Rainer Vakra probleemipuntrad

Pole veel ununenud kahtlustused Nõmme ühe koolimaja radiaatorite „kadumisest”, kui Vakra oli sealne linnaosavanem. Nüüd siis uudis Eesti suhtes rikkumismenetlusega  elektri- ja elektroonikaseadmetest tekkinud jäätmete ehk elektroonikaromude direktiivi puuduliku ülevõtmisega. Protsessi tulemuseks võib kujuneda 359 000-eurone trahv.

Mis on sellel ühist Rainer Vakraga? Aga selles, et Riigikogu keskkonnakomisjon eesotsas esimees Rainer Vakraga  pole suutnud siiani panna keskkonnakomisjonis hääletusele ühtki muudatusettepanekut. Milles asi? Kas tõesti isiklik valimispropaganda võttis ära kogu riigikogulase põhitööks ette nähtud aja? Või on see oskamatus?

Viimase poole kipub asi vägisi kalduma. Eelmisel kolmapäeval sai avalikuks asjaolu, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ühe juhtivpoliitiku Rainer Vakra bakalaureusetöö kannab endas ilmselgeid osutusi plagiaadile. Oma lõputöös oli ta kasutanud mitmekümnete lehekülgede kaupa üks-ühele teiste inimeste loomingut, kirjaveadki olid maha kopeeritud.

Samas  kasutas Rainer Vakra Türi Kolledži õppuri  Keiu Ruus-Lepa loodud metoodikat, tema poolt läbi viidud küsitlust ja analüüsi. Ruus-Lepp ütles, et tema Vakrat  ei tunne.

Rainer Vakra bakaleureusetöö suures osas kattub Säästva Eesti Instituudi raportitega.  Nende raportite kokkukirjutaja ja projektijuht Harri Moora, kes on rahvusvaheliselt üks tunnustatumaid Eesti keskkonnaeksperte, ütles, et Vakra ei osalenud pakendikogumise pilootprojektis. „Tol ajal polnud mul mingit kokkupuudet Rainer Vakraga. Temaga kohtusin ma alles aastaid hiljem,” ütles Moora.

Kuigi Riigikogu koridorides on Rainer Vakra võimalikust plagiaadist sosistatud juba aastaid, tuli parteijuht Jevgeni Ossinovski sõnul talle eelmisel nädalal ilmunud uudis kui välk selgest taevast.

Seoses Rainer Vakrale  esitatud plagiaadiväitega kutsub Tallinna Ülikool kokku akadeemilise komisjoni, et anda hinnang plagiaadi olemasolule ning soovitada õiglasi lahendeid edaspidiste otsuste tegemisel. Esialgne reaktsioon:
„Tema keskkonnaeksperdi kuvandi alus on aga loomevargus, kopeerimine ja teiste töö enda nime all esitamine.  Samas pole Vakra minu hinnangul kunagi keskkonnateemadel veenvalt esineda suutnud ja on jätnud pealiskaudse ning isegi ignorantse mulje,” ütles Roheliste juht Izmailova.

Lisaks Vakrale kahtlustatakse ka teist sotsi, Riigikogusse kandideerivat Anastassia Kovalenkot oma magistritöö kopeerimises.

30 kommentaari
 1. Imekooli diplom 4 aastat ago
  Reply

  See Peda on üks nurisünnitus algusest peale. Lisaks algklasside õpside tootmisele hakati tegema rahvatantsu kargajaid. Sellest jäi väheks ja siis tulid juurde spordiõpetajad ja kinomehaanikud.
  Eesti kino on nende soperdisi täis. Telku krutib samuti surematuid teoseid aastaringi.
  Vakra mahakirjutamine on loomulik asi sellises algkoolis. Pole isegi omakooli juhendajaid!
  Mida siis veel tahta? Keegi ei kontrolli ja pätt vakra tegi musta mahatõmbe.

  • Saamatuse tipp 4 aastat ago

   Kui isegi mahakirjutada ei oska on ikka kurb küll.
   Kirjavigad sees!
   Kas neid graafikuid ei oleks saanud vaid kilikiga pisut muuta?
   Oleks läbi läinud see pettus.

 2. uskmatu toomas 4 aastat ago
  Reply

  Kas on plagiaat või mitte aga need härrad – daamid kes vahetavad erakondi,vahetavad seega ka tõekspidamisi ei ole usaldusväärsed ! Vahet pole oled sa sots.ekrelane või ref sest jooksik oled igal juhul !

