Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Läheme juubelimetsa istutama!

loll pioneer  2018-05-16 14:09:57
PUUPÕLD EI OLE METS.
HUVITAV,KELLE JÄRGLASED NENDE PUUDE RAIUMISEST SAADUD RAHA OMA TASKU SAAVAD?

  2018-05-16 14:11:19
SOOVITAN VAADTA ETV-st DOK.FILMI "ARUKAD PUUD"
JÄRELVAATAMINE. VÄGA VAJALIK PRAEGUSE JA MINEVIKU AJUPESU POHMELLIST VABANEMISEKS.

  2018-05-16 22:48:16
JA JUBA MAHA VÕETUD JÄRELVAATAMISEST.MÜÜRLASED PAHALASED JÄLLE TEGUTSEVAD ?

1000Tuhat inimest istutab täna juubelimetsa   2018-05-18 09:49:42
Kolmes kohas üle Eesti toimuvatel RMK metsaistutuspäevadel paneb täna tuhat inimest koos alguse järgmise sajandi metsale, mis loob väärtust meie lastele ning lastelastele, teavitab RMK.

Tänavustele RMK metsaistutuspäevadele registreerus ligi 1000 inimest, kes hakkavad metsa istutama Kuusalus, Kohilas ja Koorastes. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsa kohta teadmisi metsatoas ja osaleda metsandusteemalisel arutelul.

Juubeliaasta ja ka kultuuripärandi aasta on hea aeg metsalugude rääkimiseks. Kuidas kasvav mets alguse sai? Milliseid märke leiab inimese tegutsemisest? Milleks varutud puitu kasutati? Milline saab siinne mets olema saja aasta pärast?
Kokku paneb RMK tänavu riigimetsa kasvama 20,7 miljonit taime. Metsa uuendatakse 11 600 hektaril, millest 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.


lollideke pioneeridele  2018-05-18 12:18:31
Mitte lastele ja lastelastele ei loo see väärtust vaid tulevastele võsaröövlitele ja metsaärikatele ja te lapsed peavad tsellukombinaate kannatama.
KUNA "ARUKAD PUUD" ON JÄLLE ETV-st JÄRELVAATAMISEST MAHA VÕETUD (kes ja KUIDAS mõjutas? just praegu just seda maha võtma) SOOVITAN ÜLES OTSIDA VANCOUVERI ÜLIKOOLIST PROF.SUZANN SIMARDI ARVAMUSED JA AVASTUSED,PETER WAHLEBENI (Saksamaalt vist)ja AMANDA ASAY.
SEE,MIS MEILE METSANDUSES PRAEGU PÄHE TUUBITAKSE ON TÄIELIK AJUPESU.Kahju, et RMK=RIIGI metsamajand sellega seoses.
Istutatud mets on PUUPÕLD, kus puud kasvavad kiiresti ja on ÕNNETUD. Sest puuduvad KOOSLUSED TEISTE PUUDEGA,SEENTEGA,TAIMEDEGA jms.PUUD VAHETAVAD TEAVET,TUNNEVAD SÕPRUST,VALU,HIRMU.TEOSTAVAD SOTS.HOOLEKANNET (lugesite õigesti!)PUUD EI TAHA KIIRESTI KASVADA=SEE POLE METSA SEADUS. NAD TAHAVAD KASVADA KÕIK KOOS JA ANDA ÜKSTEISELE VALGUST JA VÕIMALUSI(mitte nagu meile pähe tuubitud,et lämmatavad ja võitlevad-mitte nagu inimesed)
ÜHELIIGILISED PUUD ON ÜKSILDASED JA ÕNNETUD.
SEDA KÕIKE OLEKS TE SAANUD VAADATA KUULATA SAKSA DOK.FILMIST KUI SEE POLEKS MAHA VÕETUD. RÄÄGIVAD TIPPTEADLASED,UUEMATEST AVASTUSTEST ,TIPPÜLIKOOLIDEST.
KUI TEIL POLE OMA AEGA KUHUGI PANNA, HOOLITSEGE JA ABISTAGE PAREM KODUTUTE LOOMADE VARJUPAIKU jms.ABISTAGE JA JUTUTAGE VANU INIMESI jms.KAITSKE METSLOOMI JA LOODUST .
RMK las istutab ise oma puud,eks siis vaatame,kui jõudsalt edasi raiub.
JA MUIDE, LINNUPESA HÄVITAMISE EEST ON TRAHV MÄÄRATUD PRAEGU 3000.-euri, AGA METSA RAIUTAKSE ISEGI PUHKEPÄEVADEL,ÖÖL JA PÄEVAL KOLISEVAD HARVESTERITE TRUMLID KM. TAHA KUI KÕIGIL LINDUDEL ON PESAD JA LOOMADEL POJAD !!!

