Kõlvart: turismimaksu ideega tuleb edasi minna

Tallinna linnavolikogu. Mihhail Kõlvart Foto Tairo Lutter/Scanpix

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart leiab, et tema esitatud turismimaksu kehtestamise idee aruteludega tuleb edasi minna. 

Kõlvart ütles teisipäeval Tallinnas peetud visoonikonverentsi järel, et selle teemaga tuleb edasi liikuda, tuleb leida vastus küsimusele: kas võimalik tulu on uue maksu kehtestamist väärt, edastas linnavolikogu pressiesindaja.

“Meie peamine eesmärk oli alustada diskussiooni, sellega saime väga hästi hakkama,” tõdes Kõlvart pärast konverentsi „Turismimaks – poolt või vastu?“ lõppu. “Kui rääkida turismimaksust, siis ükski maks ei ole lihtsalt võimalus teenida tulu, see on ka võimalus reguleerida valdkonna vajadusi. Üks hea näide on külaliskorterite probleemid – tänu sellele arutelule saime veelkord aimu, et see tsoon on endiselt hall ja keegi ei tegele sellega. Koos turismimaksuga saaks aga sellele murekohale – ja ka tulumaksuküsimusele – leida lahendusi,” selgitas Kõlvart. “Mitmete Euroopa linnade näitel on näha, et saab lahendusi leida küll, saab näiteks maksuameti ja portaaliomanikega koostöös valdkonna kontrolli alla võtta. Ja just nende portaalide kaudu tuleb ju suurem osa turistidest ja liiguvad suuremad rahavood,” lisas ta.

Kõlvart pakkus välja ka, kuidas turismimaksust laekuvat raha kasutada, kuid lisas, et arutakse seda ka turismisektori esindajatega. “Üks mõte oleks selline lihtne: 50 protsenti võiks minna mõne väärika hoone renoveerimiseks kesklinnas või vanalinnas, teha linnaruumi paremaks. 30 protsenti võiks minna täiendavalt linna promomiseks välismaal, me teeme seda praegu ka, aga võiks rohkem,” loetles Kõlvart.

“Ja veel võiksime täiendavalt toetada Tallinnas toimuvaid rahvusvahelisi üritusi ja just neid üritusi, mis ei toimu kõrghooajal. Muidugi ei ole see ju lõplik tõde, protsendid võivad olla teised, selleks tuleks luua komisjon, kus osaleks erinevad osapooled ja tekiksid ühised arusaamad, aga põhimõte võiks olla, et see raha, mida turismisektor võiks koguda, tuleks sinna tagasi ja veel suuremas mahus,” märkis Tallinna linnavolikogu esimees.

Kõlvart esitas idee turismimaksu kehtestamisest tänavu augustis.

Tallinna linnavolikogu korraldas teisipäeval Kultuurikatlas visioonikonverentsi, millel arutati uue võimaliku kohaliku maksuna turismimaksu kehtestamise poolt ja vastu argumentide üle.

BNS

6 kommentaari
 1. Puhas 2 aastat ago
  Reply

  lollus. Kui raha pole, siis on viga majandamises ja töökorralduses. Pole vaja iga augu täitmiseks uusi makse välja mõelda, nii ei majandata. Tehke see Kimmile selgeks.

 2. Aivar 2 aastat ago
  Reply

  “Linna promomiseks” võib vabalt palju suuremaid summasid kulutada! Sloganiga-” kalleim linn -kalleim riik”! Turismimaksu laekumine tagataks näiteks Kimmi nahktagides sõprade,nn “viisakate inimeste” poolt, kes lennujaamas ja sadamas turistidelt raha ära võtaksid

 3. muinasjutt "Kuldkalakesest"..... 2 aastat ago
  Reply

  …..Ei aidanud eidele ei uuest tarest, ei uuest künast, ei küla valitsemisest, tema tahtis “kuldkalakeselt” kogu universumi valitsemist. See iidne vene muinasjutt iseloomustab venelase loomust kõige paremini. Järades oma karjamaal nõgeseid, tahab tema naabrimehe ilusat, hooldatud maad, saades selle jõuga kätte, näeb ta, et teisel naabril on ilusamad lehmad ja jälle himu kasvab kõik see endale saada. Venestunud mittevenelased on veel hullemad kui venelased ise ongi. Turismiettevõtetelt tuleb vastuväiteid, kuid tema ei hooli nendest, ikka laulab oma vana joru uuest maksust. Tallinna linn peaks olema kogu Eestimaa rahva omand, mitte ainult tallinnlaste pärusmaa. Kõlvart ei ole lillegi liigutanud, et ehitada turismimagnetit–Vanalinna, kuid tänu sellele elab linn kordades paremini kui ülejäänud Eesti. Mitte üks omavalitsus ei saa niimoodi raha tuulde loopida, kui teeb seda Tallinnn—-oma linnalehtede, linnaosalehtede, “teavitusega” PBK;s , “tasuta” rahaloopimisega. Nagu rott urus ootab täitmatu Tallinn, kust midagi raiskamiseks juurde saada, et näidata kuidas nemad ikka “hoolivad”.

 4. Huvitav 2 aastat ago
  Reply

  kes sellest totrast linnavalitsusest tuleb välja Tallinna õhu hingamismaksuga? Kuna kõik seda hingavad, siis saaks kuradi kena kopika kokku. Peldikud juba on maksulised, ehkki ka sittumine ja kusemine on sünnilt loomulikud vajadused.

 5. tõnn 2 aastat ago
  Reply

  selle “rubla” pärast ei jäta küll keegi siia sõitmata, samuti on mulle arusaamatu see hotellide käibemaksu nutt, kui ini9mesel on niipalju raha, et välismaale sõita, näit. eestisse, ei morjenda teda see 9 või 20 % . see turisti nimi on üle-üldse devalveerunud – no mis turist on see soomlane, kes käru täis laeb viina, esimesl korral on ta tõesti turist, esimesel korral ka lätis käies, siis isegi kahekordselt, peab ta ju siis läbi eesti täislaiuses (pikkuses) sõitma.

  • Asi 2 aastat ago

   pole üldse röövimise suuruses, vaid röövimises kui mõistusevastasest tegevuses põhimõtteliselt. Nimelt ei saa maksudega katta ega täita neid auke eelarves, mille on tekitanud valitsuste vigane majandusalus. Kuid just Tallinnas on keskbande võimutsenud juba üle 10 aasta.
   Kujuta nüüd ette, kui järgmine kord valitakse valimisseadust moonutamata ehk seaduslikult ning siis ei saaks keskbande sahkerdatud lisahääli ega pääseks enam ainuvõimule ehk langeks tühjalärmajate hulka, kuidas nad siis hakkaks uut valitsust süüdistama, et miks pole tehtud, kuigi see on olnud nende endi teha juba üle 10 aasta.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.