Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleriks saab Mart Laidmets

Mart Laidmets. Foto: Haridus- ja Teadusministeerium

Vabariigi Valitsus kinnitas haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepanekul Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleriks ministeeriumi endise asekantsleri ja praeguse SA Innove juhatuse liikme Mart Laidmetsa.

Minister Mailis Reps ütles, et Mart Laidmets tunneb suurepäraselt Haridus- ja Teadusministeeriumi vastutusvaldkondi ja ministeeriumi tippjuhtkonna endise liikmena ka organisatsiooni ennast. „Mart Laidmets on olnud ministeeriumis nii kõrghariduse osakonna juhataja kui ka asekantsler, kes on kureerinud üldharidust, kutseharidust, täiskasvanuharidust, noortepoliitikat ja koolivõrgu ning õpetajatega seonduvaid küsimusi. Ministeeriumi hallatava sihtasutuse juhatuse liikmena oli tema ohjata muuhulgas ka õppekava ja haridusuuenduste temaatika. Seega on tal otsene töökogemus kõikide haridustasemete juhtimisel. Mardi isikuomadused lubavad tal olla suurepärane tippjuht ja inimlik eestvedaja,“ sõnas minister Mailis Reps.

Mart Laidmetsa sõnul on Haridus- ja Teadusministeeriumil väga suur vastutus, et kogu ühiskond oleks valmis pidevalt õppima ja omandama uusi oskusi. „Koos partneritega nii haridussektorist kui ka väljapool seda on seatud ja seadmisel ambitsioonikad eesmärgid, mille saavutamiseks tuleb panustada ühtse meeskonnana,“ lisas Laidmets.

Lisaks tööle Haridus- ja Teadusministeeriumis ning sihtasutuses Innove on Mart Laidmets olnud tegev ka Rektorite Nõukogus ja Tartu Ülikooli rektoraadis. Samuti on olnud ta Uppsala Ülikooli teadur, Riigikogu Kantselei nõunik ja peaministri abi. Mart Laidmets on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal.

Kantsleri ametiaeg kestab viis aastat.

1 Kommentaar
  1. Kui 2 aastat ago
    Reply

    Mart jätkab Mailise üha enam juurutatavat harimatustamiskava, siis on ta mees oma õigel kohal. Sest Mailis vajab kuulekat ja lolli, et tema alluv ei hakkaks vastu ega oma joru ajama. Marti see küll ei kaunista, kuid laseb tal kenasti ja rahulikult oma 5 aastat rahva kulul ära tiksuda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.