Endine regionaalminister Jaan Õunapuu liitus Keskerakonnaga

Jaan Õunapuu. Foto MARGUS ANSU/SCANPIX

Keskerakonnaga liitus endine regionaalminister, varasemalt Riigikogu saadikuna ja Tartu abilinnapeana töötanud Jaan Õunapuu. Riigikogu valimistel kandideerib endine minister Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnas.

Õunapuu sõnul on peaminister Jüri Ratase juhitud valitsus pööranud tugevalt tähelepanu regionaalarengule ja omavalitsuste toimetulekule. Selle ühe näitena tõi Õunapuu välja linnade-valdade tulubaasi tõusu, mis annab kohalikule kogukonnale paindlikumad võimalused teha vajalikke otsuseid ja kodukohta arendada. „Riigi usaldus kohalikesse elanikesse ning juhtidesse on kahtlemata tähtis ning annab selgelt positiivse signaali omavalitsustele,“ rõhutas endine abilinnapea.

Endine saadik rõhutas, et Keskerakond on toonud Eesti poliitikasse vajalikku muutuse pärast pikaajalist Reformierakonna valitsemist ning ta toetab peaminister Ratase seatud suunda sidusamast ja solidaarsemast ühiskonnast. „Maapiirkondade palgataset arvestades olid nii sissetulekute tõus tulumaksuvaba miinimumi näol, põllumeeste toetamine, tervishoiu lisarahastus või tasuta bussid väga paljude inimeste elukvaliteedi parandamiseks õiged sammud,“ rõhutas Õunapuu.

Tartumaa piirkonna juht, Keskerakonna juhatuse liige Aadu Must sõnas, et Keskerakonnaga liitus asjalik inimene, kelle teadmised annavad erakonnale rohkelt . „Me oleme Jaaniga lähedasi vaateid jaganud ja ühiselt tööd teinud mitmeid aastaid. Ta on nii Tartu linnas kui ka maakonnas tuntud ja kogenud poliitik, kes on südant valutanud oma kodukandi edendamise eest,“ rõhutas Must, lisades, et Õunapuu on tark poliitik, kes ei otsi konflikte, vaid lahendusi.

Kesknädal.ee

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.