Tallinna, Vilniuse ja Riia linnapeade kohtumisel arutati ka turismimaksu teemat

Pildil alates vasakult: Riia linnapea Nils Ušakovs, Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius, Tallinna linnapea Taavi Aas ja Varssavi linnasekretär. Foto: Raepress

Tallinna linnapea Taavi Aas külastab täna Vilniuse linnapea Remigijus Šimašiuse kutsel Leedu Vabariigi pealinna Vilniust, et osaleda Eesti, Läti ja Leedu Vabariigi 100. juubeliaastale pühendatud kolme Balti pealinna orkestrite ühiskontserdil „Sajandi helid“ ja pealinnade  linnapeade jätkukohtumisel.

Seoses juubeliaastaga kohtuvad kolme Balti pealinna linnapead aasta jooksul kõigis kolmes linnas. Samuti on juubeliaasta kultuurielu üheks tähtsündmuseks kõigis pealinnades toimuv linnaorkestrite ühiskontsert. 

Kolmepoolsel kohtumisel jätkasid Riia, Vilniuse ja Tallinna linnapead mais Tallinna kohtumisel ja juunis Riia kohtumisel alustatud diskussioone linnadele olulistes küsimustes nagu transpordikorraldus, linna arendusprojektid,  investeeringute rahastamine Euroopa Liidu järgmise finantsperioodi raames. Kõneks oli ka turismimaksu teema, mida sellest suvest juba rakendatakse Vilniuses ja alates järgmisest aastast ka Riias.

 „Peame ära kasutama selle, et ühise ajaloo tõttu on meil sama stardipositsioon ja väljakutsed. Seetõttu on ka meie probleemid sarnased ja vastastikku kergesti mõistetavad. Alati on kasulik uurida naabrite lahendusi enne kui oma jalgratast leiutama hakata“, märkis Taavi Aas.

Kolme Balti riigi pealinnade linnapead kohtusid esmakordselt Tallinna päeval, 15. mail Tallinnas. Kohtumisel lepiti kokku, et riikide juubeliaastal kohtuvad linnapead kõigis kolmes pealinnas ning dialoog jätkub ka edaspidi. Tänasel kohtumisel Vilniuses lepiti kokku, et edaspidi hakatakse kolmepoolselt kohtuma kord aastas igas pealinnas kordamööda. Tallinna linnapea Taavi Aas tegi ettepaneku, et järgmise aasta Balti pealinnade linnapeade kohtumine võiks toimuda Tallinnas.

Esmaspäeval sõidab linnapea Taavi Aas Vilniusest Prantsusmaale, Dunkirque´i, et osaleda tasuta ühistranspordi linnade võrgustiku konverentsil.

Kesknädal.ee

5 kommentaari
 1. Mitte 4 aastat ago
  Reply

  Dunkirque, vaid Dunkerque.
  Kena, et Warszawa linnasekretäril pole nime.
  Turismimaksust aga niipalju, et ei saa lambist panna selelks mingit ümmargust arvu, nt 1€ või linnamaksu 10€ nagu mõnes Itaalia linnas on. Alati tekitab ümmargune arv mõtte, et selle taga pole mingit mõistust. Sest millest selline maks koosneb ehk mida peab seal iga sent katma? Kas 3 senti läheb ühispeldikutele, 5 senti siltidele, 2 senti teejoontele jne? Ja kui kokku tuleb 93 senti, siis kelle tasku läheb 7 senti?
  Kui lambist otsustatakse, et las raisad saavad 10 miljonit, siis on kohe selge, et mõni miljon kanditakse teadlikult kõrvale. Algul tuleb ikka vajalikud kulud kokku liita ja siis raha eraldada, siis on asi lärmi väärt. Kuid seda ei mõista ei Tallinna linn oma ajuvabade juhtidega nagu ka haige ning kõlbmatu klikk Toompeal.

  • Mets 4 aastat ago

   Sa panid kulukirjed juba kenasti paika. Kindlasti on linnajuhid sulle tehtu pärast tänulikud. 7 senti saab kalkulatsiooni autor, seega sina.

 2. Väga 4 aastat ago
  Reply

  kurb, kui arutatakse ainult turismimaksu teemat aga mitte turismimaksu ennast.

 3. mnjah 4 aastat ago
  Reply

  pigem turismimaks kogu riiki hõlmavalt, mitte ainult Tallinn. Riik siis omakorda jagab selle laiali vastavalt sellele kus turistid peatuvad. Ega kõik ju Tallinnasse jää.

  • Ei 4 aastat ago

   mingit maksu! Valitsuse ja linnavalitsuse eesmärgiks peab olema võimalikult vähe inimesi nöökida! Meil on kahjuks vastupidi. Valitsuses vist muuga ei tegeletagi kui uute maksude väljamõtlemisega.
   Kuid kui ilmneb mingi tõrge ühes eluvaldkonnas, et seadus ei näe ette või näeb, aga puudulikult, siis miks valistus kohe senist puudust ei paranda ega saada riigikokku uut seaduse täiendamise seaduse täiendamise seadus eeelnõu? Kutsutakse hoopis kokku ümarlaudu, mõistetakse keegi hukka ja tuntakse kellelegi kaasa aga kui mingi ime läbi seadust vastavalt vajadusele ka muudetakse, voolab terve Peipsitäis vett merre.
   Kuradi kahju, et meil pole Stalinit. Oleks tema kasvõi poolsosinal maininud, et selline seadus peab nädala pärast olema esitatud ja vastutab oma eluga seltsimees see, siis täpselt õigeks ajaks selline eelnõu ka oleks esitatud ja vastutaja oleks saanud pärast vastuvõtmist oma püksid puhtaks pesta. Aga meil kõik lõhverdavad, ent mitte midagi ei tehta.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.