Ratas: Vaba Lava Narva avamine kannab suurt tähendust kultuurile, integratsioonile ja regionaalpoliitikale

Foto: Vabalava

Vaba Lava, Narva, 1. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas osales täna Vaba Lava Narva teatrikeskuse avamisel. Oma kõnes avaldas Ratas lootust, et uus teatrikeskus muutub kiiresti kultuurisillaks, mis veel ühel olulisel moel ühendab Narva linna ülejäänud Eesti ja maailmaga.

„Tänane üritus annab selgelt tunnistust, et valitsusel on konkreetsete otsuste abil võimalik pöörata enam tähelepanu ka aastate jooksul kaugemaks jäänud piirkondade ja paikade arengule,“ ütles peaminister. „Just seetõttu oleme otsustanud ka Sisekaitseakadeemia Narva kolledži rajamise ning algatanud Ida-Virumaa programmi.“

Ratase sõnul on Vaba Laba Narva avamine väga oluline mitte ainult piirilinnale, vaid see kannab suurt tähendust terve Eesti regionaal-, integratsiooni- ja kultuuripoliitika seisukohast. „Usun kindlalt, et see aitab paljudel uutel inimestel leida tee Narva ning sellest linnast vaimustuda. See oleks Narva poolt ilus kink Eesti Vabariigile tema 100. sünnipäeva aastal,“ lausus peaminister.

Narvas külastas Ratas ka taasavatud Aleksandri kirikut. Kiriku taassünd kontserdisaalina on veel üks linnale oluline kultuuriprojekt, mis sai teoks riigi toel.

1 Kommentaar
  1. Oi 2 aastat ago
    Reply

    kui kena, et kohalikud venekeelsed hakkavad seal eesti keeles 3 vene vägilast etendama. Ja saal on kohalikku rahvast täis. Vastuseks etendab Nihhujaa99 vene keeles Kalevite kanget sõnni. Lõimumine missugune!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.