Võrdsed võimalused ja õiglane Eesti kõigile!

Jaanus Raidal Foto: Arvo Meeks/Scanpix

Jaanus Raidal, Keskerakonna kandidaat Põlva-, Võru- ja Valgamaal

Alljärgnevalt minu tegevused ja lubadused, kui saan valituks Riigikokku.

Võrdsed võimalused ja õiglane Eesti kõigile, et Kagu-Eestis peatuks ääremaastumine ning riiklikud olulised investeeringud ja teenused oleks kõigile kättesaadavad.

Väljaränne Valga-, Võru- ja Põlvamaalt peab peatuma ning tuleks teha olulised tootmisettevõtted, kes kindlustaks normaalset tööd ja palka.

Noortele ja peredele soodustused nii lasteaedades kui ka koolides.

Põllumeestele võrdsed  toetusraamid vastavuses Euroopa keskmisega.

Siiani on riik diskrimineerinud Kagu-Eestit – 50% riigiteedest on kruusateed ja kevadeti paljud teed ligipääsmatud. Ka kagueestlane tahab 365 päeva aastas pääseda koju ja avalike teenusteni mööda heakorrastatud teid, samuti on ettevõtte visiitkaardiks ligipääsuteed. Valitsusel muuta Kagu-Eesti teed prioriteediks ning viia need Valga-, Võru- ja Põlvamaal mustkatte alla.

Soovin, et Kagu-Eestit koheldaks võrdselt ja erakorralist raha (3 miljonit eurot) suunataks Kagu-Eestisse infrastruktuuri ja sotsiaal-majanduslikele projektidele.

Riiklike toetusmeetmetega tuleb peatada töövõimelise elanikkonna lahkumine maapiirkondadest suurlinnadesse!

Kui soovime, et Kagu-Eesti ei tühjeneks jätkuvalt, siis on vaja käivitada erakorralised toetused ning soodustused kortermajade hoovide ja parklate korrastamiseks, et oleks loodud inimväärsed elamistingimused. Jätkuvalt toetada hajaasustusprogramme, kus riik, omavalitsus ja taotlusesaaja panustavad võrdselt vee, kanalisatsiooni ja energia taristutesse.

Maapoode suletakse jätkuvalt. Et pidurdada piirikaubandust Lätti, siis kohe pärast Riigikogu valimisi tuleks uuel valitsusel alandada kütuseaktsiisi ja alkoholiaktsiisi.

Jätkuva tarbimismaksuga ja tööjõumaksude suurendamisega pole Eesti majandus jätkusuutlik, ning majandus jõuab kollapsisse.

Eesti on maavaradelt jõukas. Valitsusel tuleb alustada uuringuid, et välja selgitada väärindatud maavarade väärtus, nende töötlemisel tagada keskkonnaohutus põhjavetele ning Eesti potentsiaalsed võimalused turundamisel Euroopas ja maailmas.

4 kommentaari
 1. Jälle 2 aastat ago
  Reply

  Jaanus luulutamas! Milleks sellised loosungid, kui pole mingit tegevuskava, tähtaegu, vastutajaid ja vastutusmääri?
  Mida me teeme selliste põhulõugade umbluuga?

 2. Kunagi 2 aastat ago
  Reply

  sihtis Kadriorus presidendisohvat, nüüd on taandunud tavaliseks jalamatiks.

 3. lp. Jaanus 2 aastat ago
  Reply

  Keskerakondliku valitsuse prioriteet on venelased, nende hea-ja rahulolu. Neile ei lähe karvavõrdki korda ei Kagu-ega Lõuna Eesti. Eelisarengus on Tallinn ja Ida-Eesti. Pakasuhhaks pressiti peale “tasuta” transport”, mis sest, et paljud maateed on põhjatud porimülkad. Hääli saadi ju juurde, sest leidub inimesi, kes tasuta pudrukausi eest on valmis omased ära andma. Ja ikka see vana jutt-peaks, teeks, oleks, suurendada, parendada, likvideerida, manipuleerida–ütleks lõpuks. Hea oleks kui ütleksite, kuidas, mille abil, toel te elustate maa, millesse on kõik valitsused täieliku ükskõiksusega suhtunud. Ega “tasuta transport” lahenda mitte üht probleemi, mis maal on. Milline investor asutab ettevõtte piirkonda, kus teed suvel tolmavad, sügisel- kevadel muutuvad porimülkaks ja talvel mattuvad hangedesse. Samas jagatakse häbenemata “katuserahasid”—mida see näitab, näitabki valukohtadele aastaid sülitamist.

 4. pot.-ne valija 2 aastat ago
  Reply

  Riigi investeeringud: Selge ja konkreetne JA RailBalticu Tartu trassile, kategooriline ei RB Pärnu trassile.
  Et inimesed ei lahkuks Valga-Võru- Põlvamaalt. Lubad teha kõik endast oleneva , et Tartumaale ehitataks TSELLOLOOSITEHAS.
  See noorte perede soodus lasteaed kustuta ära- lihtsalt pole loogiline, vata mõni parem sõnastus või veel parem parem lubadus, mis nagu a´la`EKRE omad
  Otepää ümbruse ja Tartu poolt teed koik mustkatte all-pole paha. Piisab Vip-dele kull. Luba parem iga vähegi suurema külakese ümber kergliiklusteed-garandeeerin, saad rohkem kui paar tuhat (2000)häält
  Valimistel tulem silmas pidada valijate IQ, nii, et see tselluloositehas ja Railbaltik oli rohkem nagu naljaviluks öeldud, kui neile lisada veel Presidendi otsevalimised, valimisseaduse muutmine- netivalimise tühistamine, astmeline tulumaks, Tallina Pank,Tõeline riigireform- Pealinn, Max 20 valda+Setu Kuningriik saab päris pika ROOSA UNENÄO.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.