Uue ministri tulek ja taustakära

Foto Facebookist

Janek Mäggi tuli ministriks pärast emalikku riidlemist presidendi poolt, ja alles seejärel sai ametikinnituse. Nagu ikka meie peavoolumeedial kombeks, otsitakse kasvõi natukenegi midagi halvakspaneva poole pealt. Leitigi siis vanad ütlused sotsiaalmeediast ja rebiti sealt üht-teist välja.

Pärast Janek Mäggi nimetamist riigihalduse ministri ametisse on tema hoogne väljenduslaad leidnud ohtralt tsiteerimist ning mitmed väljendid hakanud kontekstist välja rebitutena elama oma elu. Poliitikud hurjutavad vastset ministrit lausekatkete põhjal, kuid Mäggiga kokku puutunud on nad põgusalt või üldse mitte. Eks nii tehti ka eelmise presidendiga, kes armastas säutsuda, ja veel unetutel öödel. Kas on see just kõige ohutum viis oma mõtteid avaldada, eks seda peab iga riigimees ise otsustama.

Tänaseks on Janek Mäggi olnud ametis juba nädala ja on ka ilmunud arvamusi. Oleviste hoolekande juht Riina Solman (IRL): ”20 aasta jooksul ei ole ma naisena kordagi tajunud Janek Mäggi puhul šovinismi või lugupidamatust. Arvan, et ma ei eksi, kui ütlen, et kõik, kes Janekit tunnevad, peavad teda oma lähedaseks sõbraks.”

Janek Mäggi on siiani olnud eesti suhtekorraldaja, ettevõtja, poliitik ning luuletaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Tema tööraamatus on ajakirjanikuaeg ajalehes Äripäev, SEB Panga asepresident jne. Janek Mäggi on asutanud suhtekorraldusfirma Powerhouse ja selle kaudu nõustanud mitmeid kõrgeid riigitegelasi. 2017. aastal valiti ta Ülemaailmse Kabeföderatsiooni (FMJD) presidendiks. 2018. aastal asutasid Mäggi, Indrek Laul, Väino Kaldoja ja Urmas Viilma sihtasutuse EELK Toetusfond.

Janek Mäggi tublide tegude nimekiri on palju pikem ja seda ei riku kunagi kaheksa aastat tagasi öeldu, et „naiste jaoks on suur viga, kui nad käivad ülikoolis magistrantuuris, teevad karjääri ja alles seejärel tahavad saada lapsi“, “40 on utreeritud, aga kui te 30-selt hakkate endale meest otsima, siis te muidugi ei leia – see rong on lootusetult läinud”. Niisugune ütlus võib tunduda küll tõepoolest ekstsentrilisena.

Soovime uuele ministrile jõudu töös ja oleme veendunud, et peaminister tegi õige valiku Janek Mäggile Jaak Aabi töö üleandmisel.

Kesknädal

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.