Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Jüri Ratas: Maksureformist võidab üle 80% Eesti elanikest

ruudi  2018-01-12 16:43:07
Jüri tee ometi silmalaud lahti ja vaata millisesse pahna on sind vedanud sotsid Kas tahate jälle uut põhja puudutada

Harryle  2018-01-12 21:53:16
Keegi nii pikka lugu ei loe. Proovige seda kirjutada peavoolumeedia kommentaariumites, seal on rohkem lugejaid.

Ele  2018-01-12 21:57:27
Ju Reformi tagatoa tegelased kuuluvad koos oma valijatega 20-ne protsendi hulka, kes ei võida. eks nad sellepärast virisevad, et mõni euro jääb isegi puudu. Aga teine põhjus on veel tuleb ikka kõike halvustada, mida keskerakondlased teevad, laimata ja vassida. Kuidagi peab ju hääli saama.

mida...  2018-01-13 05:19:08
...sa korrutad kui papagoi---võidavad,võidavad,kui ühe käega annad,siis kahega võtad ära. Kas arvad tõesti,et eestlased (enamus püüab ise hakkama saada--venelastele jah meeldib,kui nad kõike "bes platna!" saavad ja sellele olete orienteeritudki) on nii rumalad,et ei näe,mida te selle riigiga üritate teha. Kellel vähegi ettenägemisvõimet ja ohutunnet näeb teis Eesti riigi reetureid,kes teadlikult teevad pidevaid järeleandmisi venelastele,kes teadlikult soosivad venelaste, ka Venemaalt tulnute,ekspansiooni Tallinnasse,et meie pealinnas igavesti võimul püsida,ma näen selle taga juba tõsiselt KGB,etšnikust Putini karvast kätt---te ju täidategi seda lepingut ja lõpuks mängite Eesti Venemaale kätte,Lätiga tehakse sama. Mite ühtegi sinu sõna ma ei usu ja Keskerakonnnaga peaks tegelema KAPO kui julgeoleku riskiga. Nii ma tunnen ja aina rohkem inimesi hakkab sellest aru saama kui ainult siis liiga hilja ei ole.

Lugesin  2018-01-13 13:08:12
samuti ainult pealkirja, sest sisu on Jürkale ettesokutatud umbluude põhjal etteaimatav.
Mida Jürka pole arvestanud? Aga seda, et kui ta midagi nn vaesele altkäemaksuks kingibki, siis võtab kärakaga tagasi. Sest mida teeb vaene, kui tal pole elust rõõmu? Võtab viina! palju maksis pudel enne ja nüüd? Mitu eurot enam. Kui nüüd iga päev rõõmuks pudel alla neelata, siis see altkäemaks kaob kus kurat.
Ma oleks siis aru saand, kui oleks vähendatud viina aktsiisi! ja veel oleks rikaste röövimisega pappi ka juurde antud. Aga Jürka läks kohe kõige hellema kallale. ja ise peab ennast veel poliitikuks!

vanja  2018-01-13 14:46:37
seda, mida ei suutnud fasistid ja kommunistid - vanade ja abitute hävitamine. -sellega saab suurepäraselt hakkama Ratase valitsus

Mõtleja  2018-01-13 17:08:34
Sellest maksureformist võidab siiski enamus,seega on loogiline,et enamuse huvid peaksid olema eelistatud.Meil kuidagi tükib olema nii, et kogu aja rõhutakse vähemuste huvide eelistust.Seda eelkõige reformi ja sotside poolt oma sooneutraalsuse,multikultuuri peale surumisega ja kahjuks sörgivad nende sabas nii keskerakond kui ka isamaaliit.Nüüd siis maksureformi juurde.Miks ta tuli selline keeruline ja kahjuks just enamusele,mitte arusaadava tehtega?Aga sellepärast,et isamaaliit ei lasknud astmelist ja lihtsalt mõistetavat maksusüsteemi rakendada nagu see kehtib lääne-euroopa riikides:Prantsusmaal 5 astmeline,Taanis 7 astmeline...ja ei ole need riigid mitte vaesed.Põhimõte seisneb sellest,et kui see rikkur näiteks maksab riigituludesse 2 miljonist €-st 1 miljoni € ei jää ta ju veel vaeseks aga selle raha saab riik panustada kogu riigi, rahva hüvanguks(arstiabi,sotsiaalsfääri ,haridusse jne)Kuidas paigutavad meie rikkureid oma miljoneid?Sveitzi pankadesse,hilpude kaubamajadesse,jahtide,lennukite,luxs autode- maade ja metsade kokku ostmistesse jne.Kas rikkus ise jõuaks nii palju toota?Ei jõua ju aga seda teevad töömesilased,kellel on õigustatud ootus riigile,mingisugusegi õigluse loomiseks.Ei ole midagi uut siin päikese alla sest rikkus ja vaesus on kogu aja konflikti,sama kui õiglus ja ebaõiglus ja see ei peaks kellegile olema tundmatu teema.Kuna reform,juhtparteina,isamaaliit ja sotsid takkaotsa siiski esindavad rikkama elanikkonna huve ja kuna reform jõudis oma valitsemis aja jooksul kindlustada,kõigis riigi struktuurides ja ka meedias siis ei ole midagi imestada meedia kriitika tulvast nüüdse valitsuse pihta seda just selletõttu,et selles seltskonnas figureerib ka keskerakond,kes saatuse irooniana tahtis just luua võrdset riiki kõigile

Need  2018-01-14 13:23:44
astmelise tulumaksu kehtestajad on loomult sotsialistlikud riigid, neid ei tohi mingil juhul järgida. Maks peab olema loogiline ehk võrdeline ja maksuks peab olema tarbimismaks. Siis kaoks kõik jupimaksud ja inimesed teeniks vastav alt oma panusele.

Võib  2018-01-15 14:29:00
küll aga mitte seda millega on hakatud tegutsema käesoleval sajandil.Rahvaste paabeli loomisega ja normaalsete inimsuhete hävitamisega.Nagu kirik ehitatakse keset küla nii peaks riik ka toimima kogu rahva hüvangu nimel.Seega oleks ideaalne kui kõrvuti eksteeriks nii riiklik- kui eramajandus mis annaks samad äraelamise võimalused ka näiteks maata riigi kodanikele.Seega peaksid riiglikus kasutuses olema vähemalt pool metsafondist,põllumaa fondist ja hallata suuremad veekogud ja kõrgustikud ning muinsuskaitse alused piirkonnad.Maa suurus eraomanikul võiks piirduda kuni 16 ha-ga nagu see on Hungaris.Meie riik ja riigikorraldus on üldse üks tohuvaba ohu.No näiteks.Kas mujal ka veel pangad tühjaks riisuti nagu meil?Kas meie hõimuvelled Hungaris ka Sorose ees kummargile käivad?

Nimi 
E-mail