Aegumise tõttu Seederi rahaeraldisi ei uurita

Pildil Helir-Valdor Seeder. ELMO RIIG/SCANPIX

Riigiprokuratuur ei alustanud Vabaerakonna kuriteoteate alusel erakonna Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi osas kriminaalmenetlust aegumistähtaja möödumise tõttu, kirjutab Postimees.

Vabaerakonna tegevjuht Vahur Kollom tegi eelmisel nädalal riigiprokuratuurile kuriteoteate, milles palus kontrollida, kas Seeder on endise põllumajandusministrina käitunud õiguspäraselt, olles MTÜ Eestimaa Spordiliidu “Jõud” juhatuse liige samal ajal, kui ministeerium MTÜ-le raha eraldas.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik ütles Postimehele, et riigiprokuratuur tegi edastatud kuriteokaebuse osas mittealustamise määruse.

“Kuriteokaebuses esitatud kahtlus võimalike kuritegude osas ei ole võimalik menetlust alustada, kuna nende toimepanemisest on möödas enam kui viis aastat, ehk siis aegumistähtaeg on möödunud,” märkis ta.

Kivistiku sõnul on aegumine menetlust välistav asjaolu, mis tähendab seda, et puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks ja võimalike õigustavate või süüstavate tõendite kogumiseks.

Kollom viitas avalduses MTÜ Eestimaa Spordiliit “Jõud” pikaajalisele rahastamisele, paludes riigiprokuratuuril kontrollida võimalikku mõjuvõimuga kauplemist või toimingupiirangu rikkumist.

“Minu hinnangul pani Helir-Valdor Seeder konkreetselt 2012. aasta käskkirja allkirjastades põllumajandusministrina tegutsedes toime karistusseadustiku §-s 300¹ käsitletud ametialase süüteo, milleks on toimingupiirangu rikkumine. Küsitavad on tegelikult ka 2013. ja 2014. aasta käskkirjad, kus on ilmselge, et Seeder korraldas iseendaga seotud spordiliidu rahastamist, kuid lasi need allkirjastada teda lühikeste välisvisiitide ajal asendanud ministril, kes ministeeriumi juhtimist tegelikult ei korraldanud,” seisab Kollomi riigiprokuratuurile esitatud kuriteoavalduses.

Seeder oli põllumajandusministri ametis aastatel 2007–2014 ning ühtlasi MTÜ Eestimaa Spordiliidu “Jõud” juhatusse kuulnud alates 2011. aastast. Selle aja jooksul on ministeeriumi kulurealt eraldatud MTÜ-le järgmised summad: 31. jaanuari 2011.a käskkirjaga nr 27 – 67 108 eurot; 9. veebruari 2012.a käskkirjaga nr 28 – 65 231 eurot; 17. jaanuari 2013.a käskkirjaga nr 20 – 65 000 eurot; 17. jaanuari 2014.a käskkirjaga nr 12 – 65 000 eurot.

4 kommentaari
 1. Eks 2 aastat ago
  Reply

  keskbande ja rehvibande ole isamaareeturitele olnud kenaks eeskujuks. On ju nende põhimõ’te liigagi selge: varasta, venita ja sa oled puhas poiss.

 2. Kui 2 aastat ago
  Reply

  piider käändub piider:piidri, miks siis Seeder on Seederi ja mitte Seedri? Kas metsas kasvavad samuti seederid?

 3. Ele 2 aastat ago
  Reply

  Kas pole mitte meie õigusmõistmine valedes kätes.

 4. pole ju kedagi kes uuriks 2 aastat ago
  Reply

  need kõik alluvad justiitsministeeriumile ja see ju Isamaa käes. Kui oleks mõni keskerakondlasest minister midagi seesugust teinud, poleks probleemi, ikka võetakse arutusele ja aegumatu on see kindlasti ka. Keskerakond tegi suure vea et selle ministeeriumi jättis Isamaa kätte, sealt kaudu käib ikka totaalne santazeerimine.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.