Volikogu ja motivatsioonipäev innustasid Keskerakonna kandidaate valimisteks

Laupäeval, 8. detsembril Tallinna Ülikooli ruumes läbi viidud Keskerakonna volikogu ja motivatsioonipäev andsid kandidaatidele eelolevateks Riigikogu valimisteks tublisti indu juurde. Ees ootab aktiivne valimiskampaania ning sihiks on 34 kohta parlamendis.

Volikogule poliitilise ettekande teinud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi välja, et töörahu taastanud valitsus ei või ühtegi päeva niisama tiksuda, sest pärast Reformierakonna valitsusaastaid on veel palju teha. Ratas ütles, et kahe aastaga ei ole võimalik tasa teha 17 aasta jooksul ühiskonnas kuhjunud ebavõrdsust ja ebaõiglust, kuid Keskerakonna juhitud laev liigub viimaks õigel kursil. „Keskerakonnal on väga palju märgilisi saavutusi ette näidata: lisaraha tervishoidu, kaasav majanduskasv, tugev regionaalpoliitika, tasuta maakondlik ühistransport, jätkusuutlik maaelu, kättesaadav ja kvaliteetne haridus, kindel välis- ja kaitsepoliitika,“ nimetas peaminister mõned.

Ta tõdes, et viimasel ajal soovitakse valimisdebatti viia hetkeemotsioonide ja hirmutunde peale, kuid Keskerakond ei lähe oponentide püüdlustega kaasa. „Me räägime presidendi otsevalimisest, erakorralisest pensionitõusust, peretoetuste tõstmisest ja õiglase riigi ehitamisest kõigile. Keskerakond mõistab, et meil on ainult üks Eesti,“ rõhutas ta ning lisas, et Eestimaa elanikud saavad peagi otsustada, millist riiki nad järgmised neli aastat näha soovivad. „Kas õiglast Eesti riiki, kes ei jäta kedagi maha? Või riiki, kus igaüks seisab vaid iseenda eest ning valitsus vaatab tegevusetult pealt, kuidas maapiirkonnad elanikest tühjenevad ning majanduslik ja sotsiaalne ebavõrdsus süvenevad?“ märkis Ratas.

Erakonnajuhi sõnul on oodata jõulisi ja isiklikke rünnakuid Keskerakonna ja peaministri vastu – mitmed opositsioonierakonnad on valmis peaaegu kõigeks, et võimule pääseda. „Meil tuleb selleks vaimselt valmis olla. Väljakutsetele vaatamata läheme valimisi võitma – püüdma kolmandikku ehk vähemalt 34 kohta Riigikogus,“ ütles ta erakonnakaaslastele.

Erakonna esimees lisas, et Riigikogu seekordsete valimiste põhiküsimuseks on: kes pakub rahvale kindlust ja kes külvab hirme ning lõhub ühiskonda? „Kui konkurendid hirmutavad inimesi pagulasmassidega, siis meie kordame kasvõi 100 korda päevas, et Keskerakonna juhtimisel ei ole ega tule kohustuslikke pagulaskvoote,“ rõhutas ta. „Kui konkurendid viitavad, et kütusehind on liiga kõrge, siis küsime, miks te bensiini- ja diislikütuse aktsiise korduvalt tõstsite. Ja tuletame meelde, kes tühistas Reformierakonna valitsuse poolt selleks aastaks plaanitud diislikütuse aktsiisitõusu.“ Ratas kutsus üles erakonnakaaslasi pingutama Keskerakonna seisukohtade argumenteeritud selgitamisel, seejuures arvestama inimeste soove ning arvamusi.

Hoog sisse

Volikogu istungile järgnenud motivatsioonipäeval said erakonna kandidaadid valimisteks hoo sisse, et ühtse meeskonnana läbi viia motiveeritud ja sisukas valimiskampaania. Erakonnajuht Jüri Ratas innustas kandidaate suhtlema inimestega nii innukalt, et kampaania lõpuks ei peaks kahetsema, kui mõni hääl jäi puudu, sest ei jätkunud aega või tahet valijatega rääkida.

Peasekretär Mihhail Korb tõestas ilmekalt, kuidas on võimalik saavutada kõigi aegade parim valimistulemus ning 34 kohta parlamendis. Valimisplatvormi töörühma juht Tanel Kiik varustas kaaskandidaate asjakohaste valimislubadustega, millest saab ühine valimisplatvorm 12. jaanuaril toimuval konverentsil.

Vaata ka meeleolukat fotogaleriid!

Aivar Jarne

2 kommentaari
 1. Teadlikult 3 aastat ago
  Reply

  ei puuduta ma valimisloosungeid, sest see on tavaline propa. Kuid kui mäeotsa saavad põhiseadusevastaselt “valitud” ainult 3 bandet, siis suhteliselt kasvab ka 34 kohta märgatavalt. Pole võimatu kui kohad jaotuvad 37+37+27. Jääb üle moodustada ebaseaduslik klikk 74 või 64 kohaga. Ühega saab ruttu ka põhiseadust muuta (veelgi ajuvabamaks), teisega saab jooksvaid seadusi kiiremini ja valudeta rahvale kaela määrida.
  Muidugi on võimalus, et ükski 3-st ei taha üksteisega koostööd teha, siis jääb üle võimalus, et üks valitseb ametlikult, teised 2 opos tegelikult.
  Igatahes keskbande huvides peakski olema rahva rahakotist teiste pürgijate eemalepeletamine.

 2. Kas 3 aastat ago
  Reply

  see on uus euroopalik estõuniän längvits, et motivatsioon annab innustust?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.