Korb: ERJK on otsuse teinud Paavo Pettai valeväidetele tuginedes

Mihhail Korb

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et ERJK tänane otsus, mille kohaselt peab erakond tasuma Paavo Pettai ettevõttele Midfield OÜ väidetavate aastatetaguste teenuste eest üle 1,2 miljoni euro, pole tõsiseltvõetav ning erakond pöördub otsuse osas kohtusse.

Korb rõhutas, et pole ühtegi lepingut, arvet või muud tõestust, et aastatel 2009-2015 on Midfield OÜ jätnud esitamata enam kui 1,27 miljoni euro eest arveid ning seda on korduvalt tõendatud ka Erakondade Järelevalve Komisjonile. „Vastupidi, oleme aastatel 2009-2016 tasunud Midfieldile 2 253 424,98 eurot. Sellele summale lisandus arbitraažikohtu otsus, mille järgi maksti Pettaile 533 000 eurot. Oleme kõikide teenuste eest tasunud ja enamgi veel,“ kinnitas Korb.

Keskerakonna peasekretär lisas, et Keskerakond on tasunud OÜ-le Midfield arveid suuremas ulatuses, kui OÜ Midfield omakorda tarnijatele. „Samuti on komisjoni poolt jäänud kontrollimata viimati aastal 2014 majandusaasta aruande esitanud Pettai ettevõtte tegelik majanduslik seis ja raamatupidamine,“ tõi Korb välja.

Ta sõnas, et erakond on põhjalikult vastanud Erakondade Järelevalve Komisjonile ning toonud seejuures välja mitmed valeväiteid ja vastuolud, mida komisjon pole arvesse võtnud. „On tõendamata, et Pettai esitatud arved seonduvad Eesti Keskerakonnaga ning seda on tunnistanud ka komisjon ise, keda see teadmine otsuse tegemisel kummalisel kombel siiski ei seganud,“ tõdes Korb. Nii näiteks on Pettai muu hulgas esitanud tasumata arvete hulka ka raamatu „Tõde Eestist“ ja selle väljaandmise, mis ei ole kuidagi seotud MTÜ-ga Eesti Keskerakond. Antud raamatu kirjastajaks on märgitud OÜ Midfield

Lisaks pole ekspert, kellele komisjon otsust tehes tugines, suutnud tõendada oma järelduste paikapidavust ega kaasanud erakonda ekspertiisi tegemisse, mistõttu on ta erakonna juristide hinnangul ise rikkunud seadust.

Korb sõnas, et arvestades rohkeid vastuolusid, aga ka seda, et Pettai pole pöördunud kohtusse ning võimalikud nõuded oleksid seaduse järgi aegunud, on ERJK otsus arusaamatu. „Ei ole usutav, et kui Pettaile oldaks niivõrd suures ulatuses võlgu, jätaks Midfield võlgnevuse väljanõudmiseks kohtusse hagi esitamata. Ärimees pöördus hoopis ERJK poole, kus poliitikud tegid vaatamata ilmsetele vastuoludele valimiste eel kahetsusväärse otsuse. Olen täiesti veendunud, et kohus lükkab ERJK ja Pettai argumendid ümber,“ rõhutas Korb.

4 kommentaari
 1. Kui 3 aastat ago
  Reply

  kõik nii aus oli, siis miks maksti mingi armetu kohtu otsusel hagejale veel üle poole miljoni? Oleks ju võinud selle Moskvas vaidlustada.

 2. Jah 3 aastat ago
  Reply

  Oleks õiglane küll kui need argumendid ümber lükataks, kuid teine küsimus on kas seda tehakse. Meie õigusmõistjad pole alati õigeid otsuseid teinud ning reformierakonna tagatoa tegelaste üle kohut ei mõisteta millegi pärast. Reformierakondlased on võtnud ka peavoolumeedia oma võimu alla ja seal ka vassitakse ja laimatakse tublisid inimesi. Kõiktehakse karistamatult selleks et võimu saada ilma töötulemusteta ja täita oma rahakotti.

  • Keskbande 3 aastat ago

   tunnistab oma süüd nagu Mart Ummelaski. Ainult Mart pääses tervisele kasuliku ja silmaringi avardanud ühiskondlikult kasuliku tööga, keskbande peab võimaluse eest rahvast edaspidigi sotsialismiga ähvardada ja lollitada maksma trahvi üle 1,2 miljoni.

 3. Mõtleja 3 aastat ago
  Reply

  Keegi võiks hakata uurima ERJK kallutatust jA ERAPOOLIKUST. VÕTAKS VIIMASED 10 AASTAT . Silma järgi ca 90 % uurimisest puudutab KE-d. Teised erakonnad võivad oma rahapesu kilekotte vedada niipalju kui kulub , seda see kamp ei näe ega kuule. . Selle eelmine juht ei tundnud iseendagi korruptsiooni ära. Aga tegutseb seal edas. See ERJK koosseis tuleb häbiga laiali saata , see on poliitilise korruptsiooni kõige ehedam näide.See ERJK on ebausaldusväärne. Ja komplekteerida uus erapooletu komisjon.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.