Yana Toom kaebas Delfi pressinõukogusse

Yana Toom

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom esitas pressinõukogule kaebuse Delfis ilmunud kirjutise peale, Toomi hinnangul on portaal rikkunud mitu Eesti ajakirjanduseetika koodeksi punkti.

Toom ei ole rahul 28.juunil Delfis ilmunud artikliga “Libauudistega võitlemise üksus kummutab leebelt Yana Toomi väiteid, edastas saadiku büroo.

Toom esitas EL-i välispoliitikajuhile Federica Mogherinile arupärimise, milles soovis teada, miks tekitab Vene propagandaga võitlemiseks loodud Euroopa Liidu üksus East StratCom Task Force ise libauudiseid. Samasisulise kirja saatis Toom ka East StratComile.

Kirjas teatas Toom, et East StratCom jagab eksitavat teavet, väites, et Läti mittekodanikud ei ole kodakondsuseta isikud ja on seadusega võrdselt kaitstud. Toomi sõnul see on vale, mis on vastuolus ka ÜRO, Euroopa Inimõiguste Kohtu, Euroopa Nõukogu ja teadlaskonna arvamusega.

“East StratCom saatis mulle kaks vastust. 25. juunil kinnitas ta mu kirja kättesaamise ja teatas, et vastab võimalikult kiiresti. 29. juunil märkis aga, et olen “kirjutanud ka Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale” ning vastuse saadab mulle tema [kõrge esindaja] ,” ütles Toom.

Toomi büroo teatel kirjutas Delfi, et StratComi meeskond kirjutas viisakas vastuses Toomile, et nad pole seni suutnud leida ühtegi ÜRO, Euroopa Inimõiguste Kohtu ega Euroopa Nõukogu dokumenti, mis Toomi seisukohti kinnitaks. Küll on nad valmis neid uurima, kui Toom neile mõne sellise saadab.

Toom kinnitas, et Delfi väide ei ole tõene, sest sellist vastust pole talle East StratCom saatnud. Toomi büroo  andmetel vastas Delfi toimetuse päevatoimetaja pärast loo autoriga suhtlemist, et vastus “on sündinud vestlusest riigikogu liikme Eerik Niiles Krossiga”.

Toomi hinnangul oleksid artikli autor ja toimetus pidanud kontrollima, kas Toomile selline vastus saadeti, mitte aga edastama vastuse kohta kolmandalt isikult saadud informatsiooni. Informatsiooni tõesust ja allikate usaldusväärsust toimetus antud juhul ei kontrollinud, seisab kaebuses.

Kaebuses märgib Toom, et tema büroo edastas 29.juunil Delfile vastulause, kuid vastulause ei ilmunud ning samuti ei parandanud Delfi ebaõige teavet. Seetõttu rikkus Delfi toomi hinnangul head ajakirjandustava.

BNS

4 kommentaari
 1. Kas 4 aastat ago
  Reply

  Jaana peale kaebamise muuga ka tegeleb?

 2. Triin 4 aastat ago
  Reply

  …….tegeleb ikka. Näiteks toob Ida-Ukraina separatistlikest piirkondadest venelasi-(—-, IRL, i “ärimeeste” skeeme kasutades–sissekirjutis oma isiklikku korterisse, seal vahest vist peab seisma kikivarvastel ja ühel jalal, et kõik ära mahuksid!!!!!!, Loomulikult Yanake raha ei võta, temal on ideed, nagu ikka ühel tõelisel tulihingelisel sovjetil)—-Eestisse. Huvitav, kas sellel naisel piinlik ei ole—halab tervele maailmale kui halb venelastel Eestis on ja samas veab neid “rohelisi mehikesi” Eestisse “kannatama”. Vot see on venelase ajuehitus ja tase.

 3. Janet 4 aastat ago
  Reply

  Delfi valetab ja vassib, täidab Reformi tagatoa tellimusi.

 4. Kamil 4 aastat ago
  Reply

  Yana Toom on ainuke meie riigi saadik kellest on kasu ja kes on nähtaval. Teised on kadunud meie jaoks nagu vits vette. Mõni neist topib vaid nina võõraste riikide siseasjadesse.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.