Ratas: Keskerakonna sihiks on tõusta kõige populaarsemaks parteiks

FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

TALLINN, 2. august, BNS – Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei rahulda erakonna kuue protsendipunkti suurune vahe opositsioonilise Reformierakonnaga ning Keskerakonna sihiks on tõusta kõrgeima reitinguga parteiks.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil erakondade reitinguid kommenteerides, et Keskerakonda ei rahulda kuue protsendipunktiline vahe, mis lahutab neid populaarseima erakonna, opositsioonilise Reformierakonna toetusest. “Töötame selle nimel, et [Reformierakonnas] mööda minna. Keskerakonna eesmärk on valimised võita,” ütles Ratas.

Samas märkis Ratas, et Keskerakonna ja Reformierakonna reitingute vahe on olnud ka 13 protsendipunkti ning kui viimaste uuringute tulemusi vaadata, siis on näha, et Reformierakonna toetus on langus- ja Keskerakonna toetus tõusutrendis.

Kommenteerides Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetuse tõusu sõnas Ratas, et tõus on tulnud parempoolsete erakondade toetuse arvelt ning lähiajal selgub, kas tegu on ajutise või püsiva nihkega.

Reformierakonna toetus oli juulis 29,6 protsenti, mis on käesoleva aasta kõige madalam tulemus. Detsembris toetas Reformierakonda 27,8 protsenti, tänavu märtsis aga 34,1 protsenti valimisealistest kodanikest, selgus BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor juuli lõpus läbiviidud küsitlusest.

Suuruselt teise toetusega oli juulis Keskerakond, mida toetas 23,8 protsenti küsitletud kodanikest. See oli Keskerakonna kõrgeim reiting sel aastal, veel novembris oli peaministripartei toetus aga 26 protsenti, misjärel see oli umbes viie protsendipunkti võrra langenud.

Kolmanda toetusega oli juulis EKRE, mida toetas 21,8 protsenti kodanikest. Nii kõrge pole EKRE toetus varem kunagi olnud, erakonna eelmine reitingu lagi oli aprillis, kui seda toetas 19,1 protsenti kodanikest.

Neljanda toetusega on Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), mida pooldas juulis 12,8 protsenti. Kuu varem toetas SDE-d 13,5 protsenti vastanutest.

Populaarsuselt viies oli erakond Isamaa, mida juulis eelistas 5,3 protsenti. Juunis pooldas Isamaad 6,6 protsenti kodanikest.

Kuuendal kohal on Vabaerakond 3,0 protsendiga, Eestimaa Rohelisi pooldas juulis 2,9 protsenti, Eesti Isesesivusparteid 0,5 ja Rahva Ühtsuse Erakonda (RÜE) 0,2 protsenti küsitluses oma poliitilise eelistuse öelnud vastajatest.

9 kommentaari
 1. Mis 4 aastat ago
  Reply

  mõte on taolistel tühjadel sõnadel? Sussu kamp tahab samuti 15 kohta röövida, ega teisedki vähemahned ole, ikka rohkem ja rohkem.
  Tahtmisest jääb siin väheks, vaja on rahva heaks ka midagi teha. keskbande on Ratta Jurka juhtimisel ainult viinud ellu rehvide lollusi, neile ise omi lisades. veel on aega langeda, küll poolteise kuu pärast hakkab enesetapp uue hooga pihta.

  • kes 4 aastat ago

   nagu ma aru saan, siis ühe teise bande paadunud pooldajale ei anna keskerakond kuidagi rahu. Kohe nii hirmul ollakse, et iga artikli alla peab oma süljeläraka maha jätma.
   Ah jaa, eks märts 2019 annab vastuse, kes paela järgi haarama peab. Vaata et sul see siis käepärast oleks.

