Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Presidendi kohmetu visiit USA-sse

Oluline on aus arvamus  2018-04-11 06:58:23
Mitte kõik ei lähe libedasti. Ikka tuleb äpardusi. Naine on veel sisse elamata ja ikka juhtub.
Hea, et Kesknädal on aus ja avameelne ajaleht. Ei häbene ka presidendi asju vaagida.
Hullem olukordd ja julm tsensuur on Tallinna Televisioonis.
Tavaliselt juhib saadet "Otse kümnesse" kunagine Edgar Savisaare nõunik Jako Väli, eile pandi saatejuhina ekraanile hoopis vabaerakondlane Artur Talvik.
Jakko Väli oli aga jõudnud juba oma külalised stuudiosse kutsuda, kes nüüd siis ukselt tagasi saadeti.
Sellise üsna kummalise kohtlemise ohvriks langes kõigiti lugupeetud seltskond: endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik, militaarekspert Leo Kunnas, EKRE juht Mart Helme ja poliitik-haridustegelane Märt Sults.

Kas ka Tallinna TV ?  2018-04-11 07:06:12
Usun, et selle käiguga välditi mingi kompra lekkimine või midagi hullemat. Pole paha - eesti vaba ajakirjandus ...

Kui on hinges tühjus  2018-04-11 07:08:26
Aga mida talvikust ikka tahta? Ta isegi ei tea, kes ta on, mis ta on, millega erakond tegeleb ja kuhu jõuda tahab.
Niipalju on ta siiski mõistnud, et pildil tuleb iga hinna eest püsida. Aga seda on terake vähe, sest kui sul ikka midagi öelda pole, siis see ka ei aita..
Ahjaa....ta nimi väikse tähega...see on teadlikult.:))

Mõelgem pisut laiemalt  2018-04-11 07:11:56
Olulisem on siiski asja sisu. Eesti on NATO liige ja selle vastu ei saa kellelgi midagi olla, kui see meie riigi julgeolekut suurendab. Ei saa midagi olla ka selle vastu kui Eesti kui NATo liige täidab liitlasena otsuseid, mis on vastu võetud NATO poolt. Kuid see pole ju nii. NATO sees on veel vaja kõikvõimalikke kahepoolseid asju ajada. Küll USA ja Eesti vahel, küll Eesti ja Suurbritannia vahel jne . jne.See on käinud ja käib edasi Eesti NATO-sse astumisest peale. Eesti on saatnud oma sõjalisi missioone ilma ÜRO ja NATO vastavate otsusteta ainult ühe liitlase toetuseks küll Iraaki, küll Afganistani, küll Süüriasse ja mujalegi. Mitmetel juhtudel on ilmnenud, et väidatavad põhjused sõjalisteks operatsioonideks maailma eri piirkondades ei ole tõesteks osutunud. Mõned suurriigid, eriti USA, tegutsevad nii, nagu oleks NATO sees veel mingi teine nato, mis ei vajagi sõjalisteks operatsioonideks NATO vastavasisulisi otsusi.ja Eesti on valmis igal pool ja igal ajal oma kaitsejõududega neid operatsioone omalt poolt toetama.

maali maalt  2018-04-11 07:14:12
Mina lähen nüüd spordisaali.

Hvostovil on tõde taga  2018-04-11 07:18:11
Arusaadav on ka kaitseväe relvastuse tugevdamine ja kaasajastamine meie NATO liitlaste toel ja kaasabil, kuid sellel on mõistlik piir. Kui kaitserelvastuse asemel hakatakse siia paigutama sisuliselt ründerelvi, siis see ei ole enam meie riigi julgeoleku suurendamine, vaid hoopis julgeolekuoht, sest seab Eesti meie suure naabri Venemaa jaoks sihtmärgiks. Kas keegi tõesti arvab, et Patriot raketisüsteemi raketid Eesti territooriumil on vajalikud meie riigi kaitseks Venemaa eest? Need lähimaa ja keskmaa vahelise tegevusraadiusega raketid on oma iseloomult ründerelvad ja on võimelised kandma ka erinevaid lõhkepäid. Need ei ole enam tavalised tankitõrje või õhutõrje raketid, vaid taktikalised mitmeotstarbelised rakettrelvad. On selgemast selgem, et suurriik ja tuumariik nagu Venemaa seda on, ei vaata rahulikult ja vaikides seda pealt, kui niisugune relvastus paigutatakse tema piiri äärde kohta, kus riigi suuruselt teine miljonilinn on nende relvade ründeulatuse läheduses. Mingil hetkel saab Venemaa mõõt täis ja see on tõeline oht meie väikese territooriumiga ja rahvaarvuga riigile.
Seda Hvostov hoiatab!

Venemaa on valvel  2018-04-11 07:20:26
Eesti presidendi visiit leidis Inglismaa ajakirjanduses laialdast kajastamist. Eriti suurt tähelepanu äratas tõik, et proua Kersti Kaljulaid ja Tema Majesteet Elizabet¬h II kandsid kohtumisel identseid kostüüme, olles valinud ühesugused beežid kleidid ja tumedad kingad. Välispoliitikavaatlejad tegid selle fakti põhjal kaugeleulatuvaid järeldusi, mis ajasid Vene välisministeeriumi tagajalgadele.

Kuninganna jagas värskeid muljeid  2018-04-11 07:21:52
Eesti president on väga omapärane daam. Proua Kaljulaid ütles, et tema kirikus ei käi, aga ei pane põrmugi pahaks, kui meie seda teeme, kui selline on meie valik.

