06 07:39:53
oma tsensuuriga võimutseb tänagi nagu tõelises totalitaarriigis. Proovige Õhtulehes tõde rääkida, 99% kustutatakse ära või ei lasta läbi. Neil ju teatud sõnastik sisse söödetud, et kohe tuleb must hoiatus ette. Ja arvudegagi on mingud jänkide teed, et tuleb eraldada tuhanded omavahel.
Meil on kombeks saanud nimetada tsensoreid moderaatoreiks, tõde millegipärast kardetakse. Luige Hans oli kunagi väga tsensuuri vastane, ise ajakirjanduses võimutsedes aga ärastas ka Glavriti ja tsensorid ning need teevad veelgi ropemat "tööd".

tõega näkku  2017-12-06 10:52:49
EV-le omane Glavlit töötab täistuuridel edasi, vahel andes silmakirjalikusest sõna ka vastaspoolele. Nüüdseks on muutunud väljundid ja taktika kuidas tsensuuri ellu viia. Teame ja kogeme kes on need lipulaevad, kes palehigis töötavad teisitimõtlejate halvustamiseks ja russofoobia arendamiseks, mitmete ebameeldivate asjade mahavaikimiseks , omakohtuotsuste publitseerimiseks ja palju muud .

Major Epstein  2017-12-06 15:59:08
Tsensoriga Pärnu mnt 10 seob mind järgmine lugu. Septembri alguses oli tankistide päev ja meie lehes pidi ilmuma N-linna N- väeosa tankimeeskonnast lugu.Tsensor- vanem soliiidne daam luges selle läbi ja ütles, tema ei tea tankidest midagi, pealegi läbis tank sügava jõe. Avas oma raamatu ja ütles , et selle lubamise kohta pole raaamatus sõnagi. "Sõitke Riiga Balti sõjaväeringkonda," arvas ta. Aega ei olnud ja võtsin sammud nn. Okasroosikese lossi suuunas uuel tänaval. Leidsin seal juhtumisi ühe majori Riiast ja seletasin oma probleemi ära,lubasin talle t'lkida eestikeelse artikli sisu... Kus artikkel on? Näitasin talle seda. Ta võttis taskust oma tsensori pitsati, lõi selle esilehe üles nurka ja ütles:"Sekret v tom, sto sekreta net!" Lugu ilmus "Noorte Hääle" esiküljel.

Ometi  2017-12-09 12:53:18
on praegu Eestis niisuguseid, kes igatsevad taga samasugust tsensuuri. Loomulikult peab see olema väljas EL-i võimu vankumatuse nimel. Millist riiki meil üldse tahetakse?

  2017-12-12 23:55:11
Matteuse evangeelium 10:Jeesuse tunnistamisest
32 Igaüht nüüd, kes mind tunnistab inimeste ees, teda
tunnistan ka mina oma Isa ees, kes on taevas.
33 Aga igaühe, kes iganes minu ära salgab inimeste ees, tema
salgan ära ka mina oma Isa ees, kes on taevas.

Nimi 
E-mail