KENA kutsub valima Eestimaa aasta peret

Eha Võrk

EHA VÕRK

Keskerakonna naiskogu KENA eesmärk on välja kujundada kaunis tava, mille läbi väärtustatakse peret, tunnustades laste kasvatamise olulisust ja seeläbi vanema(te) panust rahva järjepidevuse tagamisse.

Meie igapäevane elukorraldus on läinud sajandi omast oluliselt erinev. Ajuti tundub, et pere tähendab üksnes inimeste kogumit, kes elavad ühise katuse all. KENA peab oluliseks, et peres hoolitaks üksteisest, et leitaks aega ärakuulamiseks ja jutuvestmiseks. Eestimaa aasta peres hoolitakse pereliikmetest. Laps hoolib vanemaist, jagab nendega oma rõõme ja muresid. Emal, isal, vanaemal, vanaisal jätkub aega lapsele. Võib-olla on KENA oma mõtteviisis vanaaegne, ent siiski – nutiseade ei asenda pereliiget.

Valituks võib osutuda iga tubli pere, keda iseloomustab elujaatav hoiak, ühtehoidmistunne ja soov ennast arendada. Eestimaa aasta pere aunimetusele saavad kandideerida pered, kus kasvab vähemalt üks kuni 18-aastane laps.

KENA sooviks on, et Eestimaa aasta pere valimine toob senisest enam tähelepanu perede tähtsusele ning seejuures on oluline, et väärtustataks ka üksikvanemate panust. Elu keerdkäikude tulemusena on Eestimaal väga palju üksikvanemaid. Meie eesmärk on tunnustada perekonda, sõltumata sellest, kas perekonnas on mõlemad vanemad või on perekonda vedamas vaid üksikema või hoopis üksikisa. Oleme kuulnud ka peredest, kus lastele on tugisambaks ja pere kooshoidjaks hoopis vanavanemad.

Kandidaate Eestimaa aasta pere aunimetuse saamiseks võivad esitada kõik. Ettepanekuid esitatavate perede kohta koos motivatsioonikirjaga, milles viide pere nõusolekule kandideerimise kohta, ootame hiljemalt 2. juuniks aadressil: Eesti Keskerakond, Eha Võrk, Narva mnt 31, Tallinn 10120 või e-postile naiskogukena@gmail.com. Aasta pere pidulik väljakuulutamine ja austamistseremoonia toimub 17. juunil kell 13 Tallinnas, Särgava residentsis (E. Särgava allee 4).

Eestimaa aasta pere aunimetuse pälvib kord aastas küll ainult üks pere, kuid algatuse sügav mõte on kantud hoolivusest, soojusest ja soovist rõhutada pere olemuse tähtsust ja rolli tänapäeva ühiskonnas.

EHA VÕRK,
KENA president
ÜLLE JUHT,
KENA asepresident

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.