Keskerakonnaga liitub endine sumomaadleja Baruto!

Endine sumokuulsus ja eraettevõtja Kaido Höövelson sportlasenimega Baruto. Foto: Joakim Klementi/Scanpix

Keskerakonnaga liitub endine sumomaadleja, ettevõtja Kaido Höövelson ehk Baruto.

Kaido Höövelson liitub Keskerakonnaga ja kandideerib Riigikokku

Endine tippsportlane ja ettevõtja Kaido Höövelson on otsustanud liituda Keskerakonnaga ning kandideerib erakonna ridades ka Riigikokku. Otsus liituda just Keskerakonnaga oli Höövelsoni sõnul kerge, sest ta jagab erakonna maailmavaadet, mille kohaselt peab elu edenema terves Eestis.

„Keskerakond on minu hinnangul täna ainus partei, kes on oma tegudega valitsuses reaalselt näidanud, et seisab maaelu ja maapiirkondade säilimise eest. Põllumeeste toetamine, tugev regionaalpoliitika ja ka valmisolek uueneda ning tugevamaks muutuda, on need märksõnad, mis mind Keskerakonna ridadesse tõid. Piltlikult öeldes seisab Keskerakond ainsana selle eest, et Eestis saaks ka edaspidi kodumaist kartulit ja porgandit ning seda oma külapoest. Sarnaseid väärtuseid kannan ka mina,“ rääkis Kaido Höövelson alias Baruto. Sümpaatseks pidas endine sumomaadleja ka Jüri Ratase tööd Keskerakonna esimehe ja peaministrina. “Jüri on tõeline spordimees ja meeskonnamängija, kelle tiimi ma tahan kuuluda.“

“Kaido Höövelson on aktiivne kohaliku elu eestvedaja ja põllumajandusettevõtja ning tugev ekspert Jaapani ja kogu Aasia suunal. Tema saavutused spordis, televisioonis ja kultuurivallas laiemalt on toonud väga palju positiivset kajastust Eesti riigile. Kaido otsus naasta Jaapanist kodumaale, et panustada just kohaliku elu arengusse, näitab, et ta on tõeline Eestimaa patrioot. Olen veendunud, et tema kogemustest, tuntusest ja kontaktidest oleks parlamenditöös kõvasti kasu,” lausus Keskerakonna esimees Jüri Ratas. “Kaido Höövelsoni ühinemine Keskerakonnaga on suur tunnustus meie erakonna ja kogu valitsuse tööle.”

Rääkides enda eesmärkidest poliitikas, sõnas Höövelson, et tema selge siht on kandideerida eelolevatel valimistel ning pääseda Riigikokku. Höövelsoni sõnul peab ta endale kõige südamelähedasemateks teemadeks juba mainitud maaelu ja põllumajanduse käekäiku, kuid samuti Eesti ettevõtluse arengut ning unustada ei saa ka spordivaldkonda.

„Juba täna saan ma EASi nõukogu liikmena aidata kaasa Eesti ettevõtjate püüdlustele suure Aasia turu vallutamisel. Kuid riigikogulasena saan selles sfääris veelgi aktiivsem olla. Aasia turg on meeletult suur ning usun, et suudan oma kontaktide ja teadmistega kohalikust olust Eesti ettevõtjatele abiks olla. Sama käib ka näiteks turisminduse ja maaelu edendamise kohta. Tööpõld on lai, kuid ma pole kunagi rasket tööd peljanud. Välismaal veedetud aastad on andnud mulle teadmisi ja kogemusi, mida saan Eesti hüvanguks rakendada,“ rääkis endine tippsportlane ja ettevõtja Kaido Höövelson.

Kesknädal.ee

12 kommentaari
 1. Üllatus 4 aastat ago
  Reply

  see polnud, sest juba suvest Barto arutas, millisesse pasahunnikusse astumise eest pakutaks etalle kõrgemat kohta nimekirjas. EKREga läks asi vussi, sest kui juba nii põhimõttelagedalt end müügiks pakud, siis selline võib ka esimesel võimalusel sulle selja tagant lajatada. Kuid keskbandele ta sobib, sest vaja on HÄÄLI! Hääled aga tähendavad mäeotsas KOHTI. Ja kohad tähendavad VÕIMU ja võimuga koos käib ka RAHA!

 2. Maali Maalt 4 aastat ago
  Reply

  idioot

 3. maali maalt 4 aastat ago
  Reply

  Eelmine Maali Maalt on liba. Baruto otsus on ainuõige, sest muud erakonda ei saagi valida.

  • Ka 4 aastat ago

   mina olen karjamaal mitu korda astunud lehma hunnikusse. Ja olen tänaseni teeneline keskerakondlane.

  • Mets 4 aastat ago

   Oled mitu korda astunud ja ikka veel teeneline? Näed nüüd ise, et paremat erakonda kui Keskerakond pole olemas.

 4. Nüüd 4 aastat ago
  Reply

  on selge ka see, et Indrek Andresovitš Tarand on liitunud pedesotsidega. Ju ta enam Brüsselisse või Katharinenthali pürgida ei soovi.

 5. Vaagija 4 aastat ago
  Reply

  Tervitus Barutole!

 6. mis te ikka hädaldate 4 aastat ago
  Reply

  ega siin väga teisi võimalusi polnudki. Kui vastab tõele, et Höövelson kandideerib Harju ja Raplamaal teise numbrina, siis on jackpot juba käes ja võib õnnitleda teda järgmise Riigikogu liikmena. Ainus, mida mina Kaido Höövelsonile südamele panen, et ta võtaks seda valimiskampaaniat hästi tõsiselt ja teeks ikkagi ise ka arvestatava tulemuse valimistel. Ega see kah hea ei ole kui Ratase tuules parlamenti liigud. Parem, kohe palju parem oleks teadmine kui oma kindel toetajaskond seljataga ja keegi ei saaks näpuga näidata nagu näiteks praegune O.Loone, kes sõitis Riigikogusse sisuliselt J.Ratasele antud häältega ja siis hakkas seal mingit oma asja ajama. Kuna olen J.Ratase kõva fänn ja austaja, siis loodan väga et see usaldus Baruto suhtes ennast ka igati õigustab. Jõudu Barutole ja KE-le ning edu valimistel.

 7. maali maalt 4 aastat ago
  Reply

  Baruto teeb Toompeal soovi korral puhta vuugi. Rahvavaenlasi lendab nagu loogu. Aga Edgarit oleks siiski kah nigu tarvis, nii tundub mulle iziklikult.

  • Nõrgemat 4 aastat ago

   ei tohi lüüa! Seega ei tohiks Parto Toompeal üldse laiutada, kohe saab süüdistuse ahistamises.

  • maali maalt 4 aastat ago

   Kaido on võluv mees, iga naise unistus.

  • See-eest 4 aastat ago

   arukad valijad ei jaga naiste vaimustust.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.