Euroopa Komisjon peab Eesti samme terroriga võitlemisel ebapiisavaks

Turvatöötajad on tõkestanud sissepääsu Jõuluturule Birminghami (Suurbritannia) linnakeskuses. 16. november 2018. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjon algatas Eesti ja veel 15 liikmesriigi suhtes rikkumismeneteluse, kuna leiab, et need ei ole õigeaegselt teatanud uute meetmete rakendamisest terrorismiga võitlemisel.

Euroopa Liidu sellekohane direktiiv nõuab terrorismi eesmärgil välismaale siirdumise või samal eesmärgil Euroopa Liitu saabumise või seal liikumise, terrorismi koolituse ja terrorismi rahastamise kuulutamist kriminaalkuriteoks ja selle karistamist, teatas Euroopa Komisjoni pressiteenistus.

Lisaks näeb direktiiv ette seadusesätete vastuvõtmist terrorismiohvrite kaitseks, et neile tagada ligipääs usaldusväärsele teabele ning professionaalne abi viivitamatult pärast rünnakut ning nii kaua kui vajalik.

Liikmesriikidel oli kuni 8. septembrini aega teatada rakendatud meetmetest, et viia oma seadused direktiiviga kooskõlla.

Nüüd on Eestil, Belgial, Bulgaarial, Tšehhil, Kreekal, Hispaanial, Horvaatial, Küprosel, Leedul, Luksemburgil, Maltal, Austrial, Poolal, Portugalil, Rumeenial ja Sloveenial kaks kuud vajalike muudatuste sisseviimiseks oma seadustesse.

Kui seda tähtajaks ei juhtu, käivitab Komisjon rikkumismenetluse teise etapi, saates riigile põhjendatud arvamuse, andes riigile uuesti kaks kuud nõuete täitmiseks. Kui ka selleks ajaks pole reegleid täidetud, pöördub Euroopa Komisjon riigi vastu Euroopa Kohtusse, mis on rikkumismenetluse viimane etapp.

BNS

3 kommentaari
 1. Väga 2 aastat ago
  Reply

  naljakas lugeda nii lolle nõudmisi. Ise meelitavad igasugu kõntsa ja massimõrvareid Euroopa liitu sisse ega jõua oma rahva ohvreid mahagi matta aga neile hüpatakse kõrri, kel sellist ohtu veel pole, vaatamata tänase võimukliki püüdele Eesti julgeolekut õõnestada kasvõi mutukate sissemeelitamise leppe heakskiitmisega. Matku ennem oma mõrvatud maha ja kaitsku oma rahvast tulevaste ohvrite eest.

 2. Vello 2 aastat ago
  Reply

  Iseenesest huvitav, et kõiksugu muid Euroopast pealesurutud lollusi, olgu või kurkide pikkuse osas, täidetakse meil päevapealt ja hullumeelse agarusega, kuid neis asjus, mis meie ega meie inimeste elus tegelikult midagi ei muuda või kui, siis ehk üksnes teoreetiliselt, ei panda Brüsseli ettekirjutusi isegi mitte tähele.

 3. Lea 2 aastat ago
  Reply

  Iga riik peaks ise otsustama. mis talle tähtis on. Mingit terrorismi poleks kui Brüssel aitaks korda luua riikides, kust tulevad terroristid, need on peamiselt isislased. NATO peaks terrorismi vastu võitlema ja pole vaja süüdistada nii vaeseid riike nagu meie. Meil on vaja tagada inimestele inimväärne elu. mille eelmised reformistlikud valitsused nullisid ära. See Brüsselit ei huvita, et meil on paljud inimesed lausa näljas, et meil likvideeriti arstiabi saamise võimalus kohapeal, invaliidide abirahad on imeväikesed, pensione ei tõstetud ka. Laari, Ansipi ja Rõivase valitsused on palju halba teinud ja nüüd segatakse tegijaid. See, mis tehti E.Savisaarele meenutab stalinismi kuritegusid. Brüssel ei sekkunud. Need kuriteod meie inimeste vastu on faktid ja hullem veel kui terrorism millega me pole kokku puutunud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.