 2. Triin 4 aastat ago
  Reply

  Mitte kunagi ei vali teie erakonda sm. Ratas. Eesti riiki ja eestlasi mõnitavaid kremloide—kelle koondnimetuseks (peegeldab tõelist “vabastajat” tema sovjetiaju vähestes kurdudes) Toomi Yana. Kas eestlased peaksid tõesti teie meelest elama oma kodumaal silmakirjalikku “sõprust” demonstreerides, oma “mina” maha salates, teie “armust” “tasuta bussiga” ringi kimades, tundes alandust, et töö ei toida, sest majandusminister ei tea majandusest midagi, teie pillute pead kui hobune ja ei ole võimeline, peale tühja sõnamulina, mitte ühelegi küsimusele normaalset, arusaadavat vastust andma. Siit järeldus—-te olete ebakompetentne, pakashha politikaan, ei midagi rohkemat. Teid valib jah Eestit vabadusest vabastajate kari, sest neile ju meeldibki kõike muidu saada, eestlaste hääli saate ainult vähestelt. Kellel normaalne mõtlemine säilinud, hoiab teist kui lihtsalt kui halvast viirushaigusest eemale. Ei aita ka kõvera muigega eestlaste mahamatja Toomi heietused PBK, s.

  • to Triin 4 aastat ago

   “Kellel normaalne mõtlemine säilinud, hoiab teist kui lihtsalt kui halvast viirushaigusest eemale”. Hhmm….aga sind Triin tõmbab siia miski ikka väga suure jõuga. Eemalehoidmisest on asi ikka väga kaugel.Tavaliselt peaks ju nii olema, et kui miski ei meeldi ja on ebameeldiv, siis normaalne inimene hoiab sellest eemale. Sinu puhul see ei kehti millegipärast. Mis sind vaevab? Kas me kõik peaksime nüüd minema Uute Uudiste või Vabauudiste või Reformierakonna või veel mõne liikumise meediakanalitesse kuulutama, kuidas me neid ei vali. Mis selle asja point on? Ära vali, kelle asi see peaks olema.
   Selle asemel et siin üldsõnalist solvamist toksid, räägi meile parem lähemalt mida täpsemalt sa majandusministrile või Valitsusele ette heidad ja too ka faktid välja kui sul neid ikka on. Saaks vähemalt vastu vaielda.

 3. to to Triinule 4 aastat ago
  Reply

  Lugesin läbi Postimehest Kristiina Baumi arvamusartikli ja aina halvem tunne tekkis meil siin toimuvast. Lootsin alguses, et hea küll,et teid sotsid ja “isamaalased” oma võimu säilitamise nimel valitsusse upitasid , ehk noored inimesed, ehk edumeelsemad, eriti kui jälgisin pidevalt Foorumit, ka PBK ,,s “Vene Küsimust” . Pettumus tuli väga kiiresti—-majandusminister tegeleb majandusküsimuste aseme eht savisaarlaslikult populismiga (uurige järgi kuidas Soomes kompenseeritakse eranditult kõigile (muidugi osaliselt) tööl käimisel tehtud transpordikulud—nii laeva, auto, rongi kui põhjapõdraga) ja süvendab abituse sündroomi, Jüri Ratas räägib ja räägib ja mitte midagi ei ütle, eriti ebameeldiv, et ta hoiab põues endiselt Kremliga Lepingut (mittetoimivat sellise andumusega ei hoita) ,soosib selliseid Eesti ja eestlaste vihkajaid kui Yana Toomi ja M. Kõlvartit (tulihingelist vene keelse õppe säilimist) –mis siis teie meelest kahte paralleelühiskonda ühendab? Teile polegi see ju kasulik—–kes teid veel valib kui kõik “nägijaks” saavad? Ausalt piinlik on, et eestlaste hulgas selliseid rattaid ja simsoneid leidub–kusagil 10-13% : Jõudu teile teie pseodotegevuses Eesti elu “edendamisel”.