  2018-05-19 13:21:20
Film on tehtud 2016 a. Saksas
Filmi mõte on - PUUD TEAVAD, ET AINULT KÕIK KOOS SUUDAVAD NAD KAITSTA KLIIMAT (mida vajavad ka ise) KÕIK ON ÜKS !
(kõik tunneb ja Elab.)

  2018-05-19 13:24:44
MILLEKS ANDA VÄLJA SEADUSI KUI NEID TÄIESTI AVALIKULT EI TÄIDETA!!!???
KUI POLE ORGANEID, KES PEAVAD KONTROLLI TEOSTAMA! JA TAHETAKSE RIIKI VEEL ÕHEMAKS MUUTA JA BÜROKRAATIAT VEEL VÄHENDADA!!!
KÕIK NÄEVAD JA KÕIK TEAVAD ,kel aruraasukegi peas) ET PRAEGU ON LINDUDEL POJAD JA PESAD METSAS, JA LOOMADEL POJAD JA LOOMAEMMED ON RASEDAD - OMETI KÄIB RAIE MIS KOLISEB.
KES VIIKS EESTIS SEADUSED JA NENDE TÄITMISE TEGELIKU ELUGA KOKKU???

  2018-05-19 13:30:24
KAPO peaks luubi alla võtma need, kes kangesti nn.bürokraatiat kardavad.
Üks jõmmkärakas on ära ostnud suure lahmaka metsa ja teinud sinna safari.Ise kütib,seinad mumifitseerunud päid täis.
TEMA OLI VÄGA PAHANE, ET TEMA OMA MAA PEAL EI TOHTIVAT TA SEADUSE JÄRGI JAHTIDA MILLAL TUJU TULEB.MIKS TA EI TOHI. ET TOHIB IKKA KÜLL:! Tema on ka bürokraatiavastane.
EESTLASED, MIDA TE OMETI OMA LOODUSEGA TEETE !!!
Milleks keel,kui selles on öelda vaid eelneva jõmmkäraka sõnu ja väljendada "mõtteid".

  2018-05-19 21:26:03
"Intelligence of trees" on filmi nimi.

Põdraemme sünnitus  2018-05-20 12:42:22
Meie oma inimesed irvitavad meie HEADE seaduste üle ! No mida te siis tahate.Ja riik ei suuda või taha nende seaduste täitmist kontrollida -keegi ei saa,keegi ei pea,keegi ei vastuta.
Kui puu mürinal kukub põõsalindude pessa,viies ühtlasi kaasa enda okste vahel hauduva linnuema osade poegadega...
Olen ise näinud raskejalgset põdraemmet viimases järgus raskelt ohates end pöösastikust üles ajavat,sest kogemata,metsateel,häirisin ta rahu-küll mul oli paha tunne mitu päeva. Olen näinud,kuis kitseke oma poja juurest mind eemale püüdis meelitada-jälle kogemata olin sattunud sealt mööduma,kusjuures käisin teed mööda.Tuli näitas ennast ,piilus ümber nurga,et teda taga ajaksin.
MINA EI TAHA! kedagi ehmatada,taga ajada,piinata,tappa.EI TAHA! JA MINA EI TAHA, ET MU KODUMAA SEDA LUBAB!!!

Nimi 
E-mail