Tegelt on hoopis nii  2018-04-11 07:30:13
Ongi kaks Eestit, üks on "suurte inimeste" Eesti, suurte filosoofiliste muredega, ja teine on see väikeste inimeste Eesti, kus mured ongi selles, et kas mu laps on terve, kas mul tuba on soe. Suures Eestis vist väga hästi ei teata, kuidas väikeses Eestis elatakse.

Välismaa arutleb ja mõtleb  2018-04-11 07:38:12
Ossinovski rõõmustas, et joomise statistika on läinud paremaks. Ent miks ta siis pole läinud, kui soomlased ja eestlased käivad alkoholi Lätis ostmas.
Ameeriklased seda ei mõista. Miks pole riigis sekundaarsotsialistlikku juhtimist?
Ometi riigis sots eesotsas?

Mitte  2018-04-11 07:40:46
ei saa aru, mis keeles pidi Kersti rääkima oma aastate jooksul Letsebuerghis, ingliš on tal ikkagi sitavõitu. Ja oli seda kindlasti ka koolis.

maali maalt  2018-04-11 07:40:54
maali maalt 07:14:12 on liba.

Ossinowsky lahkumise põhjus  2018-04-11 07:43:03
Raha eelarvesse aktsiis ei toonud nagu ei toonud ka Gorbatšovile, eelarve auk muudkui kasvab. Selle augu täisloopimiseks tahetakse ettevõtjate kallale minna, kes tegelikku rahvatulu loovad. Nüüd on hambus ettevõtjate dividendid ja väikeettevõtjad in corpore. See ei lõpe hästi nagu ei lõppenud hästi Gorbatšovile

Oh kuidas ei tahaks  2018-04-11 07:53:06
Kas tõesti kordub kõik jälle ja uuesti?
Välisminister istub nurgas ja President loob suhteid ja teeb otsuseid.
Alles ta pani meid uue maksukoormuse alla Nato asjus.
Miks valitsus vaikib?

to:Kas ka Tallinna TV ?  2018-04-11 08:00:53
Jakko Väli ütles ühes hiljutises saates saatuslikud sõnad. " Loodan väga, et Putin võidab valimises Venemaal"
Kuidas sai selline inimene olla üldse saatejuht? See on inimene, eks on nõus raha eest maha müüma ka oma ema. Tuletagem meelde, terve Venemaa riigitelevisioon on müüdavaid nahkasid täis kes kiidavad Putinit, kusjuures nad teevad seda suure raha eest, võtame näiteks Vladimir Solovjov.
Helme ei sobi sinna seltskonda,pooldab natsismi ja õhutab rahvaste vahelist vaenu.Maha EKRE sugune partei.

maali maalt  2018-04-11 08:02:56
maali maalt 07:40:54 on liba. Jooksen praegu spordisaalis, suust ajan välja verist vahtu, Edgarit kummardan, amokki panen praegu.

Tubli, et need Ekrelased peksa said!  2018-04-11 08:10:46
Õudne kui need isa ja poeg ainult sõimavad teisi. Olen mitu korda oksele hakanud. Nüüd enam ei vaata ega kuula neid saateid. No lihtsalt imestad kuidas nad nii halvad ja ahnepätsid on, vanad Villu sõbrad. Villu sai karistatud nüüd need platsis ja kuulutavad et on uuenenud.
Isa ja poeg ei oskagi muud teha kui lõugu lõksutada.
Eks nad ju ongi üheverelised nagu Hitler pooldas siniverelisi.Käbi ei pidavat kännust kaugele kukkuma.Ohmud mõlemad ja teeks ei tea mida,et võimule saada.

Kõige jubedam jubel  2018-04-11 08:15:52
Meie armas sada rikuti ära. Sellist jama ei oodanud keegi. Millest mõtles meile komanderitud president? Või kas ta üldse mõtles?
See taak jääb teda igaveste kandma.

On see ikka välisministeeriumi poolt  2018-04-11 08:25:17
Eesti riigi poliitikute ja riigijuhtide pime kaasajooksmine kõiges, mida meile Läänest öeldakse, on pannud meid rumalasse seisu. Sõdisime Iraagis, kus väidetavalt pidid olema keemiarelvad, mida seal siiski polnud, oleme sõdinud veel mitmel pool maailmas, kus meil pole olnud NATO mandaati, nüüd saatsime riigist välja Venemaa diplomaadi, kuigi selleks polnud ei EL ega NATO,ühist otsust ja pole siiani Suurbritannia poolt avalikult esitatud ühtegi tõendit Venemaa seotusest sealse mürgitamisjuhtumiga.
Kuidagi kõhe hakkab tavakodanikuna seda kõike nähes ja pealt vaadates. Kas Eesti riigi juhid ikka lähtuvad oma tegevuses ausast liitlaskohustuste täitmisest nii Euroopa Liidus kui NATO-s, mis tagab meie majandusliku ja kaitseotstarbelise julgeoleku?

Joel  2018-04-11 08:51:23
USA ees pugemine on naeruväärne, nagunii väikeriikidega ei arvesta keegi.Las suurriigid madistavad. Ma kuulasin Trampi kõnet, milles ta väljendus ebasoodsalt kolme väikeriigi presidentide kohta, soovitas neil Venemaaga hästi läbi saada, kuna see olevat neile kasulik.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Järgmine

Nimi 
E-mail