Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Pensionisüsteemis tulevad suured muutused

Miks  2018-04-11 07:49:48
Aivar ei julge avalikult välja öelda, et selline sammastega pinss on rahva nöökimine? Pinss on elatisraha mittetöötamisea või -võimetuse eest ning seda tuleb anda eraldi tööeast.
Elatisraha peaks saama ka iga laps (earühm 0...6 330€ kuus, õppiv noor 18...23 600€ kuus) ja vanur, kusjuures võrdselt. Sest kui keegi midagi ei loo, siis ei loo nad midagi VÕRDSELT.
Tööajal tasutakse neile loodu eest juba niigi erinevalt, üle 20 korra isegi erinevalt. Miks peaks aga nöökima vanureid, et üks saab pinssi 200€, teine 2000€? Kas too "oma" vanur sööb ka 10 korda rohkem ja kannab 10 paari pükse?
Arvutage, et 600000 saaks elatisraha 4-st miljardist, see teeb kuus 555€, arvestades laste earühmade vahet oleks võimalik ka 600€ kuus. Miks seda ei soovita?

  2018-04-11 15:14:49
Kas härra peaminister usub tõesti,et reformarid panevad pensioni juurde???kui ta räägib,et pensionite tõstmine aastal 2020 teoks saab?
Härra peaminister ei taha mitte mõista, et see tuleb enne valimisi ära teha.Siis on ka lootust, et temaq partei ehk valitsema jääb.
mitte ei saa litsutud reformi uue vankri kõigest ülesõitvate rataste alla.Kui siiski,sest osa rahvast on nii ajupestud ja ajudeta,et ...
300 sed PENSIONÄRID EI ELKA MITTE SUHTELISES, VAID LAUSVAESUSES -paluks ikka tõest kinni pidada.467. -algab SUHTELINE VAESUS.
MIS NAD SEE 2 AASTAT PEAVAD TEGEMA , JUSTKUI EESLIKESED PORGANDI JÄRELE KEPSUTAMA, MIS KÜLL NINA EES A KÄTTE EI ANNA.? Selles eas on kepsutamisest kaugel,surm silma ees niigi,nüüd aitab poliitikamasin usinalt kaasa + lollid ametnikud.Poliitmängud.

to Miks  2018-04-11 15:17:51
Lapsel on vanemad. Kas sa ei jõua oma lapsi ülal pidada või?
Laps peab elatisraha saama siis,kui elab lastekodus.Laps pole midagi ka teinud,päevagi tööd.Me ei tea,mis lapsest tuleb,kas igavesti riigi rahakotil istuja,kurjategija või muidu õel,kes teiste inimeste ja loomade elu põrguks muudab .

  2018-04-11 18:25:51
või pangad põhja laseb, vastutustundetu oma kohal vegeteeriv ametnik,mõttetult sibliv ja kaagutav demagoog, ahne hooldekodu juhataja, ükskõikne kooliõpetaja, kilplane kes mõttetusi ehitab, küüned omapoole kiibitseja, tallalakkuja vms. nad on ju olemas,ka kellegi lapsed.Tõtt öelda peakski pensioni saama alles siis kui oled oma lapsed kasvatanud headeks, hoolivateks, ka loomi armastavateks ja mõistvateks inimesteks. ,mitte eelpoolnimetatuteks. Ja kel lapsi pole, see pole ka keskkonda rikkunud praagiga. Väärib tunnustamist.

