Reps: Kallase juhitud Reformierakond näitas, et opositsiooni jäämise hirmus kõlbavad kõik relvad

Mailis Reps Foto: Joakim Klementi / Scanpix

Keskerakonna aseesimees, haridus- ja teadusminister Mailis Reps leiab, et Kaja Kallase kriitika peaministri aadressil on tingitud Reformierakonna hirmust kaotada uue juhiga valimised ning seetõttu jätkatakse ka välispoliitika ärakasutamist valimisteks.

Keskerakonna aseesimees sõnas, et Reformierakonna esimehe Kaja Kallase kriitika peaminister Jüri Ratase suunal näitab veel kord, et välispoliitika toodi valimisvõitlusesse ja see on kahetsusväärne. „Reformierakond on aastaid rõhutanud, et nende erakonna olulisus meie poliitmaastikul peitub majanduskasvu ja välispoliitilise suuna tagamisel. Jüri Ratase valitsus tõestas, et majandus kasvab Reformierakonnata edukamalt. Kaja Kallase juhitud erakond näitas aga, et valimiste eel kõlbavad opositsioonis kõik relvad, ka välispoliitika,“ tõi Reps välja.

Ta viitas Reformierakonna tipp-poliitikute vastanduvatele sõnumitele ning hirmutamistele. „Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juhi Jürgen Ligi kriitika ja pressiesindaja püüd siluda Kaja Kallase toetust rändedokumendile näitavad, et Kallasele tundub hetkel üle jõu käivat erakonna juhi ja peaministri kandidaadi roll,“ tõdes Reps.

Reps toonitas, et valitsus saab otsustada vaid konsensuslikult ning Keskerakond Reformierakonna poolt meelsasti kasutatud buldooseritehnikat kasutama ei hakka. „Taavi Rõivase valitsuse kukutas ülbus ja põhimõte, et koalitsioonis on vaid üks õige arvamus ehk Reformierakonna oma. Valitsus tegi sammu, mis hindas koalitsioonipartnerite konsensuse põhimõtet. Vähetähtis pole seegi, et ühiskonnas puudus raamistikule selge toetus. Selgitustöö asemel panustas Reformierakond samuti hoogsalt segaduse külvamisse,“ sõnas Reps.

Reps lisas, et peaminister Jüri Ratase kõrge toetus, Keskerakonna juhitud valitsuse poolt vaid kahe aastaga saavutatu ning sisepinged Reformierakonnas toovad opositsiooni jäämise hirmus ka edaspidi mängu murettekitavad valimistaktikad. „Jüri Ratase töövõime ja oskus ühendada väga erinevate põhimõtetega inimesed, leida kompromisse ja olla väärikas, on põhjus, miks tegemist on kahtlemata parima peaministriga Eestile. Enda kogemuste najal ja poliitikute ja poliitikast väljaspoolgi olevate inimestega suheldes on selge, et tegemist on viimaks peaministriga, kes suudab ja tahab asjadesse süveneda ning teha sisulist tööd,“ rääkis Siim Kallase ja Andrus Ansipi valitsuses ministrina töötanud ning täna Jüri Ratase valitsuses haridus- ja teadusministri portfelli hoidev Mailis Reps.

Kesknädal.ee

9 kommentaari
 1. KAHJUKS 4 aastat ago
  Reply

  tuli see vagunissõit Ratta Jurkale kasuks. Oleks ta samamoodi lärmama kukkunud nagu Miksrijobu, Kaljurannamutt või Kaldatibi, oleks ta kohe 5-st kohast mäeotsas vaesem.
  Siiski ma ei arva, et isamaareeturid selelga üle 5% poevad ja Kalda Krissu islaamistajad alla kukuvad. Parem muidugi kui mõlemad jääks porri siplema. Ent tõsiasi on, et valimiseni on veel palju aega ning seda eestlusevastast lärmi enam ei mälettaa nii teravalt. See aga tähendab, et Jurka ja Kaja peavad ikkagi ühe teki alla pugema uusi eestlusevaenulikke lollusi sünnitama.

  • Jaan 4 aastat ago

   Ega sa ometi EKRE sõprade klubist ei tulnud siia? 🙂 Mina tulin anarhistide juurest, nii et tere. 🙂 Nägin enne, kui see ****rahe puhkes, vähemalt kolme 100% apokalüptilist pealkirja selle erakonna saidil:

   – “Marrakechis antakse avapauk suuremat sorti ülemaailmsele verevalamisele”
   – “Kohustustevaba rändeleppe jutt on küüniline vale ja ohtlik lõks”
   – “Marrakechi migratsioonipakt on viitsütikuga pomm!”