 3. maamees 4 aastat ago
  Reply

  Jahumine käib Rainer Vakra tegevuse üle. See on tühine , kuid nii käib ka õigussüsteemis.
  Anto Rakas pööras hulk aastaid tagasi tähelepanu EV kohtusüsteemis toimuva ringkaitse skeemi kohta.
  Just nii EV kohtud teevad kuritegelikke vigu ja kõrgemal asuvad kohtud ( Parasiteerijad kodanike arvel) sisuliselt kirjutavad vigaseid , kohtu otsuseid maha ja või hakkavad vassima alama astme kohtude vigade parandamise asemel.
  KA MINUL ON KONKREETSEID TÕENDEID.
  KAHJUKS -ÕNNEKS POLE ev- ÜHTEGI POLIITILIST PARTEID – kes võtaks selle ussipesa käsile ja nn. kommijad võivad ruiata nii palju kui tahavad ,aga keegi neist välja ei tee . sest leheneegrid ei ole sõltumatud.
  JA MIDA ON SEE RAHVAS VÄÄRT- topiti neid looma vagunitesse või ahju, aga õppust pole nad võtnud.
  TÄNA ON SILMAKIRJA TEENRID PÜHAS KOJAS – JA TUNNIKESE PÄRAST silmakirja teenrid paraadil……………………………………………..nautimas.

  • ää muredse! 4 aastat ago

   EKRE PANEB rautee Pärnu linja pääle ja teeb ka kohut korda.
   Sodsialistiline võistlemine on vaja ja vsjo!

 4. peab riigipastor püha kõnet 4 aastat ago
  Reply

  JA PRESIDENT NAERAB LAUSA NAKATAVALT RÜTELI JA PÄÄMINISTERI POOLE!
  kOMÖÖDIA!

 5. Oi 4 aastat ago
  Reply

  kui tore lugu seltsimees Kn-ilt! Ja oi kui paha seltsimees on Vakra. Peksame Vakrat! See on keskbande nn puhaste kätega poliitika lahutamatu osa!

 6. sõda alles algab 4 aastat ago
  Reply

  Tartu ülekool ei tunne plagiaati. Venkust plika mõistetakse õigeks, sest ta astus juutide laevavabriku vastu. Tema perele dividende ei antud.
  Bärgmann panes kõik tasku sisse.

  • Oh kui paha 4 aastat ago

   Ei vakrat tohi peksta. Ta on sotside esipätt!
   Hoidku jumal meist eemale.
   KN võiks hoopis loodust kiita,et selline suli paljastati!

  • mõtle mees 4 aastat ago

   Ei vali mitte seda plagiaatorit!

 7. riiklik plagiaat 4 aastat ago
  Reply

  Kogu sotside süsteem on mahakirjutamine kunagisest ajaloost.
  Nüüd püüavad venkusid kampa saada.
  Ainult loll valib pettureid.
  Mina mitte!

 8. uus riigi juhtsüsteem 4 aastat ago
  Reply

  “Nublu saab siit ühe sobiva edetabelite tippu tõusva sosinaräpi loo,” sõnas Viilma Kerikus kanselist.
  President Kesti Kaljulaid kuulas luuletuse ette kandmist aga silmnähtavalt lõbustatult.
  Kaja Kallas ütles juba varem, et on Nublust vaimus ja nii ka riiki samas vaimus juhtima hakkab!

 9. On püha
  On riigipüha
  On nublu püha kersti ja kaja üle.
  On püha üle Viilmaa.
  On ristirahva püha,
  On minu-Nublu riigipüha.
  Aamen

 10. probleem enne valimisi 4 aastat ago
  Reply

  Sotsiaaldemokraadid, teil on probleem. Tema nimi on Rainer Vakra. Poliitik, kelle sõbralik naeratus varjas sünget minevikusaladust – ta oli oma ülikooli lõputöö suures osas maha kopeerinud.

  • kavalusega 4 aastat ago

   Raik ja Saar kes Mary Jordani vales kaasamängisid…nende karjääri päästetakse…ja nendest hoitakse meedia tähelepanu eemal… Kui pole tähelepannud siis mitte keegi neist pole midagi öelnud…. vaikivad…samalajal meedia suurtüki vägi paneb turmtuld teisele… kavalad…aga läbinähtavad…

  • pidurid peale 4 aastat ago

   Sotsidel oli ju “nimedega” pikalt vesi ahjus, pudeneti minema või mark oli täis tehtud. Oss hingas kergemalt, kui õnnestus Kaljurand ja Särgava enda leeri tõmmata. Ka I. Tarand oli enne mikrilugu kindlalt kopsaka häältesaagi tooja Pärnus, õigemini oli ta mõeldud vanemat Helmet pidurdama.