15:17:51  2018-04-12 07:59:47
ei taha millegipärast laste elujärge kindlustada. Miks? Kas samuti keskbande liige?
Praegu on pered ehk seega ka vanemad majanduslikult väga erineval järjel, üks laps saab hädapäraselt süüa, mitte midagi muud. Teine käib vanematega reisimas üle ilma ja millestki pole puudus.
Just nimelt lapsed tuleb sellisest seniste klikkide kehtestatud ülekohtust vabastada ehk nende majanduslik seis muuta sõltumatuks tema vanemate vaesusastmest.
Selleks ongi vaja lastele kehtestada kindel elatisraha. Muidugi peab see paljudel juhtudel toimuma range kontrolli all, sest vanemad võivad lapse raha maha juua nagu nüüdki teevad.
Selleks peab kõige kohta olema aruandlus, palju millegi eest kuskile läks.
lastekodus elavad lapsed peavad saama vähemalt kümnendiku oma erikuludeks, ka lapsed vajavad maitsevaheldust ja 40-50€ kuus selle tagab. Lapsed enamasti mängivad ja spordivad ehk on tegevuses ega peagi kogu aeg muudele muredele mõtlema.
Kuid 600€ pinss annab juba ka üksielavale vanurile toe, et ta saab tellida remonditegijad. Meil on maal palju vanu naisi, kel mehed loojakarjas ja ise ei suuda maja ülal pidada, laguneb. Nad elaks vabalt oma majas aga olukord sunnib minema vanadekodusse.
Abiraha tuleb jagada ikka mõistusepäraselt. üldabiks läheb raha nagunii tarbimismaksust kindla osana. Kuid iga inimene peab ka ise oma osa andma, mitte lootma õitsvale sotsialismile.

?  2018-04-12 14:44:15
Mis 600-sest pensist unistad?
Ei raatsita nüüd seda 100.-eurogi juurde panna 300+100=400
476 .-Suhtelise Vaesuse PIIR.
Et oota veel 2 a.Sa tahad öelda,et pannakse 300 juurde???
Ikka on vaja mujale - etskae, doktorand ei tule ots otsaga kokku 1000.-euri eest see aeg,mis doktoritööd teeb. Kas ta ei koosnegi valgust ja veest?Kuidas see kasutu mutt peab 300.-hakkama saama.???Vana ja väeti ka veel.No said nõukaajal hakkama pisema stipiga ja tiivustas neid teadus ise,nooruse jõud ja entusiasm,huvi teaduse vastu.Ja neid peeti riigi kulul üleval.Oli ses oma osa neil vanadelgi.,kes nüüd kõlbavad elama 300.-peal.
Lastele tulebki anda abiraha kui ta käib näljasena ringi,nagu ütled,mitte aga kullata täissöönud lapsed ja vanemad üle veel riigilt võetud rahadega.Vajaduse järele.
Joodikud saata töölaagrisse,neil ei tohi üldse lapsi ega loomi olla ja muudel psühhopaatidel.
Ma ei saa aru ,miks pean nüüd hakkama veel võõraid lapsi ülal pidama,kui omad suureks kasvatanud.

to peaminister  2018-04-13 10:57:14
KUST TEAD, ET PENSIONITÕUS TULEB ?

600-eurone  2018-04-13 16:53:06
pinss on kerge teha. 4 miljardit eurot (40% abirahadest) 600000 ülalpeetava peale teeb 555€ kuus. Et lapsed saavad nooremates earühmades vastavalt vajadustele vähem, siis täispinss kõigile tõusebki 600€-ni.

  2018-04-14 11:41:08
TEHKE ÄRA ! MINA OLEN POOLT.
VANADE OLUKORD ON SAMUTI RIIGI FASSAAD - KATKISED HAMBAD, HOOLDAMATUS JA NÄRUNE ELAMISRAHA ON HÄBIKS KOGU MAAILMA EES.
KES ARVAB,ET SEDA EI NÄHTA, SEE EKSIB RÄNGALT - SIIT LOEVAD RAHVA VÄÄRTUST JA VÄÄRIKUST KÕIK VÄLJAMAALASED,KA KALLI LIITLASED.ALGAB SEE JUBA BAASIDE UKSE TAGANT, KUS TAADID KORJAVAD KONISID POODIDE EEST.jms.jms. SEE TORKAB SILMA. SAMUTI KUI OTSUSTATAKSE RAHVA ÜLE KUIDAS NAD OMA LOOMI, LOODUST KOHTLEVAD. TE EI SUUDA MILLESKI TEISTE RAHVASTEGA VÕISTELDA, NEED TOHUTUD JA ILUSAD LINNAD, ELATUSTASE ,- NO VÕISTELGE VÄHEMALT HOOLIVUSES ELAVA VASTU. AINUS VÕIMALS EESKUJUKS OLLA. KÕIK MUU ON KÄEST LIBISENUD JUBA KUI TEDA KA OLI,