   Enam ülivõrdelisemat paanikat üles ajada on raske. Kogu oma hääletoru pandi hüüdma, et “murdja elajas tuleb”. 😀

   Peamine, et saaks oma valijad liikvele hirmutada. 🙂 Valitsust kardeti nähtavasti nii palju, et valitsuse istungi toimumise kohta ei soovitud isegi meelt avaldama minna. Mindi tühja Stenbocki maja ette, muidu keegi tuleb ja seletab veel – või veel hullem, loeb ränderaamistiku sõna-sõnalt ette. 🙂

   Seekordsete valimiste tulemuse võib määrata küsimus, kas hääletama minnakse, kuna keegi röökis “KOLL!” või _tegelike, iga viimne kui päev oluliste asjade põhjal_, mis peaks mõistlikule inimesele esmatähtsad olema.

   Kas valija laseb end hirmutada ja trollida, ning kas hääli saab odava kollitamisega? 🙂 Ma ei tea…

  • Ära 4 aastat ago

   piirdu ainult Uute uudistega. Loe ka mujalt maailmast. Asi ju selles, et MITTE ÜKSKI islaamiriik pole selle kohustusliku lepingu vastu. Ja ei saagi olla, sest varem tuli ligi 300 islaami muftit ja muud tähtsat tegelast kokku, et just selle lepingu alusel kergemini Euroopasse tungida, seal sigida 3 korda enamalt kui kohalikud ja vajalikku osakaalu saades võtta võim üle. Tasapisi seda juba ellu viiakse, mine sõida Saksamaale ja Prantsusmaale, ise näed. Ainult ära Marseille’s põhjaossa mine, parimal juhul pekstaks esind vigaseks. See on No-go zone, seal Prantsuse politseil õigust pole. Mineviku mälestus on selline film, kus Jean-Paul Belmondo pätikambad üksi vaeseomaks peksis. Nüüd saab ta tina kerre ja kutu.
   Nii et küsi eestlusevihkajalt Miksri Svennult, miks ta seda seost islaami usumeeste kokkutulekuga ja seal vastuvõetud otsusega rändelepet toetada maha salgab? Nag tahtis maha salata ka selle mutukate sissetungileppe allkirjastamise.

  • Jaan 4 aastat ago

   Ärme siis piirdu… võtame Helsingin Sanomat ja tõlgime siit maa keelde kah:

   https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005898058.html

   “Suomi on hyväksymässä YK:n siirtolaisuus­sopimuksen, joka perus­suomalaisten Huhtasaaren mukaan sitoo Suomen kädet – Tosiasiassa kyseessä on löyhä sopimus, joka ei sido ketään” – “Soome on heaks kiitmas ÜRO rändeleppe, mida Põlissoomlaste Huhtasaari väidab Soomele siduv olevat – Tegelikkuses on tegemist lõdva leppega, mis ei seo kedagi”.

   Nii et chill… ja relax… ja vaatame, kas lavale tuuakse veel koledam koll. 🙂

  • Eks 4 aastat ago

   loe arvamusi mujalt maailmast:
   The conference will see the adoption of the global compact for safe, orderly and regular migration.
   It also aims to protect the safety and dignity for all migrants, regardless of their documents’ status.
   The compact vows to ease pressures on countries that welcome and host refugees, build self-reliance of refugees
   to increase of migrants crossing the Strait of Gibraltar from Morocco into Spain and from there into the rest of Europe.
   Morocco remains a transit country for refugees and migrants
   the declaration pronounces African legal migration to be a positive thing
   “Migration is a priority for all of us here” said EU Commissioner for Migration, Home Affairs and Citizenship, Dimitris Avramopoulos. We all need to be ready to accept migration, mobility and diversity as the new norm and tailor our policies accordingly.
   The Euro-African Ministerial Dialogue on Migration and Development was founded in 2006 to contain migration from Africa into Europe
   The Second Euro-African Ministerial Conference on Migration and Development in Paris (2008) decided that “organised labour migration … represents a source of cultural and social enrichment through the human and economic exchanges”
   Rabat Process partners recognise the need to encourage and to strengthen the pathways to regular migration

   Miks Ungari vastu on: Rabat Process could lead to a fresh wave of migration, and for this reason Hungary did not join the political declaration. New migration channels must be opened and migrants cannot be differentiated based on their legal status.

   Ja mutukate sissetung jätkub üha kasvavalt: Since 1990, the number of African migrants living outside of the region has more than doubled, with the growth to Europe most pronounced. In 2015, most African-born migrants living outside the region were residing in Europe (9 million), Asia (4 million) and Northern America (2 million).
   International migration from countries in sub-Saharan Africa has grown dramatically over the past decade, including to Europe and the United States. Indeed, most years since 2010 have witnessed a rising inflow of sub-Saharan asylum applicants in Europe… In the case of Europe, the population of sub-Saharan migrants has been boosted by the influx of nearly 1 million asylum applicants (970,000) between 2010 and 2017, according to a Pew Research Center analysis of data from Eurostat, Europe’s statistical agency. Sub-Saharan Africans also moved to European Union countries, Norway and Switzerland as international students and resettled refugees, through family reunification and by other means.
   Tõlkima ma ei hakka, on ju English meie 3. ametlik keel.

