Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Vajame ühtsemat Eestit, mitte kaht Eestit

Anneli  2018-03-14 07:33:11
EI OLE saadik, ta on riigikogu LIIGE.
Kuid tema tegevuse eesmärk ei pea olema rahakerjamine Brüsselist, vaid Võromaa iseseisvumine! Võrokad POLE eestlased ning ÜRO põhikirja järgi on eraldi rahvusel õigus ka oma riigile.
Kahjuks Anneli selliseid asju pole kunagi lugenud ja mingit iseseisvust ta ei taha, talle piisab kenast papihunnikust Tallinnast ja Brüsselist, sest AHNUS ÜLEKÕIGE!

?  2018-03-16 12:29:56
ON KA TALLINNAS HARJUMAAL JA IGAS MUUS PIIRKONNAS VÄGA VAESEID.
EELKÕIGE ON NENDEKS 300.-eur PENSIONÄRID,KES ÜKSIKUD JA KELLELE PEALE KOMMUNAALIDE VÄÄNAS RIIK KAELA KA RENOVEERIMISKULUD!!!
467 ON SUHTELISE VAESUSE PIIR, MIS ON 300.-eur? LAUSVAESUSE SEES ELAMINE.
HÄBI,HÄBI,HÄBI,HÄBI!
KAUAS HÄBIGA SAAB LÄBI???

Renoveerimise projekti  2018-03-17 10:22:55
algatas RE juhitud võimurite grupp,ikka näilise majanduskasvu saavutamiseks kodanike säästude arvelt ja olenevalt,millise taseme KÜ valib,kas 15,25 või 40%,see viimane on kõige purustavam ja laastavam variant sest pekstakse puruks kõik ,mis võimalik...,ei arvestata olemasolevat kasutuskõlblikku ressurssi.Valminud objekti iga loetakse 30 aastat ja kvaliteet on küsitav,näiliselt ilus aga mäda.Inimesed lükatakse pangaorjusse,seega elatustase langeb,kuid miljöö väärtus tõuseb aga kõht ja tervis kannatab.

Vajame küll ühtset Eestit  2018-03-17 10:27:48
kuid paraku poliitikute ja ka kodanike hulgas on neid,kellele see ei sobi.Poliitikud on jäärapäiselt põikpäised ja ajavad iga tsunft oma jora ja nende taha on joondunud inimgruppid.

?  2018-03-17 14:12:16
SEDA MA ARVASIN,ET REFORMARID RENOVEERIMISSUNDI ALUSTASID.
Nägin ise,kuis reformarist vallavanem Kredexit soovitas ja pakkus...
AGA MIKS KESKID SEDA JÄTKAVAD???!!!
MIKS NAD MIDAGI ETTE EI VÕTA PENSIONÄRIDE JT. VAESEMATE KAITSEKS???!!!
ON nagu reformarite VARJUD...koos kõigi kaasnevate TAGAJÄRGEDEGA - VAESUS,VAESUS,KODUTUS + = suurenenud kulud medits.,hooldusele, hooldekodudele,sots.korteritele (mis sageli jubedad)KIHISTUMINE,RAHULOLEMATUS=SIDUSUSE KADU,VIHKAMINE,VARASEMAD SURMAD,OSAVÕTMATUS RIIGI ELUST JA KOGEMUSTE JA HEADE MÕTETE JAGAMATA JÄTMINE jne.
MIKS EI OLE TEKITATUD FONDE-PUHVREID-MILLE RAHA KASUTATAKSE VAESEMATE JA ÜKSIKUTE PENSIONÄRIDE KODUDE RENOVEERIMISEKS (kui need peale sunnitud jõukamate KÜ liikmete poolt- 300 eur üksikust pensionärist on alati ja igal pool KÕIK JÕUKAMAD)TAGASIMAKSE PÄRIJATE POOLT,milleks tavaliselt KOV,kes müüb pinna võileivahinna eest oksjonil kohalikule liidrile.

  2018-03-17 14:17:36
VÕI SIIS TÕSTKU PENSIOE.MIDA NAGUNII TULNUKS TEHA AMMUGI KA ILMA RENOVEERIMISTETA !!!
RENOV.KULUD 50- 150 eur KUUS!!!
KUI NÜÜD ERANDKORRAS PENSIONE TÕSTETAKSEGI, LÄHEB SEE TÕUS RENOV.LÕUGADE VAHELE, SEST JÕUKAMAD ALATI LOLLIKS (see annab neile "üleolekutunde" lõpuks ometi,kellestki),EI NAD TEA ENAM,MIS VIDINAID MAJALE KÕLGE RIPUTADA.VÕLAD AGA JÄÄVAD.
Majade kvaliteet pidada ka tihtipeale kannatama. Ma ei saa üldse aru,miks ei või aknast õhutada ?

