Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Helmut Hallemaa: riiklikke sümboleid ei tohi muuta poliitiliseks peenrahaks

Mitte  2018-03-13 17:08:52
põhiseaduskomisjon, vaid isamaareeturid, peded ja keskbande surus hümni seadustamise maha.
Hallema tõugu järgi võib ka lipu ja vapi ja tunnusvärvid sinimustvalge vabaks anda, las lörtsitakse nagu heaks arvatakse. See on TASE!
Kuid on selge, et keegi sellele kambale maksis. Eestlane raisk on aga müüdav ja ostetav ning sellise kõntsaga enam ei lähe ei luurele ega rindele.

Tuletan  2018-03-13 17:22:05
meelde, et see oli isamaareetur Reinsalu, kes kunagi tahtis Tallinna valimisega sahkerdada ja kuna sobivat seadust polnud, siis katsus sipelgate suguelu seadusesse vastava sätte sisse sokutada. Nüüd paistab täpselt sama käekiri välja, et hümni pähe katsutakse sokutada liputõstmiseks Paciuse viit hoopis lipuseaduse kaudu. Reinsalu-rott on ju samuti isamaareetur, pealegi üks juhtivamaid.

Toon  2018-03-14 09:27:33
välja selle keskbande kõntsa loetelu, kes oli hääletades riiklike sümbolite vastu:
D.Dmitrijev
E.Eesmaa
H.Hallemaa
M.Tuus-Laul
V.Korb
M.Korb
I.Kravtšenko
H.Lenk
A.Must
A.Ott
T.Paur
M.Repinski
K.Sarapuu
E.Savisaar
M.Stalnuuhhin
T.Väinaste

Peldikusse peitu pugesid:
O.Ivanova
V.Vassiljev
T.Vitsut
S.Kotka-Repinskaja
M.Sults

Põõsa taha peitu pugesid:
P.Ernits
J.Karilaid
O.Loone
T.Terik
V.Velman

Neist saab selge pildi, kes neist vihkab Eestit, Eesti lippu, vappi ja tunnusvärve, sest sümboolika on terviklik ja ühtne.
ma polegi kunagi pidanud eestimeelseteks Pauri, Otti, Lenki, Eesmaad, Musta ja loomulikult koloniste ja nend ejärglasi. Samuti lõhverdavad meeleldi vastutamatult Vassiljev ja Sults, tegude juures aga situvad end täis.
Kuidas oleks aga hääletanud Ernits, Loone, Karilaid, Velman ja Terik? Kindlasti vastu! Seda saab hinnata juba nend eseniste tegude järgi.

Kuid oli ainult 1 üllatus - Karin Tammemägi! No mitte ei saa aru. Pimesi oleks teda pakkunud just üheks kindlamaks eestlusevihkajaks. Jääb üle loota, et Karin oli purjus ning ajas nupud segamini. Ka sellist vabandust on kasutatud.

Kuid jätke see kõnts endale meelde!

Patrioot  2018-03-15 06:23:26
See sedus tuleb vastu võtta ja hümn kinnitada. Kes ei laula trahvi. Tore kui rahvas laulab seda pühadel, paraadidel ja kasvõi Ikla alko 1000 poe juures, poe avamisel protsetiks aktsiiside vastu!

vot tak  2018-03-15 21:40:47
Erinevalt Eesti Rahvusringhäälingust laskis just venekeelne PBK uusaastaööl eetrisse peaminister Jüri Ratase tervituse, mille järel – uskuge või mitte – kõlas Eesti hümn.
Antud juhul kukub Kremli propagandasõnum välja lihtne – teie läänestunud juhid ei pea enam lugu rahvale olulistest sümbolitest ega vääri rahva heakskiitu.
http://uueduudised.ee/arvamus/repliik/eesti-humn-venekeelses-pbk-s-ehk-kuidas-riik-end-nurka-mangis/