 2. Repsile 4 aastat ago
  Reply

  Ärge katke ennast võõraste sulgedega (nii rumal ei peaks üks minister ometi olema) , te ei ole ju mitte midagi teinud majanduse kasvuks (ega “tasuta” bussisõit majandust turguta, pigem teeks seda korras maanteed ja maakoolide, haiglate, apteekide, postkontorite jne. olemasolu) —-see kasvab teist sõltumatult ja seda aitavad kasvatada ettevõtjad, ka need, keda te otseselt kägistate—maapoed, kommertsbussifirmad. Ainukesed, kes teie võimulolemisest kasu saavad on Tallinna ehitusettevõtted ja kinnisvarafirmad , kes ehitavad arutult kortereid ja müüvad Venemaa venelastele, kes ennastunustavalt ida “õnnemaalt” siia trügivad ja üheks eeliseks peavad: “Eestis saab hakkama vene keelega;” Vot see on küll 100% teie “teene”, kuidas selline olukord eestlastele mõjub võite lugeda Yana Toomi kahjurõõmsatest üllitistest.

  • mnjah 4 aastat ago

   asjad ei ole nii lihtsakolised nagu eelkõneleja üritab väita. Mäletan et seda juttu on oravad kogu aeg rääkinud et kui nende ajal majandus kasvas, siis oli see nende teene, aga kui auku kukkusime, siis oli see maailmamajandusest tingitud. Väidan, et augu sügavuse tekitas just reformierakonna valitsus ja sellele järgnenud pikk kiratsemine oli puhtalt reformierakonna teene. Laenu oleks tulnud võtta, seda soovitas teha enamus majanduteadlasi, aga Ligi oli hõivatud sel ajal rahapesemisega. Ega sellega asi siis piirunud, Ansip ütles, et kui see on kriis, siis sellises kriisis ma elada tahangi. Nüüdseks Danske skandaali valguses saan ma Ansipist ka suurepäraselt aru, miks ta just nii ütles. Kui sul raha voolab jõena riigist läbi ja kui sa tead et selline asi toimub, siis oskad ka kaldal olla ja sealt ühtteist ka omale tõmmata. Jään huviga ootama millal foolimmütsikeste ja seemnete söömise ütlusele ajalugu selgituse annab.
   Reformarite kõige suurem viga oli kahtlemata MASU ajal uksehoidjaks olemine ja üle 100 tuhande maksumaksja välja juhatamine. See jättis kõige valusama pitseri tükiks ajaks ja seda mina neile ei andesta mitte iialgi. Kõrvaltegevusi on reformaritel olnud nii palju et oma riik rahvas ei tulnud meeldegi.
   Majanduse käekäiku mõjutavad mitmed faktorid ja üks neist on kahtlemata ka poliitilised otsused. Meeldib see kellegile või mitte, aga nii see on. Eestil on majanduses veel pikk tee minna, meid vaevab täna mitmes suures sektoris kartellindus(kütuseturg, suured kaubandusketid), meid takistavad 17 aasta jooksul loodud toiduahelad, kes siiani tegutsevad ühe erakonna huvides ja riigi vastu(alkotootjad). KE-l on olnud väga keeruline olnud valitsust juhtida need kaks aastat, sest nii mastaapset jala tahapanemist kui seda praegune opositsioon teeb, pole mina varem näinud. Jõudu Keskerakonnale, vaatamata tohutule vastutuulele, olete te südikalt edasi liikunud. Oravad tulevad võimult eemal hoida vähemalt veel 4 aastat, et see toiduahel ära likvideerida, mis takistab normaalset arengut.

 3. Eve 4 aastat ago
  Reply

  Reformierakonnale on alati kõlvanud kõik relvad, mis on ääretult alatud. Et pääseda võimule koristavad nad teelt segajad mõeldes välja neile olematuid süüdistusi, vassides ja laimates Eestimaa parimaid inimesi.ise nad ei viitsi midagi teha meie inimese heaks, on vaid vaja võimu ja paksu rahakotti enda jaoks. Aga et nende pärast on tuhanded inimesed näljas see neid ei huvita, ei huvita ka oravate valijaid.

 4. Enn 4 aastat ago
  Reply

  Reformierakonna valitsemise ajal polnud majanduskasvu, lihtsalt oli seisak.Praegune valitsus on palju teinud ära selleks, et tagada majanduskasvu. Ja see toimib. Selle lühikese ajaga on palju head tehtud, aga peavoolumeedia vaikib sellest. Ma kujutan ette kui poleks olnud Laari, Ansipi ja Rõivase valitsust kui palju rikkam oleks meie rahvas. Nende valitsemise ajal vaesus aina kasvas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.