Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ratase kohtumisel ettevõtjatega Hamburgis tõstatati tööjõu küsimus

Nagu  2018-01-17 12:32:00
aru sain, Tahab nüüd Jüri meie töötud õppima panna ja neile kõrgepalgalised itikate töökohad anda. Väga tubli, Jürka!

Mina  2018-01-21 12:45:35
seal Ratta kohtumise juures polnud, kuid ma olen ette kindel, et Jürka ei teinud ettepanekut viia Euroopa liidu ettevõtted Aafrikasse ja Lähis-Itta, et seal kohalikud elanikud saaks tööd ja tasuvat palka, et sealne elu oleks ka elamisväärne.
Ise Aafrikas ringi reisides tahtsin kangesti osta mingeid kohalikke toiduaineid, kuid peale tavaliste puuviljade polnud midagi, kõik Euroopast annetustena sisse toodud. Eesmärk lihtne - jätta Aafrika riigid Euroopast sõltuvaks ning mitte võimaldada kohapeal väikestki tööstust üles ehitada.
Maputos nägin, kui uhked hooned ehitati vastikute portugaallaste poolt ja juhtimisel, nüüd aga on kõik räpased ja räisis, mitte keegi kohalik ei liiguta lillegi et midagi parandaks või üle värviks. Veetorud on roostes ja vett tassitakse isegi 11-le korrusele pangedega.
Guinea lahe riikidesse viidi uued läikivad bussid, esimese asjana peksid vastuvõtvad neegrid neil aknad sisse, sest muidu oli bussis palav ehk õhk ei liikunud. Pidin ise ühes uues euroopalikus väikebussis higisse uppuma. Ei ameeriklased, jaapanlased ega eurooplased ole seniajani taibanud, et kohapeal hinnatakse muid mugavusi ning ka bussid ja autod peaks olema neile nõuetele vastavad.

Ja  2018-01-21 12:47:58
kuidas "aitab" Eesti? Valitsus kannab üle miljoni ja pühib käed puhtaks. Et ise otsustage. Aga otsustatakse nii, et 90% pannakse sellest rahast panevad kohalikud ninamehed tuksi ehk oma tasku ja abivajajatele MÜÜAKSE mõnd elulist kaupa natuke odavamalt. Nagu meil, et mina aitasin, vali mind!

Nimi 
E-mail