Jaak Aab: Reformierakonna parem tulevik eakatele ei laiene

Jaak Aab Foto: Tairo Lutter/Scanpix

Reformierakonna valimiste juhtlause paremast tulevikust ja eakate väärikast vanaduspõlvest ei väljendu kuidagi nende lubaduses tõsta pensione, leiab varasem sotsiaalminister Jaak Aab.

Reformierakond tutvustas täna oma hüüdlauset Riigikogu valimisteks ning muu seas toodi välja, et paremas tulevikus pääsetakse vajadusel arsti juurde ja eakad saavad oma tehtu eest väärika vanaduspõlve. „Paraku ei pea Reformierakond seda tehtut väga suureks ega väärikaks, sest lubatud pensionitõus ainult majanduskasvu toel tähendaks nelja aasta jooksul vaid 124-eurost pensionitõusu,“ tõdes Aab.

Varasema ministri sõnul oleks keskmiselt kolmeprotsendilisest majanduskasvust lähtudes aastaks 2023 pension Reformierakonna nägemuses 597 eurot ehk tunduvalt vähem kui nende poolt välja hõigatud 200-eurone tõus. „Keskerakond peab vajalikuks pensionide erakorralist tõusu, tänu millele oleks pension 2023. aastaks samadel tingimustel Reformierakonna lubatust ligi saja euro võrra suurem ehk 682 eurot,“ selgitas ta.

Keskerakondlase sõnul lubab Reformierakond valijaid eksitades sisuliselt paraku vaid õhku. „Ajal, mil nende enda poliitikud rõhutavad, et majanduskasv pole igavene, jäetakse ühiskonna nõrgemad justnimelt suurt ja püsivat majanduskasvu ootama ning sõltuma iga-aastasest indekseerimisest. Kui majanduskasv sellisel määral ei jätku, jääb ära ka pensionikasv. Sellise suhtumisega Keskerakond kindlasti nõustuda ei saa,“ rõhutas Aab.

Lisaks ootab ta enda sõnul huviga, millised on Reformierakonna plaanid arstile pääsemise paremaks tagamiseks. „Senimaani oleme kuulnud vaid erakindlustusest ning sotsiaalmaksu kaotamisest, millest mõlemaid on tervishoiu- ja majanduseksperdid kritiseerinud. Loodetavasti on järgnevad ideed sellised, mis toovad parema tuleviku enamikule Eesti inimestele, mitte vaid jõukale vähemusele,“ ütles Aab.

Kesknädal.ee

1 Kommentaar
 1. Sauna-Joak 3 aastat ago
  Reply

  Tulge kuu pealt alla maa peale !!!
  TEADMISEKS – pensionid on siin tsuktsimaal 300 + mõni tugrik. Kuskohast võeti need ilutulestikud 597 ja 687 pätast 100 euri lisamist ?!
  Mustkunstnikud võistlevad?
  TEHKE ÜKSKORD NEED PENSIONID KORDA ! – 300 lised saavad 600-700, 400lised 700-800 500lised 800
  TEGELT PEAKSID PENSIONID KÕIK ÜHESUURUSED OLEMA. 1000 tugrikut nagu Kreekas. Seal miinimumpensilised saavad 800 + kõiksugu toetused. Teised 100-1500 eurikut. SEDASI. SIIS RÄÄGIME “VÄÄRIKUSEST”, mis muide on KASVATUSE TULEM. KUIDAS NOOREMAD PÕLVKONNAD EAKAID KOHTLEVAD ON PUHTALT KASVATUSE VILI JA EESKUJUD. Hästikoheldud eakaid, kellega arvestatakse ja kellest lugu peetakse tabavad haigused 50% ja dementsus 80% VÄHEM !!!,mis on teaduslikult kindlaks tehtud.
  Ons see nii raske, kui üle 60 elab vaevu 40%. Raha peaks ju üle jääma küllaga.
  KAS EAKATE KERJUSEPÕLI KUULUB KA INIMÕIGUSTE HULKA? JA MIS ON SIIS DEMOKRAATIA TULEM?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.