Moskva: Lavrov ja Pompeo arutasid Vene-USA suhete normaliseerimist

HELSINKI, FINLAND - JULY 16, 2018: Russia's Foreign Minister Sergei Lavrov (L) and US Secretary of State Mike Pompeo shake hands as they meet on the sidelines of a presidential summit between Russia and the United States held at the Presidential Palace. Valery Sharifulin/TASS/SCANPIX

MOSKVA, 21. juuli, Interfax-BNS – Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Mike Pompeo arutasid telefonivestluses riigipeade Helsingi tippkohtumise järel kahe riigi suhete arendamise väljavaateid ning nende normaliseerimist, teatas Vene välisministeerium laupäeval.

“Välisametkondade juhid vahetasid mõtteid suhete edasise arendamise väljavaadete üle meie riikide vahel, et normaliseerida neid võrdsel ja vastastikku kasulikul alusel jätkuna Vene-USA tippkohtumisele Helsingis 16. juulil,” teatas Vene ministeerium.

Ametkonna sõnul arutasid välisministrid ka olukorda Süürias ja selle ümber, muuhulgas Venemaa ja USA potentsiaalselt läbikäimist teiste riikide kõrval humanitaarküsimuste lahendamiseks Süürias.

Avaldusest nähtus, et Lavrov ja Pompeo arutasid ka Põhja-Korea tuumarelvitustamisele suunatud jõupingutuste toetamisega seotud eesmärke.

Vene välisminister juhtis tähelepanu ka “USA võimude lubamatutele tegudele seoses Vene kodaniku Maria Butina vahistamisega fabritseeritud süüdistuste alusel ja vajadusele ta kiiresti vabastada”, teatas Vene välisministeerium, lisades, et telefonivestlus peeti USA initsiatiivil.

Putin ja Trump pidasid Helsingis esimese kahepoolse kohtumise pärast USA presidendi ametisse astumist 2017. aasta jaanuaris.

Trump on langenud kohtumise järel kodumaal terava kriitika alla suutmatuse tõttu tõstatada kohtumisel ja sellele järgnenud pressikonverentsil jõuliselt Venemaa agressiivse käitumisega seotud teemasid.

Interfax – Baltic News Service

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.