Korb: Keskerakond on kõik tehingud kinnisvaraga teinud läbipaistvalt

Keskerakonna endine kontor Toom-Rüütli tänaval. Foto MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakond on nii maja müügil kui ka erakonna uue kontori üürimisel olnud läbipaistev ning avalikustanud ajakirjanduses tehingute üksikasjad juba varasemalt.

Korb tuletas meelde, et maja müük toimus eelmisel aastal, mil mitte ühtegi infokildu ega kahtlust erakonnale täna „Pealtnägijas“ esitatud võimalikust skeemist ei olnud jõudnud. „Keskerakonna maja müügil lähtusime tuntud kinnisvarafirma hindamisaktist ning seisukohast, et alla teatud hinna me oma majaosa müüa ei soovi. Maja müügi soov oli kogu aeg avalik, nii nagu ka ostja ning müügihind,“ rõhutas Korb.

1Partneri ekspertide teostatud ja Keskerakonna tellitud hindamisakti järgi oli maja väärtuseks tervikuna 2016. aasta lõpu seisuga 2,9 miljonit eurot. Maja müüdi 2017. aasta sügisel. 2018. aastal oli ajakirjanduses info, et maja on müügis 4,9 miljoniga. „Siis viidati meedias, et Keskerakond tegi halva tehingu, sest uus omanik müüs selle märkimisväärse vaheltkasuga,“ märkis Korb.

Korb sõnas, et on kahetsusväärne, kui maja ostja võib olla seotud millegi ebaseaduslikuga, kuid seoste otsimine erakonnaga on arusaamatu. „Oleme kinnisvara ostjaga kokku puutunud vaid tehingu vormistamiseks vajalikul määral. Lisaks üürime temale kuuluvalt ettevõttelt, mida tal saate järgi on mitmeid, üürime tõepoolest ruume sama hinnaga, mis oli välja toodud kinnisvaraportaali vastavas kuulutuses,“ rõhutas ta.

Korbi sõnul olid uue asukoha valikus teisedki variandid, kuid Narva maanteel asuva büroo kasuks rääkis mitu asjaolu. „Kuna asukoht, suurus, parkimisvõimalused ja hind olid sobivad, otsustasime selle äripinna kasuks. See, et tegemist on sama inimese ettevõttega, kes ostis meie majaosa, oli teada juba eelmisel aastal ning me pole kunagi ühtegi tehingut varjanud, sealhulgas oleme ka varem ajakirjanduses välja toonud üürihinna, milleks on 9,26 eurot ruutmeetri kohta,“ rõhutas peasekretär. Üürileping on sõlmitud 10 aastaks.

3 kommentaari
 1. Rein Mark 4 aastat ago
  Reply

  Enne valimisi hakkab tavapärast solki kaela sadama, sellega ollakse juba harjunud.Et seda teeb tellimustööna erakond, kes ise väidetavalt ägab finantsroimade koorma all, vaat see on huvitav. Lisaks “erapooletu” ETV oma Pealtnägijaga , kes kangutas , mis kangutas oma noore saatejuhiga aga ettekujutavat korruptsiooni kui haiget hammast ei suutnud välja tõmmata.

 2. Miša 4 aastat ago
  Reply

  sõnavõtt on loogiline. Algul salasta palju võid. Kui salastada ei õnnestu, siis valeta palju võid. Äkki keegi jääbki uskuma.
  Veel on Mišale jäänud üks lahend: anda Kärmas kohtusse ja nõuda 10 miljonit autuse ja väärituse hüvitustasu.

 3. muidugi.... 4 aastat ago
  Reply

  …on Keskerakond “aususe” etalon, usume, usume—-ükskõik, mida puudutate saab varsti külge jälgi leha, vaja on ainult aega, et teie vale päevavalgele tirida, eks siis muidugi olete puruhaiged ja näluta.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.