Jaak Aab: Reformierakond annab 100 eurot pensionärist viis korda enam teenivatele

Foto: Jaak Aab Facebook

Reformierakonna plaan – 500 eurot tulumaksuvabastust kõigile, tähendab 100 lisaeurot üle 2100 euro teenivale inimestele. Sama suurt tõusu pensionäridele, kes peavad hakkama saama keskmiselt 400 euroga, peab Reformierakond aga populismiks.

Keskerakondlane, endine sotsiaalminister Jaak Aab tõdes, et Reformierakonna esimehe Kaja Kallase viimane lubadus näitab, millised sihtrühmad on Reformierakonna jaoks olulisimad. „Kui tulumaksuvaba miinimum tõsta kõigile 500 eurot tähendab see suurimat võitu 2100 eurot ja rohkem teenivatele inimestele, kuid ei mõjuta kuidagi keskmise ega madalama sissetulekuga inimesi,“ ütles Aab, kelle sõnul tõuseks pea kahekordset keskmist teenivate inimeste sissetulek 100 euro võrra ajal, mil mediaanpalk, millest pool Eesti elanikkonnast teenib vähem, on ligemale 900 eurot.

Eriti kummastav on Aabi sõnul olukord, kus Keskerakonna plaani erakorraliselt pensioni tõsta, peab Reformierakond samal ajal jõukamate toetamisega lausa rumalaks – kritiseerinud on pensionitõusu teiste seas nii Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Jürgen Ligi kui ka esimees Kaja Kallas, kes sidus erakonna üldkogul pensionitõusu tasuta ühistranspordi kaotamisega.

Aab lisas, et Keskerakonna eesmärk on aastal 2020 100 euro võrra suuremad pensionid. „Kui keskmine pension on vaid veidi üle 400 euro, siis on Keskerakonna hinnangul meie eakatel lisaraha kindlasti rohkem vaja kui viis korda enam teenivatel inimestel,“ kinnitas Aab, kes lisas, et Eestis on liiga suured sissetulekute käärid ning sotsiaalvaldkonnale panustatakse teiste liikmesriikidega võrreldes liiga vähe. „Inimeste usaldust riiki, kus ei toetata abivajajaid, vaid hoopis jõukamaid, Reformierakond kindlasti ei tekita, kuigi sõnades seda just väita püütaksegi.“

Kesknädal.ee

6 kommentaari
 1. Mõistmine 4 aastat ago
  Reply

  PALUN ärge rääkige KUNAGI KESKMISEST ! Rääkige ikka TEGELIKKUSEST = VÄIKSEIMAST.PENSIONIST. Ja MUUDE SISSETULEKUTE PUUDUMISEST. JA ÜKSIKUST PENSIONÄRIST SELLE VÄIKSEIMA PENSIONIGA ja KOORMISTEST, MIS SEADUSED ON TALLE SÜÜDIMATULT KANDA PANNUD = RENOVEERIMISKULUD LISAKS KOMMUNAALIDELE, PROTEESIHINNAD jne.
  Keskmisega arvestamine tuleb kuu pealt.,milles seda ka ei kasutataks.
  AITÄH! mõistmise eest. Reformarid on ikka päris kultuuritud, barbarid Euroopa mõistes. Tallavad kohe jalutsi eakate kaelas. Ei pääse nemadki omaloodud MENTALITEEDIST. Nüüd on siis niikaugel, et Eurokomisjonid on pidanud siia ütlema sõitma, et vanade olukord on ikka allpool Euroopa talutavuspiiri – ka pealt vaadates.
  Diplomaadikeeli tähendab see, et barbarid ei kõlba Euroopasse, selle praegustegi väärtustega mitte ja kui Attila( reformarid jt. kiibitsejad ja näpuvibutajad EKRE) ennast pesta ei taha, Rooma ärgu tulgu.
  Ja KUI nad Rooma ei passi, siis on nad koos oma territooriumiga ka eraldatud roomlaste vaimus ja hinges + kõik siit johtuv = ääremaa, kus elavad ebameeldivad barbarid, kes seda kõll kaitsma tõttaks,kus valitseb selline mentaliteet? Aga meie ehitame aia kõrgemaks!

 2. to mõistmine 4 aastat ago
  Reply

  Ehk alustaks sellest, et lõpetaks ettevõtluse kottimise ja maksustaks ebavajalikud hobid, näiteks lemmikloomade pidamise. Teen ette paneku maksustada kuupõhiselt igat lemmikuna peetavat kassi 70 euriga ja koera 100 euroga.

 3. to to mõistmine 4 aastat ago
  Reply

  Etskae, mu diagnoos õnnestuski absoluutse täpsusega .
  Oledki just seesama haige tüüp, kes lisaks vanainimestele vaenab loomi.
  Lehvitad oma paha haisu läbi kogu kommentaariumi sõimates, tigetsedes, demagoogitsedes ikka nõrgemate arvel.

 4. kriibu 4 aastat ago
  Reply

  Aab on kaineks saanud?

 5. Igas veekaevus on enam raha kui pensionisambas. Eraldagem veest vesinik ja te upute rahas.

 6. to elektrit saab 4 aastat ago
  Reply

  Kes upub rahas, kes mitte – nagu ikka.
  Mis sa`s mõtled, et meil saab olema kui Araabias, et tavainimestelegi jagub meelehead ühisest varast. Seal, näe, poeglapsele, kui sünnib, kingitakse kohe maja.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.