  • kõik tõrviku alla 4 aastat ago

   Aga milleks neile näiteks Tarand või Talve? Samamoodi kahtlased tegelased ju. Või VE-st üle jooksnud Haukanõmm, multi-kulti feminismi propareerivad Mikko ja Pilvre, rändepaktiga hämanud Mikser, jama pensionisüsteemi loonud Nestor jpt.
   Terve see pande on kahtlane, pealt ossi enda, kes on avalikult rahvusriikide hävitaja. Teen ettepaneku neile erihääletus korraldada – mitu aastat töö- ja puhkelaagrit anda. Tehku seal siis oma kommuun või mistand oligi… düstoopia.
   SDE on täielikult uppumas, eesotsas oma ankru ossinovskiga. Veel viletsam valik on ainult eesti200

 11. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Ja mida te siis ootasite? Vakra ju eesti suurima kanala- Edgar savisaare broilerikasvanduse- produkt. Nagu rattad-simsonid toobalid-kotkad ja muud imelikud. selles kasvanduses oli ju peamisteks õppeaineteks valetamine, varastamine ja loll olemine!

 12. täisplagiaat 4 aastat ago
  Reply

  Riigikontsert oli maha kirjutatud Vene telesaatest aastavahetusel.
  Laps viiuliga, õpetaja lapsega, kirjanik lapsega balletiõpetus…jne
  Kõik see oli aastavahetuse Venemaa teles!
  Meil jäi puudu vaid kilisev-kolisev sõjaveteran uimerdamas!

  • Kuidagi tuttav oli 4 aastat ago

   Minule tundus ka olema sama mis Moskva näitas.
   No on ikka artistid siin Eestis!

  • Toetus olemas! 4 aastat ago

   Rainer Vakra plagiaadiskandaalist: rõõm on näha, et on nii palju toetajaid!
   EESTI TOETAB PLAGIAATI!!!!
   MOTT

  • kirjutan kah 4 aastat ago

   Vesi voolab
   Voolab Volgasse,
   Peipsist Volgasse.
   Volga voolab solgina
   Solk voolab Volgana.
   Volga tunneb eestit,
   eesti kontserti ta tunneb,
   tunneb Ameerika sõpra presidenti,
   tunneb teda perelõhkuja ja alkosõitjana.
   Tunneb häbi Eesti ees.

 13. teadusest 4 aastat ago
  Reply

  Kas tõesti Vakral teaduskraad? Seni räägiti ülikooli lõputööst. Nüüd selgub, et bakalaureus. Kui üks mu lapselaps sai TTÜ magistrikraadi, ütles auväärne aktusekõneleja, et see kraad on rahvusvahelisel tööturul (meie tehnikaülikoolist saadud magister) väga konkurentsivõimeline, bakalaureus ei loeks veel midagi. Eaks põlvkonna silmis ongi kõrgharidus 5 aastat, alla selle seisis ankeetides lõpetamata kõrgharidus. Aga Rainer Vakra on edasi jõudnud just Nõmme turul kardulaid myyves. Savisaare-aegsete valimiste kaardil on minu elukoha ümbrus Lasnamäel tumeroheline, avatud tulemuste järgi jaoskondade kaupa üle 90 protsendi tollasele Keskerakonnale. Praegu toetan küll sensit valitsust- Ratase suur eelistus Reformiga võrreldes näitab, et siiski on rahval common sense.

 14. pekske ometi minema 4 aastat ago
  Reply

  Kaua te hoiate seda tüüpi püünel?
  Rikute sotside valimised ära!

 15. Õigus tuleb tasuta 4 aastat ago
  Reply

  On ikka jube küll , täna SEITSE PROFESSORIT asuvad arutama ühe suli tempe ja pange tähele ta ju riigikogulane ,mõistetakse õigeks!
  Ei talina kool ennast süüdi lase.
  Vakra eksis, aga mitte poliitiliselt!
  See ongi tänapäev!

  • Töölisneeger 4 aastat ago

   On arusaadav, et tegemist oli kellegi teise poolt raha eest kokkuklopsitud tööga, mida Vakra ise polnud mahti lugedagi saanud. Seda näitasid tema ebalevad vastused. Töö tegelik kokkupanija ilmselt jääbki varju, vaevalt et temast midagi kuuleme. Kuna Vakra lasi kellelgi teisel enda jaoks lõputöö valmis kirjutada, siis polnud ta loomulikult teadlik ka sellest, kui suures ulatuses too nn abiline selle töö teistest töödest varastas. See on lihtsalt plagiaadi kõige totram juhtum. Seega on tegemist plagiaadi plagiaadiga – kelleltki teiselt osteatud töö plagiaadiks osutumisega.

 16. eeseli arvates 4 aastat ago
  Reply

  Lihtlabast koopiat suudaks isegi eesel tuvastada.

  • Muidu 4 aastat ago

   oleks Rainer õigeks mõistetud, kuid nüüd oli vaja näidistappu, valimine ju kohe ukse ees. Pealegi tahavad need prohvessorid ka edaspidi meie raha eest meie aju loputada.

  • seisus selge 4 aastat ago

   Vakra ei plagiateerunud mitte.
   Tema pealt kirjutati maha!
   Vakra on vagaseim valik meie riigis.
   Oli aus Nõmme turumüüja.

 17. Seltsimees 4 aastat ago
  Reply

  Vakra saadeti prügimäele.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.