  • veelkord triinule 4 aastat ago

   tore, et just Soome näite töid. Kas, sa, PM(loe:oravate seinaleht) lugeja ikka sellest saad aru, et Soomes korjatakse makse astmeliselt, kes teenib rohkem see ka maksab rohkem. Soomes on miljon muud maksu, mida meil ei ole veel olemaski. Kui suur on soomlase pension ja kui suur on meie oma. Kas sinu arvates peaks meie Valitsus aitama suurepalgalisi tasuta tööle ja tagasi(peaasi, et võrdselt). Vabandust, aga me pole veel nii jõukad ja sellepärast ongi vaja aidata just nõrgemaid. Miks sind nõrgemate aitamine nii närviliseks teeb? Mind see küll ei häiri. Ammu oleks olnud aeg järeleaitamistunde teha, mitte seda lõhet aina suurendada nagu oravate valitsemisaeg tegi. Kui juba otsapidi Soome jõudsid, siis seal on sotsiaalsüsteem ka palju jõulisem, mida meie nutikamad eestlasedki osavalt ära kasutavad. Töötu saab ikka sellist toetust, millega on võimalik ka elus püsida.
   Mis aga puudutab sinu haiglast veneviha, siis selle vastu aitab ilmselt tohter. Soovitan sul rohkem maailmas ringi rännata ja siis näed kui lahked ja sõbralikud on inimesed mujal maailmas. Ausalt öeldes teed sa oma kommentaaridega häbi kogu eestlaskonnale. Minul on küll piinlik selliseid halvustavaid kommentaare lugeda, mida sa siin vahetpidamata kriblad. Viharavi aitab.

 4. Triin 4 aastat ago
  Reply

  mõtlesin tükk aega, kas enam vastata ja tühja tuult taga ajada. Argumendid siin ju ei aita. Kõigepealt sellest “Tasuta transpordist!” Kas rongiga sõidavad ainult rikkad? Kas maal elav suur pere on rikas, kes sunnitud autot kasutama? Üks laps lasteaeda, teised kooli, ema ühte töökohta, isa teise–bussiga lihtsalt ei saa ega jõua. Sõidad siis kalli bensiiniga, kevadel-sügisel kõhuli poris, talvel vaata kuidas tee lahti saaks lükatud. Ja need inimesed on siis rikkad? Kui oleks tõesti tahetud aidata, oleks sõidukompensatsioon pidanud jõudma kõigile maal elavatele inimestele. Nüüd sellest nn. “vene vihast”. Häbenege siis kui teil millegi pärast häbeneda on, minul ei ole. Ma ei saa ega peagi armastama (veel vähem austama) inimesi, kes kutsumata, soovimata, tankide sabas sinu kodumaale tulid ja ikka VEEL kõike dikteerida tahavad. Mitte üks vägi ega võim pane mind neid inimesi aktsepteerima, kes ilmse heameelega kuulutavad, et ühe väikerahva keel ( kui paljud väikerahvad on kadunud “sõbraliku” venelase tegevuse tõttu, neid on kümneid, kelle maa lagastati, kelle elutavad mutta tambiti, kellelt võeti kõik, mis neile armas ja omane kui juba oma verevellesidki -ukrainlasi tapetakse , siis…..) ei võida kunagi!!!! Oleme maailmamastaabis väga väike rahvakild ja meid ähvardabki kadumine, sest vene ekspansioon siia on taaskord tõusutrendis. Muide—-austan venelasi ,kes oma kodumaal elavad, mitte teiste rahvaste kukil. Räägid nendega ja siis saad ka teada nende suhtumise meie “külalistesse”. Pole vaja hakata nüüd rääkima eestlaste Soome minekust—eestlane õpib ära keele ,nii soome, kui inglise, kui vene (kui Venemaale tee viib) ja austab selle maa kombeid ega lähe iialgi kellelegi oma tõekspidamisi peale suruma. Teie aga ärge sildistage ega üldistage—järelikult on teil endal arsti vaja. Rohkem ma seda propalehte ei loe ega ka siia kirjuta.

 5. maali maalt 4 aastat ago
  Reply

  To Triin. Keegi ei nõua teilt, et peate just Ratast valima. Valige kedagi, kel on ilusad sinised sokid, või ilus lips. Enne valimisi on hästi populaarne loosung -VENELASED TULEVAD. Mõni võib-olla suures hirmus ronib ka voodi alla, eriti need, kes on hirmsat VENEVIHA täis nagu teie. Peab ikka tugev inimene olema, kes nii suure venevihaga veel lollilks pole läinud. Tunnen kaasa!

  • mina 4 aastat ago

   Aga sina tiblastunud maali maalt ajad tavalisele eestlasele südame pahaks. Mine nuta nüüd maailma rahutuvi Putini õlal edasi. Rõve eit oled.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.