Komisjon algatab Vakra lõputöö plagiaadiks tunnistamise

Tallinn, 23.01.2019 Valimisreklaamid välireklaamide keelu ajal Kristiine keskuse juures ristmikul. Sotsiaaldemokraadid, Rainer Vakra. FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon leidis poliitik Rainer Vakra lõputööst viideteta kattuvusi ning algatas menetluse töö plagiaadiks tunnistamiseks.

Teisipäeval koos olnud Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon tutvus Rainer Vakra 2002. aastal kaitstud lõputööga ja Säästva Eesti Instituudi samal aastal koostatud aruannetega, edastas ülikooli pressiesindaja. Esmasel hinnangul esineb neis suures ulatuses kattuvusi, osaliselt ilma viideteta.

Komisjon algatab haldusmenetluse Vakra lõputöö plagiaadiks ja Tallinna Pedagoogikaülikooli asjakohaste otsuste kehtetuks tunnistamiseks.

“Kas Vakra lõputöö on plagiaat ja seega alus ülikooli otsuste kehtetuks tunnistamiseks, selgub haldusmenetluse käigus, kus kuulatakse ära kõik puudutatud isikud. Menetlus võib kesta ka paar kuud, kuna käesoleva kaasuse asjaolud on esmakordsed,” sõnas ülikooli pressiesindaja.

Akadeemilisse komisjoni kuuluvad Mart Abel, Tõnu Laas, Tobias Ley, Daniele Monticelli, Kristjan Port, Ellu Saar ja Merike Sisask.

TLÜ rektor kinnitas akadeemilise koosseisu jaanuaris, komisjon pole seni koos käinud.

Ajaleht Eesti Ekspress kirjutas,  et poliitik Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikme Rainer Vakra 2002. aastal Tallinna Pedagoogikaülikoolis kaitstud lõputöö „Pakendijäätmete kogumis- ja taaskasutussüsteemi ettevalmistamine Tartus“ on plagiaat, selle töö kaitsmise alusel väljastati Vakrale kõrghariduse diplom keskkonnakorralduse erialal.

Suuremas mahus või rängemate plagiaatide korral näeb TLÜ õppekorralduse eeskiri ette eksmatrikuleerimist. Viimasel kolmel aastal on lõputöö plagiaadiga seoses eksmatrikuleeritud kuus üliõpilast.

5 kommentaari
 1. Arvan 2 aastat ago
  Reply

  samuti, et kui kellegi töös korduvad sõnad ja, ehk, kui, ning, et, aga jmt, siis on tegemist pesuehtsa plagiaadiga. Pekske Vakrat!

 2. Peeter 2 aastat ago
  Reply

  Plagiaat on leebem tähendus sõnale VARGUS!

 3. Jane 2 aastat ago
  Reply

  Miks ta üldse läks pahaaimamatult selle ajakirjaniku usutlusele. See oli reformistidega kokkulepitud afäär. Kuidas küll osati inimene vahele võtta. Reformi tagatoas tegeldaksegi peamiselt urgitsemisega teiste inimeste eludes ja süüdistuste otsimisega. Nad saavad selle eest raha. Ainult tegelikud süüdlased on karistamatult reformi tagatoa seinte vahel. Ma arvan, et nad on juba spetsid rivaalidele süüdistusi leidma ja kõige spetsim sel alal E.N.Kross kellel on palju patte hinge peal saab rahus muuga tegeleda.

 4. Ohoo 2 aastat ago
  Reply

  Paljudel on kindlasti lõputöödes viideteta arvamuste avaldamisi ja sageli võivad arvamused kattuda. Olen kindel kui hakataks urgitsema reformikate lõputöödes on seal palju rohkrm plagiaati sest nad on valetamise ja vassimise meisterklass. Mitmed peavoolumeedia ajakirjanikud oskavad nende jutu tõepäraseks keerata. Ei tea mis koolis õpetatakse valetamist, laimu ja vihavaenu õhutamist ja kui nad on juhuslikult kõrgema õppeasutuse lõpetanud siis vaevalt nad oma mõtetega oleks seda saanud teha, sest seal ei õpetata alatuid võtteid ja tahtmatult pidi laenama neid teistelt. Kas see oli plagiaat või osunditega lõputöö ei tee enam keegi kindlaks pealegi reformistid ja nende kannupoisid mingit karistust ei saa. Ka suurte rahadega manipuleerinud Roosimannused ja sadama afääri tegelased ja teised pole karistust saanud. Paljude kuritegudega hakkama saanud E.N.Kross istub rahulikult reformi tagatoas ja on spets teistele kuritegusid külge kleepima.See mis tehti E.Savisaarele meenutab stalinistlikke kuritegusid.Keegi poleks tirinud haiget inimest kohtusaali kui ta oleks reformierakonna liige. Palju rohkem kuritegusid on sooritatud kui see üliõpilaspõlve lõputöö. Kui oleks olnud Vakra koos reformierakonnaga valitsuses siis poleks ka seda süüdistust. Reformierakonna valimiseelne tegevus on alatu, nad püüavad inimesi mõjutada laimates teisi. Kui kaua aega võtab sobramine teiste inimeste eludes raisates tööaegaja rikkudes teiste tervist. Aga mis sa hdaga teed kui töötulemusi pole aga võimule saamine ja paks kukkur on niivõrd tähtsad et teiste inimeste elu ja tervis ei loe.

 5. Muidugi 2 aastat ago
  Reply

  Ei tea mitu inimest suudavad reformikad veel vahele võtta enne valimisi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.