Keskerakonna fraktsioon tutvus reedel Võrumaa koolidega

Foto: Enn Eesmaa Facebook

Riigikogu keskfraktsioon tutvus neljapäeval ja reedel Võrumaal kohalike omavalitsuste ja koolidega, lisaks kohtuti kahepäevasel visiidil ettevõtjatega ning kuulati rahvakohtumisel kohalike elanike arvamusi ja ettepanekuid.

Keskerakonna Võrumaa piirkonnajuhi Anneli Oti sõnul on fraktsiooni väljasõidul olulisel kohal kohtumised kohalike inimestega.

„Ühtepidi saame meie käia tutvustamas keskfraktsiooni tööd riigikogus, kuid veelgi olulisem on see, et saame rahva, koolijuhtide ja ettevõtjate mured ning ettepanekud endaga Toompeale kaasa võtta,“ ütles Ott, kelle sõnul liikus Võrumaal ringi kaks rühma, et võimalikult paljude inimesteni jõuda.

Endise Võru linnapea sõnul tõusis fraktsiooni väljasõidul keskseks teemaks Kagu-Eesti teede kehv seisukord, mille kohta väljendasid nurinat nii neljapäeva õhtusel rahvakohtumisel osalenud inimesed kui ka mitmed ettevõtjad järgmisel päeval.

„Kruusateede kehv seisukord on see, mida ikka ja jälle esile tuuakse. Möödunud kevad näitas ilmekalt, et mitmed Kagu-Eesti kruusateelõigud on ilmastiku suhtes tundlikud, muutes need koguni läbimatuks,“ märkis Ott, kinnitades, et probleemi lahendamise eesmärgil suurendatakse igal järgneval aastal riigi eelarvestrateegiaga kruusateede rekonstrueerimise mahtu 1,5 miljoni euro võrra.

Oti sõnul tutvuti kohaliku ettevõtlusega, kui kohalikule joogitootjale Linda Nektarile lisaks kohtuti ka Nopri ja Kolotsi talu esindajatega.

„Põllumehed tunnistasid, et viimastel aastatel on maaelu nende jaoks kindlasti paremaks läinud. Riik on näidanud oma kohalolekut põllumajandussektoris ning ka järgmisel aastal makstakse põllumajandustootjatele otsetoetusteks 10 miljonit eurot enam, kui tänavusel aastal,“ selgitas Ott, lisades, keerulisele aastale vaatamata peaksid otsetoetused ja riiklikud üleminekutoetused tooma sektorile stabiilsuse.

Kahepäevasel visiidil külastati ka mitmeid omavalitsusi, kus jagati haldusreformi järgselt muljeid.

„Antsla Vallavalitsuses väljendati head meelt valitsuse otsuse üle, kui haldusreformi seadusele vaatamata, kiideti heaks Antsla ja Urvaste valla ühinemine. Antsla vallale oli selle erisuse tegemine ääretult oluline. Samuti oli juttu omavalitsuste tulubaasi suurendamisest ning Kagu-Eesti regionaalprogrammist, mis toob piirkonda nelja aasta jooksul 3,2 miljonit eurot,“ ütles Ott.

BNS

1 Kommentaar
  1. Taas 2 aastat ago
    Reply

    kenake eneseupitamine. Aga sellest, millal Parksepa, Värska ja Varstu koolides keskaosa ära kaotatakse, ei sõnagi. Ja miks pole sõnakestki Krabi kooli ümberkorraldamisest? Asub ta ju kenas kohas tiherahvastikust eemal, hea koht hälvikutele ja väärakatele.
    Jääb mulje, et varsti jääb keska vaid Võrro, Valka ja Põlva, mujalt peavad kõik “tasuta” kooli sõitma.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.