Kesknoortel tegus poolaasta!

GERTTU ALTEBERG

Praegune Kesknoorte juhatus tegutseb alates möödunud aasta detsembrist. Kuigi ametiajast on möödas kõigest pool, oleme nii mõndagi korda saatnud. Järgnevalt annan ülevaate olulisematest sündmustest.

Kuigi oleme liikmete poolest suurim Eesti noorteorganisatsioon, pöörame siiski rõhku liikmete arvu kasvatamisele. Seetõttu on toimunud infopäevad Tartus, Pirital, Viljandis ja Pärnus. Samuti võtsime osa erinevatest infomessidest, et tutvustada nii noorteklubi kui ka erakonna võimalusi. Lisaks korraldasime Lõuna-Eesti klubide ümarlaua, et kaardistada piirkonna murekohad ja tulevased plaanid.

Keskerakonna ja kesknoorte pildishoidmiseks oleme korraldanud teisigi sündmusi: EV100 aktsioon, EV100 mälumäng poliitnoortele, noortekogu sünnipäev, üle-eestiline tipp-poliitikute töövarju nädal, ekskursioon Tallinna linnavolikogus ja linnavalitsuses. Samuti oleme aktiivselt osalenud ka teiste korraldatavatel sündmustel – tervitanud teisi poliitnoorte organisatsioone nende sünnipäevadel, võtnud osa Eesti Noorteühenduste Liidu sündmustest, käisime ka Berliinis LYMEC-i kongressil.

Kuigi esimene poolaasta on olnud tihe, ega siis teine poolaasta alla jää! Juba 9. juunil toimuvad Narvas nii poliitikakool ja infopäev kui ka volikogu istung. Mõned päevad hiljem, 12. juunil, toimub debatt ning 21. ja 22. juulil toimuvad Kesknoorte suvepäevad. Järgmise kuue kuu sisse mahuvad veel heategevuslikud aktsioonid, meeskondlikud sündmused, sügisene debatt, ekskursioonid, aktsioonid ja talvekool.

Koostöö

Kesknoorted usuvad, et koostöö ja ühise keele leidmine on eduka tegutsemise alus.

Oleme aktiivsed olnud Eesti Noorteühenduste Liidus, kus oleme osa võtnud igast koosolekust ja panustanud noortepoliitika platvormi koostamisse Riigikogu valimiste kontekstis.

Alla 16-aastastele energiajookide keelustamise teema eestvedamine on olnud meie prioriteet. See on olnud väga edukas KENK-i algatus.

 (Sotsiaal)meedia

Kui võrdleme kesknoori teiste poliitiliste noorteorganisatsioonidega, siis paistame tugevalt silma sotsiaalmeedias. Kasutame aktiivselt Twitterit, Facebooki ja Instagrami, aktuaalsena oleme hoidnud ka kodulehe. Lisaks avaldame aeg-ajalt arvamuslugusid, mis toetavad keskerakondlikku poliitikaloomet. Sama traditsiooni kavatsema jätkata ka järgmistel kuudel!

Kesknoorte tegemistega saab end kursis hoida sotsiaalmeedias ja kodulehel www.kesknoored.ee.

Gerttu Alteberg,

Keskerakonna Noortekogu

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.