meenutaja  2018-03-15 21:45:08
Saksa okupatsiooni ajal ei sümboliseerinud sinimustvalge ei Eesti riiki ega ka Eesti Direktoraati, vaid eesti rahvust.
See oli vajalik, et teha vahet sakslaste ja muulaste vahel.
Hümni tohtis samuti mängida aga hümniks seda nimetada ei tohtinud. Nimetuseks oli " Estnisches Volksgebet” " ehk
" Eestlaste palve ".
24. veebruar oli hoopis Vabadusepäev, mida tähistati eelneval pühapäeval.
Siiski, 1941. aasta 28. augustil, heiskas 16 - aastane Fred Ise koos kaaslastega Tallinnas sinimustvalge üheks päevaks
Pika Hermanni torni.
Kehtisid nii Eesti Wabariigi kui ka Nõukogude Liidu seadused, kui need polnud vastuolus Saksa
seadustega. Ja kui oli vaja, siis kasutati idaalade seadusi.
1944. aasta 18. septembril heiskasid Pitka võitlejad pärast nägelemisi sakslastega sinimustvalge jällegi Pika Hermanni
torni Saksa lipu kõrvale, kusjuures Saksa haakristilipp oli sinimustvalgest poole suurem. Eesti Laskurkorpuse
võitlejad asendasid selle 22. septembril Rotschildide punalipuga, mille kultuuriselts “Licht” liikmed heiskasid juba 1940.
aasta 17. juunil aga tuli peagi Saksa suursaadik Frohweini protesti tõttu maha võtta.

tallinlane  2018-03-15 21:53:02
Eesti keel on kõrghariduse keel alates aastast 1919.

Kuidas eesti keel sai Tallinna linnas ametlikuks töökeeleks
Roheline Pealinn 24. aprill 2015

1917. aasta 6. augustil toimunud Tallinna volikogu valimistel võitsid vasakpoolsed.
Volikogu esimeheks sai enamlane Jaan Anvelt, aseesimeheks esseer Jakob Ümarik ja linnapeaks enamlane Voldemar Vöölmann. Tuli otsustada 101 liikmelise volikogu töökeel. Vasakpoolsed hääletasid eesti keele, parempoolsed eesotsas Konstantin Pätsiga aga vene keele poolt. Ka Ajutise Valitsuse Eestimaa kubermangu komissar Jaan Poska tsirkulaar sätestas töökeelena vene keele.

arvan  2018-03-16 11:04:08
et asjast huvitatutel oleks olnud vaja kuulata seda arutelu Riigikogus, netis sai seda teha. Stenogramm on ju ka olemas. Sellist sildistamist, mida EKRE esindajad teiste erakondade kohta kuuldavale tõid, pole ammuilma kuulnud. Riigikogu lükkas eelnõu üksmeelselt tagasi, poolt oli ainult EKRE.

Ajaloos  2018-03-16 13:29:20
Neid näiteid võib tuua nii ajaloost kui tänapäevast.Tegelikult neid,kes endit nimetavad isamaalisteks,tegutsevad kõige rohkem rahvusriigi huvide vastaselt.Ideaalset erakonda ei ole sest see ei ole võimalik,kuna poliitika on suuresti ka valetamise ja salgamise kunst.Tõe saad teada alles siis kui vastava erakonna käes on reaalne võim.Jah,keskerakondlane on küll peaminister kuid ta peab täitma reformierakonna sateliitide nõudmisi.Ekre oleks olnud muidugi parem koalisatsiooni kaaslane kui irl kuid sotsidele ei meeldinud ekre malemäng.Ega siin mingeid muutusi enne juhtu kui ei ole likvideeritud reformi alluvuses olev meedia ja e-hääletus.Muidugi, püha ja puutumatusena peaksid säilima Eesti lipp ja hümn.Ja seda peaks esitatama igal rahvuslikul pühade üritustel.Ekrele ka soovitus.Kui peate mingeid rahvus üritusi siis sisustage need ka isamaaliste lauludega mitte mingite jorinatega mis naeruvääristavad üritust.Isamaalised laulud loovad inimestesse pühaduse tunnet ja peavad seega olema iga rahvusliku ürituse tausta jõuks.

ekrenaut  2018-03-16 22:50:57
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/mart-helme-abikaasa-helle-moonika-vordleb-pensionare-lammastega-kellele-keskerakond-ristikut-jagab?id=81442265

JK  2018-03-17 18:09:56
"Ega siin mingeid muutusi enne juhtu, kui ei ole likvideeritud reformialluvuses olev meedia ja e-hääletus." Mida ma pean lugema? Vaimuhaige äga...

Postimees = Reformimees  2018-03-17 20:23:14
Lugesin Reformierakonna häälekandjast postimees täna, et isegi tolle (Reformierakonna suunas kallutatud, tagasihoidlikult öeldes) Emor-Kantari küsitluse järgi on keskerakonna toetus tõusm hakanud. Seda vaatamata Reformierakonna kontrolli all oleva meedia ja küsitlejate intensiivsele vastupropagandale.

tõnu  2018-03-19 17:14:17
mul isa mängis korpuses orkestris, 44.aastal mängiti veel I EW hümni

Nimi 
E-mail