to 600  2018-04-14 17:38:44
Mis 4 miljardist räägid, see on pool riigi eelarvest peaaegu.
Pensionide tõstmiseks 100 eur võrra,mis on liiga vähe 300.-listele,läheb vaja ca`500 miljonit.Mis on 2 x vähem kui läheb R-B,Soome tunnelile jms.
Kas Euroopa seadused näevad ette LAUSVAESUST, mis on 300 ne pension??? Ühineda tuleb sots.hartaga.täielikult. Ikka kuradi kiibitsejad,kõiges koogutavad Euroopaga kaasa,et Ameerikale ja Euroopale kui baasideblokile meeldida,topivad omaosalust kui ei nõutagi, aga ikka vanainimeste kulul! Kelle kulul see kõik siis toimub???

  2018-04-14 17:52:05
Euroopa muidugi kehitab õlgu,näeb ja teab ju selgesti mis toimub,kõik teavad,kasvõi oma salakuulajate kaudu,aga miks peaksid nad sekkuma. Põlgavad ja irvitavad.
Wabariigiaegne komme saata vanem põlv,kes talu ehitas,vanaduses sauna elama. Siis sai vähemalt kardavoile ja vallavanemalegi kaevata ja kohus mõistis tubaka ja elatusraha õige normi välja. Ja kirjutas ette, kuipalju herneid ja jahu-vorsti pidi vanadele antama.
Õnnetu rahvas,kel pole rüütliau,kristluse ega ka dzentelmenikultuuri kogemuse jälgegi.Püüaks nüüd vähemalt,kui Euroopas ollakse, aga ei,nemad püüavad raha ja hoida raha kinni, kui inimesed ja loomad vaevlevad, lagunevad viletsusest,siis imestavad et haigekassa kulud suurenevd.
Nõuk.ajaga võrreldes ainuüksi vähijuhtude arv aastas oli 5000 ja nüüd üle 9000, sest süüakse kõiksugu rämpsu sisse.,mis poes ja apteegis müüakse rahumeeli.
Stress ka kole.jne.jne. Vanad söövad ka valesid asju ega jaksa õigeid ja vajalikke osta.Kui eakas ,kel luud nagunii hõrenevad ei suuda magneesiumi,räni,K2,boori jm.mis luudele vaja apteegist muretseda saab murru -kui palju maksab hagekassale?Kui ei saa näit. piimhappebaktereid osta teat.kohtadesse määrimiseks,tekivad põletikud ja vähid, soolte sõeluuring tehti vaid teat.gruppidele ja sedagi kolposkoopiat vaid siis kui veri väljaheites,aga polüüp ei annagi enne verd kui halvaloomuliseks läinud ja sooleseina nahakasvaja on aeglane,kuid samuti vähk -kus see ennetus on?Imelik on see mentaliteet,teatud osa inimesi ära lõigata küll uue pensionisüsteemiga,mis ei anna midagi praegustele pensionäridele,küll vanusegrupiliste sõeluuringutega.Ära lõigata kui vorsti otsast ja meelest nad ongi.

  2018-04-14 17:56:57
TEIE HOIDKE AGA MUUDKUI RAHAKOTISUUD KINNI JA KOGUGE RESERVE HALBADEKS AEGADEKS.
ABSURDNE, KUI INIMESED LAGUNEVAD ,AGA RESSURSSE KOGUTAKSE SELLE ASEMEL ,ET NEID TERVENA JA RÕÕMSANA HOIDA.HALVAD AJAD ONGI JUBA KÄES VÄHEMALT 50% ELANIKEST (osad saavad sellest aru,osad nõmedad ei saa isegi aru mitte).
MILLEKS NEID RESSURSSE KOGUTAKSE SIIS ??? SÕJA AJAKS POLE MÕTET, SELLEGA EI TULE MEIST KEEGI TOIME,KUI TAVALISE ELUGAGI EI TULE.

  2018-04-14 20:11:28
Väikese riigi ülalpidamine ei ole odav.
Kuni aastani 2020 on iga viies euro Eesti riigi eelarves pärit EU-st, hiljem peab Eesti juba ise hakkama saama ja lisaks ka teisi riike toetama. Siit ka maksumuudatused jm.