  2018-03-17 14:17:40
VÕI SIIS TÕSTKU PENSIOE.MIDA NAGUNII TULNUKS TEHA AMMUGI KA ILMA RENOVEERIMISTETA !!!
RENOV.KULUD 50- 150 eur KUUS!!!
KUI NÜÜD ERANDKORRAS PENSIONE TÕSTETAKSEGI, LÄHEB SEE TÕUS RENOV.LÕUGADE VAHELE, SEST JÕUKAMAD ALATI LOLLIKS (see annab neile "üleolekutunde" lõpuks ometi,kellestki),EI NAD TEA ENAM,MIS VIDINAID MAJALE KÕLGE RIPUTADA.VÕLAD AGA JÄÄVAD.
Majade kvaliteet pidada ka tihtipeale kannatama. Ma ei saa üldse aru,miks ei või aknast õhutada ?

  2018-03-17 14:19:23
ja kui PENSIONITÜUS LÄHEB RENOV. LÕUGADE VAHELE, SIIS KUIDAS ??? PARANEB ELUKVALITEET JA PÄÄS LAUSVAESUSEST VÄLJA???
MIS HINNAGA,KELLEDE ELUNATUKESE HINNAGA SIIN ÜLDSE TOIMETATAKSE?

eelmisele  2018-03-17 17:05:02
saa sinust aru kallike- oled vaimupuudega vanem inimene. Aga seniilik- mida peavad tegema teised maja elanikud- ootama millal katus pähe kukub ? Ootama ja maksma tühja õhu kütmise eest kuna nõuka aegsed majad ei kannata mingit kriitikat kvaliteedi osas ???

Ja mis debiilset juttu sa ajad, et kuumakse 150 eur on ? Kas oled jälle mingeid tugevaid tablette tarbinud ?

Kuule,ei tasu seda   2018-03-18 13:39:46
eelmist nii materdama hakata,see eelmine on pannud aluse sellele majale,kas või kaudselt.Peaksid ,sa senliik,ajudega mõtlema.Majad muidugi vajavad remonti ja seda tulebki teha,kuid mingi sund KredEx-siga,kus nõutakse lammutamist ka veel ressurssi omavatel seademetel ja maja osadel.KÜ esimeesteks on tihti poisikesed,kes ei jaga suurt midagi,toonitavad ainult ,et näe 21.sajand.Küttekokkuhoid on näiline,võrreldes raha kuluga,mida raisatakse selle saavutamiseks.

  2018-03-18 14:58:03
Ei pea ootama .
Tehku mis iganes.
AGA SIIN PEABKI RIIK PUHVERFONDIGA NEILE VAESEMATELE APPI TULEMA = RENOVEER.KULUD VAESELE PENSIONÄRI EEST TASUB FOND JA TAGASIMAKSE TULEB PÄRIJATELT,MILLEKS TAVALISELT KOV VÕI KESTAHES,SIIS,KUI SURNUD OMANIK (st.jääb omanikuks koos kõigi õigustega) JA PÄRIJA TULEB SAAMA VÕI LÄHEB SIIS MÜÜKI.
SIIS RIIK PAREMINI KONTROLLIKS KA KVALITEETI JA VÄLJAMINEKUID.
SINA AGA,KES MIND SENIILIKUKS SÕIMAD.OLED VALMIS TEISTE HÄDADE JA VILETSUSE OTSAS JALULI TRAMPIMA!

  2018-03-18 14:59:15
NÕUKAAEGSETE MAJADE KVALITEET POLE SUGUGI HALB JA ILMA LOLLAKATE RENOVEERIMISTETA PEAKSID VEEL 50 a vastu NÜÜD AGA PEAVAD PALJU VÄHEM JA TULEBKI LÕPUKLS,VÕLAD KAELAS,TÄNAVALE KOLIDA.

eelmisele  2018-03-18 15:05:03
ma tahaks ka et riik mu maja korda teeks ja pärast kunagi lapsed maksaks kinni võla. Ma arvan, et väga paljud tahaks seda.Riik istub meil ju suure rahapaja otsas, pappi nii palju et ei osata kuhugi panna.

  2018-03-18 15:22:05
mul vanemate maja renoveeriti- ei pea enam kartma, et suurema vihma ajal katus läbi laskma hakkab (seda on korduvalt olnud ja kõikide korterite siseviimistlus oli rikutud), küttekulud on 3 korda väiksemad jne.

