Keskerakond: Võrumaa inimesi häirib enam kruusateede kehv seisukord

Foto: KRISTJAN TEEDEMA/SCANPIX

Võrumaa inimesi häirib kõige enam kruusateede kehv seisukord, sest suvel need tolmavad ja on treppis ning vihmaste ilmadega muutuvad läbimatuks, selgus neljapäeval Keskerakonna kohtumisel kohalike inimestega Tsolgo rahvamajas.

“Kõige rohkem valmistab inimestele meelehärmi kruusateede kehv seisukord, mis südasuvel tolmavad ja on treppis ning vihmaste ilmadega on muutunud sisuliselt läbimatuks,” ütles riigikogu liige Anneli Ott. “Teede seisukord on ka piirkonna arengus võtmetähtsusega, sest praegusel juhul ei soovi just sellel põhjusel paljud noored siia kodu rajada ning samuti ei see takistuseks ettevõtluse arengute.”

Ott lisas, et probleemi lahendamiseks suurendatakse igal järgneval aastal riigi eelarvestrateegiaga kruusateede rekonstrueerimise mahtu 1,5 miljoni euro võrra, millest saavad osa ka Kagu-Eesti kruusateed.

“Samuti ootavad paljud eakad sajaeurost erakorralist pensionitõusu ning see on ka täiesti mõistetav, sest suurem osa vanaduspensionäridest elab suhtelises vaesuses, millega ei saa kindlasti rahul olla,“ sõnas Ott, kelle sõnul on erakorraline pensionitõus tänaseks Keskerakonna valimisplatvormi ka juba sisse kirjutatud.

Endise Võru linnapea sõnul on sellised rahvakohtumised vajalikud ning annavad inimestele võimaluse koos poliitikutega riiki paremaks ehitada.

“Ühiskonnast kostub valitsuse suunas pidevalt nurinat, et otsustajad ei tea, kuidas tegelikult elatakse. Seejuures ongi rahvakohtumine just see koht, kus kõigil on võimalik oma ideedega välja tulla ning anda panus Eesti elu edasiviimiseks,“ ütles Ott.

Keskerakonna poolt korraldatud rahvakohtumiste sari leiab aset Eestimaa linnades ja valdades kogu aasta vältel. Võrumaal peetakse järgmine rahvakohtumine 25. oktoobril, Antslas.

BNS

1 Kommentaar
  1. Varsti 3 aastat ago
    Reply

    saavad Võromaa teed korda. Kui ehitatakse tsellukatehas Veriorra, siis ümbruskonna vallad nõuavad kohe, et teed saagu korda! Ja hiinlased, kelle käepikendusena kohalikud äritankistid kavatsevad Üeipsi ära reostada, seda ka teevad. Sest Hiinas on pappi paksult ja asi see tükike Eestisse ja setukatele annetada. Persepühkimise paber on Hiina tulevik ja selle nimel võib ka ajutsi ohvreid tuua. Nii et Anneli ärgu muretsegu, vaid toetagu hiinlaste ettevõtmisi eestis ja eriti Võromaal. Et kohalikud saaks segavast metsast lahti, et avaramalt laia ilma vaadata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.