Võidupüha paraad toimub tänavu Tallinna lauluväljakul

Fotol: VÕIDUPÜHA PARAAD RAKVERES, KAITSEVÄGI Foto:MARIANNE LOORENTS / Scanpix

Võidupüha paraad ja maakaitsepäev toimub tänavu, Eesti Vabariigi juubeliaastal Tallinnas lauluväljakul.

Tallinna lauluväljakul toimub laupäeval, 23. juunil nii võidupüha paraad kui ka Harjumaa XXIII Maakaitsepäev. Võidupüha paraad algab kell 11. Peale paraadi, kell 12 algaval maakaitsepäeval saab näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid ning toimuvad näidislahingud.

Ühtlasi tähistatakse Võidupüha paraadi ja maakaitsepäevaga Kaitseliidu 100. aastapäeva, mille puhul on paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: naiskodukaitse, noored kotkad, kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad. Kaitseliit on paraadil esindatud kokku üle 1600 inimesega. Eesti üksustest on rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond. Välisüksustest on paraadile oodata Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkondi ning Soome ja Suurbritannia rühmi.

Maakaitsepäeva näitusel tutvustatakse elanikkonnale kaitsejõudude varustust, tehnikat ja riigi kaitsmiseks valmisolekut. Seekord on lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Reedel, 22. juunil kell 22.30 süütavad aga noorkotkad lauluväljakul tikkude või välgumihkli abita muinastule.

Võidupüha hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusehitisele Kaitseväe kalmistul. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Maakaitsepäev kulmineerub traditsiooniliselt presidendi süüdatud Võidutule jagamise tseremooniaga Jüriöö pargis. Võidutuled jagatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Tallinna linna esindaja poolt kõikidele 16 Harjumaa omavalitsusele ning kaheksale Tallinna linnaosale. Pidulikul tulejagamise tseremoonial rivistub üles Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.