Riigikogu võttis vastu omavalitsuste maksubaasi tõstva seaduse

Riigikogu istungitesaal. Foto: Riigikogu

Riigikogu võttis teisipäeval vastu valitsuse algatatud seaduse, mis tõstab kohalike omavalitsuste finantsautonoomiat.

Sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse, jäätmeseaduse ja sotsiaalhoolekande seaduse muudatused loovad kohalikele omavalitsustele paindlikumad võimalused jäätmemajanduse ja sotsiaalteenuste korraldamiseks, kaotades vastavad toetused ning suurendadaes omavalitsuste tulubaasi.

Seadusega kaotatakse jäätmehoolde arendamise toetus 2,2 miljonit eurot ja teenuste osutamise toetus 2,5 miljonit eurot. Vabanevad 4,7 miljonit eurot suunatakse omavalitsuste tulubaasi.

Muudatuste kohaselt suurendatakse ka kohaliku omavalitsuse üksustele tulumaksu arvestamise määra 0,03 protsendipunkti. 2019. aastal tõuseb omavalitsustele eraldatav tulumaksu määr 11,9 protsendilt 11,93 protsendini ja 2020. aastal 11,96 protsendini.

Kehtiv tulumaksu määr omavalitsustele on 11,86 protsenti. Tulumaksu määra tõstmise mõju eelarvele on 2,9 miljonit eurot.

Poolt hääletas 79 saadikut, vastu kolm, erapooletuks jäi üks saadik.

Jäätmeseaduse muudatused jõustuvad 30. oktoobril ning sotsiaalhoolekande seaduse muudatus 1. jaanuaril.

BNS

1 Kommentaar
  1. põrundaru küla 6 aastat ago
    Reply

    Helde Issand ,saage ükskord ometi ARU , et omavalitsused ei korralda midagi, kui pole selgeid juhtnööre,nõudeid ja seadusi. Nad on kohustatud raha ÄRA KULUTAMA lolluste peale, sest muud pähe ei tule.Nagu teie ei huvitu nendest, kelle tarvis midagi teete, nii ei huvitu ju ka omav.ametnikud-volinikud. Enamasti.
    Selge, et nii TEIL kergem valitseda. Vastutus jääb kohapääle ja te ainsaks mureks jäävad valimised.
    Üks riik – üks rahvas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.