Värskes Kesknädalas

Foto: Scanpix

ANDRE HANIMÄGI  Tee tulevikku – neljarealine maantee

Autojuhid, kes on sõitnud Tartusse, Pärnusse või Narva, teavad, kuivõrd tavapärased on paraku ohtlikud möödasõidud ja muud liiklusolukorrad, mis võivad lõppeda traagiliselt. Närvipinge maanteedel peab Keskerakonna hinnangul otsa saama.

GRETE ŠILLIS  Tööõigusele tuleb rohkem tähelepanu pöörata

1. juunil tähistasime üle kogu Eesti lastekaitsepäeva. Nagu kohane, pööratakse sel puhul tähelepanu eelkõige laste heaolule ja õigustele. Kuid kas noorte õigustest ei peaks rohkem rääkima?

ANDRE HANIMÄGI  Keskerakond hakkab esimese Eesti erakonnana järgima eetikakoodeksit

Keskerakond võttis vastu erakonna eetikakoodeksi. Dokumendi eesmärk on poliitilise kultuuri parandamine, usalduse ja vastastikuse lugupidamise suurendamine ning selliste poliitiliste standardite väljatöötamine, mille puhul kõik osapooled on võrdsed ja lugupeetavad partnerid. Keskerakond on esimene Eesti erakond, kes poliitilise kultuuri parandamiseks on vastava sammu ette võtnud.

AIVAR JARNE Jüri Ratas kutsus erakonda üles valmistuma valimisteks

Laupäeval, 2. juunil Tallinnas Filmimuuseumis kogunenud Keskerakonna volikogu ees esinenud erakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas (pildil) kutsus erakonnakaaslasi tõsiselt valmistuma parlamendivalimisteks ning seadis erakonna eesmärgiks saada vähemalt 30+ kohta Riigikogus.

ANDRES LAIAPEA Sloveenia parlamenti pääses üheksa erakonda 

Sloveenia kogemus kinnitab, et erakondade arv parlamendis sõltub erakonnaseadusest ja valimissüsteemist, mitte parlamendi suurusest. Eestis on ettepanekule kahandada parlamendiliikmete arvu sageli vastatud väitega, et siis väheneks Riigikogus esindatud erakondade arv.

JAAN MÄNNIK Eesti sport vajab süsteemset muutust ja lisaraha

Eesti sport on huvitavas seisus. Ühest küljest on meil sportlasi, kes on absoluutses maailma tipus. Teisalt näeme, et meie tagala on tühi. Seis on, pehmelt öeldes, mõtlemapanev ning püsib ennekõike üksiküritajate ja entusiastide najal.

Lisaks palju muud huvitavat ja olulist.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.