Keskerakonnaga taasliitub partei endine esimees Andra Veidemann

ANDRA VEIDEMANN Keskerakonna esimehena 1995. aastal Foto: Peeter Langovits/Scanpix

Endine minister, riigikogu liige, etnograaf ja saatejuht Andra Veidemann astub Keskerakonda ning kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Mustamäel ja Nõmmel. Veidemann on varasemalt olnud ka Eesti Keskerakonna esimees.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et Andra Veidemann on inimene, kes on alati otsinud poliitikas ja mujalgi ühisosa ning toonud erinevaid osapooli kokku. „Ühiskondlikku leppe sihtasutuse juhatajana seisis ta aktiivselt muu hulgas teaduse rahastamise eest. Andra Veidemann koondas erinevaid organisatsioone ja inimesi, et tõsta aktiivsust poliitilistes protsessides kaasalöömisel ning ühiskondlike debattide taset. Viimase aja sündmused on näidanud, et rahulik ja konstruktiivne dialoog on väga vajalikud ning peame ühiselt üksteise kuulamisel veelgi pingutama. Andra panus selleks on kahtlemata väga teretulnud,“ rõhutas Ratas.

Andra Veidemann leidis, et erakonna esimehe Jüri Ratase töö on selgelt näidanud, et ta liitub muutunud erakonnaga. „Keskerakond on muutunud selliseks erakonnaks, kuhu tahan jälle kuuluda ja kuhu mind on tagasi kutsutud,“ sõnas endine poliitik. Veidemann, kes on olnud ka aastatel 1995-1996 Keskerakonna esimees, sõnas, et Jüri Ratas ja tema meeskond on suutnud seda, mida mõne kuu jooksul ei õnnestunud temal erakonnas korda saata. „Mul on hea meel olla selle tugeva meeskonna liige ning panustada Keskerakonna valimistulemusse,“ kinnitas ta.

Ta möönis, et ei kuulu rubriiki uued tulijad, vaid on pigem inimene, kes mäletab iseseisvuse taastamise aja ning poliitika algusaastate head, halba ja ka tehtud vigu ning soovib kogutud teadmisi Eesti heaks praegu ning tulevikus kasutada. „Minu jaoks on kindlasti oluline teema haridus, mille eest olen pikalt seisnud. Mul on hea meel, et oleme täna jõudnud erakondadeülese kokkuleppeni, et teaduse rahastamist tuleb tõsta. Samuti leian, et tänapäeva maailmas on erakordselt tähtis kaasamine, ühise leidmine ja hoidmine. Annan endast parima, et liiguksime suunal, mis meid neile eesmärkidele lähemale viiks,“ rõhutas ta.

5 kommentaari
 1. See 2 aastat ago
  Reply

  ju sama punane Andra, kes hüpanud rehvide juurde, siis Edgari tanu alla, edasi susinud arenguparteis, rahvaliidus ja lõpuks tuult nuusutanud pedede kambas. Väga tore kaaslane, kellega LUURELE minna, RINDEST rääkimata!
  Ei tea, mida talle lubati või mida lubas Andra tuttavatele seltsimeestele ja seltsinaistele. Kuna ka ta vennakse on üdini punane ja eestlusevaenulik, siis pole midagi imestada, et lõpu eel leitakse laev, millega koos põhja minna. Palju huvitavam on aga see, kellega leivad ühte kappi pannakse siis, kui valimine läbi ja sooja kohta ei tule?

 2. n.79 2 aastat ago
  Reply

  Mõni “punane”on rohkem Eestlane,kui värvitu sinine?Minu onu oli metsavendadega suur sõber(kommu-varumisvolinik),kui keegi teaks mis amet see oli,see “sõprus”päästi Ta-elu.

  • Põhimõtteid 2 aastat ago

   ei reedeta ega müüda.

 3. Aivar 2 aastat ago
  Reply

  Raha sai otsa ja kõige kindlam viis oma elujärge parandada on muidugi erakonda astuda ja kandideerida. Kui õnnestub sisse saada, on haljava raha kohe olemas. Mulle muidugi oli pommuudis hoopis see, et Jaako Väli Riigikokku kandideerib! Ju siis tööandjad hoolikad olid ja talverehvid ja asutuste seifid kindlalt lukus hoidsid. vaene vennike peab nüüd tasuvama koha leidma!

 4. Vello 2 aastat ago
  Reply

  Kui Andra oleks teatanud tänaseks juba välja teenitud vanaduspensionile jäämisest ja pühendumisest edaspidi jõudumööda lisaks elu isiklikumale poolele erakondadevälisele ühiskonnakasulikule tegevusele seal kus tema abi ja nõu parasjagu tarvis, oleks ta üksnes võitnud nii inimese kui avaliku elu tegelasena, nüüd aga on ta lihtsalt üks naljanumber teiste omasuguste pikas reas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.