Karilaid: EKREst on saanud ultraliberaalne 90ndate Reformierakond

Jaanus Karilaid

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leidis EKRE täna avaldatud programmi kommenteerides, et erakond soovib jätta enam raha kätte jõukamatele ning lõhkuda tänane solidaarne sotsiaalsüsteem.

Karilaid sõnas, et EKRE planeeritavad maksulangetused jätaksid enam raha kätte just jõukamale kihile ühiskonnast ega pruugi tarbijani jõudagi „Käibemaksu alandamine annab suurima kokkuhoiu sellele, kes jõuab osta rohkem ja paremaid asju ehk kelle toidukorv on kallim. Teisalt ei pruugi käibemaksu alandamine poehinnale mõju avaldada – ettevõtja riisub koore, kuid riigieelarve väheneb märgatavalt,“ tõi Karilaid välja, lisades, et 2019. aastal moodustab enam kui 11-miljardilisest eelarvest prognoositavalt 2,5 miljardit just käibemaks.

Ta sõnas, et maksulangetuste näol on EKRE näitamas oma ultraliberaalset nägu, mis meenutab 90ndate Reformierakonda. „Maksulangetused peavad olema eesmärgipärased, elavdama majandust ja aitama abivajajaid. On selge, et maksude lauslangetamise korral pole võimalik tõsta pensione, vähendada ravijärjekordi või maksta päästjatele-politseinikele väärilist palka,“ rõhutas Karilaid, et sisuliselt tuleb EKRE nägemuses igaühel ise hakkama saada ning riigipoolsed toetused vähenevad või kaovad täiesti.

Ta lisas, et EKRE ja Reformierakond võitlevad paljuski samade valijate eest ning samade tehnikatega. „Mõlemal on minevikuihalus – üks pakub minevikulahendusi ja teine igatseb taga minevikku, kus rohi oli rohelisem ja taevas sinisem, sest oldi veel võimul,“ leidis Karilaid.

Riigikogulane toonitas, et Keskerakond peatas Taavi Rõivase valitsuse poolt planeeritud diiselkütuse aktsiisi ja soovib samuti kütuseaktsiisi veelgi langetada, alkoholiaktsiisi osas kehtiks maksurahu. „Keskerakonna valimisplatvormi esitletakse 12. jaanuaril ning võib kindel olla, et räägime sellest, mida saab ka päriselt ellu viia ning rõhume sidusamale ja tugevamale ühiskonnale, kus sissetulekute käärid väheneksid, mitte ei suurene,“ sõnas Karilaid.

Keskerakonna aseesimees rõhutas ka, et EKRE ja Reformierakond eksitavad valijaid lubades sadade miljonite eurode tagasitoomist Lätist, sest sellised summad ei ole naaberriiki läinud. „Alates 2013. aastast on alkoholiaktsiisi laekunud igal aastal üle 200 miljoni euro riigieelarvesse. Jutt, et sajad miljonit on viidud Lätti, on EKRE ja Reformierakonna koostöös sündinud poliitretoorika, mille valed saab igaüks üle kontrollida,“ ütles Karilaid.

5 kommentaari
 1. Lugesin 3 aastat ago
  Reply

  pealiskaudselt samuti seda konservantide kava ja olen nõus, et üks poliitiline altkäemaks teise otsa, ei mingit kindlat ja selget süsteemi ega süsteemset majanduskorraldust. Justnagu teine keskbande. Pole siis ime, et neid kaht peetakse järgmisteks liitlasteks rahapetmisel. Kuigi segab koostööleping Puutini okupantidega, on võimuahnus tähtsam. Pole ju kuulda olnud, et konservandid seaks selle lepingu tühistamise ainunõudeks.

 2. inimene 3 aastat ago
  Reply

  Karilaidile. Kas te olete ise paremad kui reformikad olid. Suure suuga@mai lubadused ei ole siiani midagi toonud. Rahval läheb järjest halvemini. Hinnad tõusnud ja tõusevad veelgi. Majanduse kasvu tegelikult ei ole. Kasvuks ei saa nimetada ja hindade tõusust, maksude tõstmisest jne laekunud raha. Lõpetage lollitamine ja valetamine. See, et kahekümnendal aastal lubate pensionile lisaks keskmiselt 100 euri, ei ole heategu. Kui seda raha ei tule, ei suuda inimesed maksta üüri ja teisteks maksudeks. Savisaar tõstis ju pensionit 40 %. Sai ja võimalik. Vaatamata, et karjuti vastu. Mis teil selle vastu panna on?
  Lubadused ei ole teid viinud kuhugile. Altkäe ju maksate. Sajad kringlid oma toetajatele. Kuidas seda nimetada?
  Teie tehtud eelarve ei teeni rahvast. Miks ei võinud tõsta sots. kulutustele raha? Teistes riikides on see % poole suurem. Miks planeerite ja tahate kohe ja suurelt silma paista? Tohutud kulutused gigant ehitustele. Sama ju raudteega.
  Eelarve peab ju eelkõige tagama inimeste heaolu. Mis sellest üle jääb, võimalik planeerida edasi. Eelkõige inimestele kõht täis. Te ju koostasite eelarve prassimisele.
  jätkub

 3. Ott 3 aastat ago
  Reply

  Kõik on õige, mida kirjutab Karilaid. Erakordselt tubli ja hooliv mees. EKRE on muutunud hoolimatuks vaeste inimeste suhtes, keda meil on palju kuna eelmiste valitsuste ajal vaesus aina kasvas. Ekrelased loodavad saada sedasi hääli rikkuritelt, kes kardavad, et järsku nad saavad mõne euro vähem kui vaestele juurde antakse. Ka venelaste-vastane tegevus on vaid selleks, et inimeste meeli mürgitada kellelt saab ka hääli. Need inimesed võivad ise olla alaväärtuslikud ja neid ei huvita töötulemused. Aga see tegevus on eelmiste valitsuste ajal mõjunud ja Reformi tagatoa tegelased on ka nii hääli saanud laimates, vihavaenu õhutades, vassides. Ainus erakond, kes saab hääli töötulemuste eest on Keskerakond. Sotsid käituvad viisakalt ilma laimuta. Aga kisades saab rohkem hääli ja ekrelased on selle endale selgeks teinud. Kahju.

 4. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Keegi Aas poeb venelastele, keegi Karilaid ajab muidumöla. Nii see Ühtse Venemaa Eesti Filiaal elab.Huvitav oleks , millal rahvas saab lahti neist ratassimsonaaskarilaidudest ja muust pasast?Tarakanidest olevat raske lahti saada, aga neist tiblatarakanidest vist veel raskem!

 5. Siin üks kommaja väidab, et 3 aastat ago
  Reply

  keskerakond hoolib inimestest. Vale. Kui hooliks praegune valitsus inimestest, siis ei oleks avariisi ja surmajuhtumeid pea igal päeval. Jälle tänase suure õnnetuse puhul väidetakse, et juht ei valinud õiget kiirust. Majandusminister tuleb ametist vabastada nagu kõik teised saamatud juhid. Kui kaua võib inimestele sülitada ja süüdistada neid ülekohtuselt. Süüdi on ju valitsus kes ei suuda tööle rakendada omi alluvaid ja tööde teostajaid. Siin on nähe korruptsioon lepingute sõlmimistel. Raha – ja omad joped.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.