Stalnuhhin: Reformierakond korraldas Riigikogus valimismiitingu

Puldis Mihhail Stalnuhhin, FOTO: EERO VABAMÄGI/SCANPIX

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kaos või kaalutlus“ arutelu kohta, et tegemist oli Reformierakonna valimiseelse miitinguga.

„Vabatahtlikult ma poleks kunagi läinud Reformierakonna valimiseelsele miitingule ja täna äkki sattusin sellele,“ ütles Stalnuhhin. „ Jürgen Ligi ettekanne kõlas umbes niiviisi, et üks on laisk, teine on loll ja mina pean üksi rabama.„

Stalnuhhini sõnul on palju räägitud viimase kahe aasta maksureformidest. „Kui võtta ajavahemik 1. oktoober 2008 kuni 10. oktoober 2018, siis selgub, et kokku me oleme 110 korda võtnud vastu seadusi, mis muudavad maksundust meie riigis,“ märkis Stalnuhhin. „Aga nendest 82 käivad selle aja kohta, kus Vabariigi valitsuse eesotsas oli Reformierakond. Ja 28 viimase kahe aasta jooksul. Kusjuures ma pean kohe ütlema, et viimasel ajal on eriti palju neid eelnõusid, mis tulenevad Euroopa õigusest, erinevatest direktiividest, kus me peame oma seadusandlust kooskõlastama, sellega muuseas raskendades oma seadusandlust.“

Stalnuhhini sõnul on Keskerakonna jaoks maksusüsteemis kõige tähtsam, et see oleks sobiv tööandjale, et tal oleks komfortne töötada Eestis, et ta looks uusi töökohti, looks lisandväärtust.

„Ja see peab olema selline võrdsustav, see peab olema töötaja jaoks kasulik,“ märkis Stalnuhhin. „Me peame seda majanduslikku lõhet, mis on tekkimas erinevate sotsiaalsete gruppide vahel ühiskonnas, me peame seda vähendama. Selles on maksusüsteemi eesmärk”.

Kesknädal.ee

3 kommentaari
 1. Kui 2 aastat ago
  Reply

  Miša nii usinalt sõimab teist ja kiidab oma, siis ta ehk oskab ka selgitada, miks ka tema bande maksustab nende kaupade sissetoomist, mida Eestis tööstuslikult ei toodeta? Näiteks banaane, apelsine, telekaid, raadioid, autosid, vedekütuseid, gaasi, majapidamistarbeid (külmikud, tolmuimurid, …)? Kas tõesti selleks, et ka rehvid on taolise totrusega varem hakkama saanud? Või hoopis selleks, et NÖÖKIDA oma inimesi? Mišaga võib muidugi vaielda, kes on OMAD ehk NAŠI aga põhimõtteliselt kaubanduses me neil vahet ei tee.
  Vean ette kihla, et Miša EI SUUDA, TAHA ega TOHI sellele küsimusele vastata. Sest nii tem akui ka keskbande eesmärk on oma rahvast petta ja röövida! Ning parim vahend selleks on mis tahes lollakad MAKSUD!

  • Mets 2 aastat ago

   Eks küsi Miša käest. Selleks ei pea ju siin lärmama.

 2. Rein Mark 2 aastat ago
  Reply

  Kaosena saab nüüdseks vaadelda vaid endise võimupartei 17a. tegevuse tagajärjel jõukate klassile kindlustatud rahuloleva elu praegust murenemist.Sellest ühena ka asjaosaliste tulised vaidlused riigieelarve ümber , milliseid seisukohti serveeritakase absoluutse tõe pähe jne.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.