Aga on kari seniilseid lolle, kes karrjjuad alati vastu. KA NEIL OLI SEAL ÜHISTUS SAMASUGUSEID RAUDHAMMASTEGA VENE MUTTE, KES KARJUSID, ET NEIL POLE KATUSE REMONTI VAJA SEST ELAB TEISEL KORRUSEL, TEISEL MUTIL OLI SUVA KAS TREPIKOJA EES ON LAGUNEV PUIDUST UKS VÕI FONOLUKUGA TURVAUKS JNE JNE

  2018-03-18 16:00:25
SESTAP ONGI PUHVERFONDI VAJA.
KODUTUST MEILE VAJA EI OLE.
PUHVERFOND SAAB OMA RAHA TAGASI. KUI OMANIK SELLE MÜÜA OTSUSTAB VÕI KUI MITTE, SIIS PÄRIJATELT ,MILLEKS ONGI JU RIIK =KOV antud situats.
RIIK ON SELLEKS ,ET OMA KODANIKKE KAITSTA,RIIK LOODI INIMKONNA POOLT SELLEKS, ET TAGADA KORD JA ABI-mitte kaos.
KÕIK,KES MULLE PRAEGU VASTU KARJUVAD, ON HOOLIMATUD ,INTELLIGENTSIPUUDEGA = keskastme debiilsus - NEMAD ON EMOTSIONAALSE INTELLIGENTSUSE PUUDEGA JA ÕHISKONNALE KAHJULIKUMAD KUI MISTAHES SENIILNE MUTIKE,SEST NAD ON KISKJAD JA TÕUSIKLIKU=MATSLIKU ELLUSUHTUMISEGA JA LEVITAVAD SELLIST MENTALITEETI - MIS EESTIS ISEGI ÜLEARU LEVINUD, SEST MEIL EI OLE MINGEID EETILISI NORME EGA EETILIST TELGE, KA TAVAMORAAL PUUDUB.ON ENNASTTÄIS JÕMMKÄRAKAD JA NENDE SISISEVAD KAASAD -KÕIGIL KÄED PIKAL-KÕIK LUBATUD,AHNED RAHA JÄRELE,LÄBUTAJAD.KÕIK MÜÜGIKS. INIMSUS MÜÜGIKS.
MINU SENIILSUS SEISNEB TÕESTI SELLES, ET ALANDUN SELLISTEGA VAIDLEMA.
AGA PARAKU,ON SEE MUL AINUS VÕIMALUS HÄRRASTEGA VALITSUSEST KONTAKTEERUDA,KUIGI ÜHEPOOLSELT,HELGE LOOTUSEGA .

to majaomanik  2018-03-18 16:02:57
Sul pole ju tarvis ,et riik su maja korda teeks, sest sinult ei nõua keegi igakuist renoveerimisraha,nagu pensionäridelt. Sa võid teda remontida või lasta kaela kukkuda,egas ta kohe ja korraga kuku.Keegi ei sõima sind koosolekul. Aga pensionär ei ela oma majas tihtilugu.
Pealegi käid sa veel tööl.

  2018-03-18 16:05:02
mis see pufferfond on- protsendita laen või ? kas sa ei arva, et tasuta laenu tahaks siis juba kõik saada ja küll pärijad 100 aasta pärast kinni maksavad, kui üldse maksavad

  2018-03-18 16:06:56
Nõmme ja Pääsküla on täis pensionäre kes majas elavad.... teistes linnades samuti. Mille poolest nemad siis halvemad on ja kuuse alla peavad kolima kui neile katus peale võib kukkuda aga remondiraha riik ei anna ?

to riigikontroll  2018-03-18 16:12:17
Ega ta ei mõelnud, et lapsed ainult pärijad on.
Fondile makstakse võlad eluaseme müügil ,st.siis kui omanik otsustab selle müüa ja millal otsustab,siis ostjale lähevad üle võlad.See tähendab,et inimest ei tõsteta sundvõõrandamisega välja tänavale! Kas sa ei saand aru või?
Või pärast surma pärib omavalitsus ja müüb selle ja müügirahast maksab võla fondile. Tean,siin on käärid,eriti väljaspool Tallinna. Müüakse hirmodavalt ja ostjaks kohalikud liidrid .st.,et eluaseme ostusumma, või võlgadeta müügihind palju kordi väiksem - hinnatud eluaseme hind väikeseks ,kui võlg renoveerimiseks ,st. need parandused sageli hirmkallid.

Mõtleja  2018-03-18 16:13:48
Meie elu kõige pärssivamaks teguriks ongi,käsipikal toetuste lunimine mis on muutnud meid teistest sõltuvaks ja allutatuks.Seega ei ole me enam peremees rahvas vaid sulased,kes ootavad kui peremees meile leivapalukese ulatab.Me võime lopatada kui palju kuid sulane ju midagi ei juhi ega ei otsusta.Kui tahame,et meie riigil elu normaalselt funktsioneerima hakkaks,peame kerjuse kommetest loobuma ja ise ennast elatama hakkama.Selleks on meie maal kõik võimalused olemas.Meil on viljakandev põllumaa,mis meid ära toidab,seega ei peaks me õunu sisse vedama mitte Poolast jne.See päästaks maaelu kohe varjusurmast.Me ei peaks maaomanikke mitte teiste arvelt üleval pidama vaid nad peaksid ise olema suutelised ennast üleval pidama ja ka lisaväärtusi looma.Selleks on muidugi vaja,et me taastaksime oma riikliku iseseisvuse.Ilma selleta jäämegi nagu imik lutipudelist toituma ja sõltuma ainult ammest.

1 | 2 | 3 | 4 | Järgmine

Nimi 
E-mail