Simson: Euroopa pooldab kellakeeramise lõpetamist, nüüd tuleb edasi liikuda

Foto: Scanpix

Euroopa Komisjon avaldas täna ELi liikmesriikides korraldatud avalike konsultatsioonide esialgsed tulemused, millest selgub, et 84% küsitlusele vastanutest toetab kellakeeramise lõpetamist.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on rahvas oma tahet selgelt avaldanud ja nüüd tuleb küsimusega edasi liikuda ehk kellakeeramine lõpetada.

„Küsimus, kas keerata kella või mitte, on olnud eestlaste selle suve üheks räägitumaks teemaks, milles igaühel on oma selge seisukoht. Nagu läbiviidud küsitlusest selgub, pooldavad inimesed kellakeeramise lõpetamist ja usun, et taoline sõnum jõudis kohale ka Euroopa Komisjonile.

Eesti on küsimuses algusest peale valjul häälel kaasa rääkinud ja olnud soomlaste kõrval üheks eestvedajaks. On rõõm näha, et tuhanded eestlased võtsid veebiküsitlusest osa ja andsid signaali teemaga edasi liikumiseks,“ rääkis Simson.

Kokku vastas Euroopa Komisjoni korraldatud uuringule 4,6 miljonit inimest 28 liikmesriigist ning komisjoni president Jean-Claude Juncker on juba avaldanud ka soovituse jääda püsivalt suveajale.

Simson selgitas, et kuna varem kellakeeramise põhjenduseks olnud energia kokkuhoid ja liiklusohutu ei ole tänapäeval enam pädevad, siis pole ka mingit majanduslikku põhjust kellakeeramisega jätkata.

„Teema väärib edasist poliitilist debatti ja minu hinnangul on komisjon valmis koostöös liikmesriikidega kellakeeramise regulatsiooni kiiremas korras lõpetama,“ sõnas Simson.

Kesknädal.ee

4 kommentaari
 1. Just 4 aastat ago
  Reply

  nii, nagu junkur ütleb, tuleb ka meil teha. Aga selle peale meil keegi ei tule, et ka kellaajad on meil vaja varasemaks tuua. Üles kell 6 ja tuttu 22, praeguse järgi siis kell 7 ja 23. Valget aega võidaks me siis juurde 4%, see annab ka rahakotti kenakese lisa, isegi rohkem kui sotsialistlik bussisõit. Aga selleni Jurka ja Katariina mõistus enam ei hakka!

  • Mets 4 aastat ago

   Tore, et sina selle peale tulid! Aga mille peale siis?

  • Selle 4 aastat ago

   peale, et 4% valge aja võitmiseks peaks me elama 4 tundi vööndiajast ees UTC+4. Kui nüüd hakkab kehtima UTC+3, siis tuleb 1 tund ikkagi aegu nihutada varasemaks.

 2. Jääda püsivalt suveajale! 4 aastat ago
  Reply

  Tuleb jääda suveajale. Ei taha mingit nn. vööndiaega- selle järgi läheks Põha-Eestis jõuluajal pool kolm pimedaks. Ja kaoksid ära valged suveõhtud- üks ilusamaid asju.
  Vööndiajas pole midagi nn erliselt loomulikku, puhas kokkuleppe värk.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.