Kadri Simson: Tallinn-Helsingi tunnel pakub huvi kogu maailmale

Minister kohtumisel Virgin Hyperloop-One'i kaasasutaja ja CTO Josh Giegeli ning nende uue CEO Jay Walderiga. Foto: MKM

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson viibib sel nädalal visiidil Los Angeleses ning osaleb kõrgetasemelisel konverentsil “LA CoMotion: The Global Laboratory of Future Mobility”, kus minister tutvustab Eesti ühistranspordisüsteemi ning innovatiivseid transpordilahendusi.

Lisaks Eesti lahenduste tutvustamisele on ministril Los Angeleses mitmeid kohtumisi. Kohtumisel Virgin Hyperloop-One’i kaasasutaja ja CTO Josh Giegeli ning nende uue CEO Jay Walderiga arutati Hyperloopi projekti hetkeseisu ning võimalust kasutada antud lahendust ka võimaliku Tallinn-Helsingi tunneli juures.

„Tallinna ja Helsingi vaheline tunnel ei paku huvi ainult Euroopas. Tegemist oleks maailma pikima veealuse tunneliga ning pakub huvi üle kogu maailma. Hyperloopi projekt on järjest arenemas ning seda tuleb kindlasti kaaluda ka Tallinn-Helsingi vahelise tunneliprojektiga edasi liikudes. Kohtumisel Hyperloop-One’i juhtidega selgus, et just meie visiit oli uue CEO Jay Walderi esimeseks ametlikuks kohtumiseks. Eesti on uutest transpordilahendustest huvitatud ja hyperloop on kindlasti üks neist projektidest, millel silma peal hoida,“ rääkis Simson.

Majandusminister kohtus ka World Trade Center Los Angelesi presidendi Stephen Cheungiga, kellega arutati, kuidas arendada Los Angelese ja Eesti ettevõtjate vahelist koostööd.

„Los Angeles on peamiselt tuntud maailma filmitööstuse südamena, kuid tegemist on ka ühe suurima majandusega piirkonnaga kogu maailmas. Siin on Ameerika suurim sadam ja meeletu arengupotentsiaal ja innovatsioon erinevates majandusharudes. Kohtumisel World Trade Centeri juhiga arutasimegi, kuidas Eesti ettevõtjatele siinsel turul veelgi rohkem uksi avada. Hea näide Eesti ettevõttest, kes on siinsel turul jala maha saanud ja on tegemas tõelist läbilööki, on Digital Sputnik, kes pakub nii riist- kui ka tarkvaraplatvormi filminduses kasutatavatele LED valgustitele ning ettevõte mängib võtmerolli praegu Hollywoodis juurutatavates VR/AR süsteemides. Digital Sputniku loetelu filmidest, kus on kasutatud just nende lahendusi, on juba täna väga muljetavaldav,“ mainis ka Digital Sputniku juhtidega kohtunud majandusminister Kadri Simson.

Lisaks ettevõtjatega kohtumisele väisas minister ka Eesti kogukonda ning külastas Soome peakonsulit Los Angeleses. Simsoni sõnul on Eesti valitsus otsustanud rajada Ameerika läänerannikule konsulaadi, kuid selle asukoht on veel otsustamisel. „Los Angeleses on 66 konsulaati ja suur hulk aukonsuleid. Soome peakonsul tervitas Eesti otsust rajada läänerannikule Eesti konsulaat ja julgustas meid valima just Los Angelest, mis on kahtlemata üks võimalus. Siin on ka väga aktiivne Eesti kogukond,“ lõpetas Simson.

3 kommentaari
 1. Selliseid 2 aastat ago
  Reply

  äritunneleid ei ehitata mahajäänud maadesse ja kus ta end ära ei tasu. Seda Kata ei tea ja karta on, et ka tema nõunikud on samasugused poolearulised.

 2. Ei ostetud 2 aastat ago
  Reply

  KUI MITU KORDA VÕIKS SELLE TUNNELI ASEMEL TÕSTA 1 PENSIONISAMMAST VEEL ELUSOLEVATELE
  EAKATELE.
  Nemad muidugi enam tuevikku ei kuulu, ärge neid siis OLEVIKUSTKI välja visake.
  Enne tuleb ikka kodus asjad korda teha.
  Vanasti ei ostnud peremees mitte tulist täkku ega uut vankrit, kui talu endistel korralik elamine polnud + kõrtsi, siidrätiku ja kommi. kohviraha.
  Las NEED RIIGID TEEVAD NEID UUSI ASJU, KEL KODUMAISED ASJAD KORRAS .

 3. põssa 2 aastat ago
  Reply

  Huvi võivad ju tunda, sest tõepoolest sellist asja pole enne nähtud. Maailma mõistes kahe väikelinna vahele tunnel ehitada, ehk soomlaste plaanil vahesaartega oleks isegi jumet aga katsetamise või väljatöötamise järgus kiirühendus, kust ja kuhu??? Millise hinnaga?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.