  2018-04-14 22:37:26
UPPUJAT EI HUVITA, MIKS PÄÄSTERÕNGAST POLE RANNAS (missuguse raamatupidaja vea tõttu see sinna riputamata jäi) või see, et päästjad olid ületundidest väsinud ja magama jäid.
Miks räägib siis peaminister,kes ei teagi, kas ta on aastal 2020 peaminister, et kavatseb alles selleks ajaks pensionitõusu, kui siis lakab isegi euroabi see iga viies euro???mida ka kasutada pole osatud,et sest tulu tõuseks.
RESSURSSE TULEB KASUTADA NÜÜD, SEST HALVAD AJAD ONGI JUBA KÄES! Kui sul ei ole veel,siis teistel on. Hoiad neid ressursse endale? Kas ARVATE, ET INIMESTE ELUDEGA VÕIB MÄNGIDA RESSURSSIDE NIMEL?
MIS ON TÄHTSAM TEILE - EESMÄRK VÕI ABINÕU. ? MIS ON EESMÄRK? INIMESTE HEAOLU VÕI EXCELI TABEL? Tulevad uued ajad, süsteem,milles elame praegu on määratud lagunema, sestap ei saa sellest ka kinni hoida ja visata põrgusse järjest uusi ja uusi elusid häviva monstrumi nimel.

40%  2018-04-15 11:14:39
eelarvest igasugustele abirahadele lähebki.

Praegu  2018-04-15 11:27:24
on eraldatud pinsile, tervisele ja haridusele 5,5 miljardit. 1,5 miljardit läheb mittetöötegijatele ja hoonetele ja varusrusele, jääbki 4 miljardit abirahadeks. Kuid kuna täiselatisraha kasvaks 1,5 korda, siis paljugi läheb tasuliseks. Samuti üldharidus, kuid kuna see on sunduslik, siis võetakse lapse (earühm 7...12) 420€-st kuus maha õppemaks ja õpside palgaks. Umbes pool.
Kutselised haiged jäävadki elu lõpuni rahva võlglasteks, selle osa katab force majeure'i rahastu. Terviserikked omal süül lähevad samuti tasuliseks, neist on lootust suur osa tagasi saada, sest tegu enamasti noorematega ning nad võivad edaspidi tööga võla tasuda.

to 40  2018-04-15 12:54:55
ÄRA VALETA !!!VANADUSPENSIONÄRE ON 300000 (kolmsada tuhat) + INALIIDE 100000 (sada tuhat) arvestades keskmise pensioi 400 (mida saab ehk 40% ülejäänud 300,ka invaliidid mitte üle 300 ,õksikud 500 )
korruta 400 x 400 000 = 16 ooo00oo
Ülejäänus ajad ka valevahtu välja.
Lihtsalt oled siia lollide tarvis istutatud, et neid segadusse ajada.
Kui 40% läheb abirahadele on riik ammugi pankrotis ja lakkab olemast.Küll ei paista, meil raha välisabiks, NATO kohustuste täitmiseks,lolluste tegemiseks, tohutute mõttetute asutuste ja ametnike pidamiseks, väljamaa ees poseerimiseks jne.jne.

  2018-04-15 12:55:55
puudu jäävat.

  2018-04-15 15:23:39
üks lollakas suurte tähtedega debiilik tahaks laenu võtta et meie lapsed pärast elu aeg seda kinni plekiks agasee vana peer saaks suuremat pensioni nautida. Sa debiilik vist koolis pole kunagi käinud- sellist arutut juttu räägivad tavaliselt lasteaias käivad lapsed.

Sa  2018-04-15 17:40:14
ei oska arvutada. Tegin arvestuse isegi 600000 abisaajaga. Lapsed+vanurid+sandid.
Jaga nüüd 4 miljardit ise läbi, saad 555€ kuus, kui laste nooremate earühmade arvelt osa ära võtta, saamegi pinsi 600€ kuus.

1 | 2 | 3 | Järgmine

Nimi 
E-mail